Opera hakkında

Borga-x
14-12-2007, 16:41   |  #1  
OP İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Beyler benim bir mazuratım vardır. Ben Firefox'u çok sevıyom ama işyerimdeki sistemdenmidir anlamadım USB uzerıne kurdugum Fırefoxda ikide bir donmalar baş gösteriyor.Dedımkı kendıme herhalde USB verı hızı yetişemiyor HDD kurayım.HDD kurdum yıne çakılıyor. Ne bıleyım sekmeye tıklıyorum 5-6 sn donuyor daha sonra kendıne gelıyor belkı 10 sn sonra tekrar donuyor. Bu benı çıldırtıyor. Bende USB'me Operayı yukledım ama fırefoxdakı gıbı eklentılerı yok sanırım. Bana Bookmarkımı yonetecek bır Wıdget veya eklentı soylersenız cok sevınırım. Yoksa opera aşkım başladığı gıbı bıtecek.
Not: Fırefox bookmarkta yaklaşık 500 sitenin kaydı bulunuyor..

Son Düzenleme: Borga-x ~ 14 Aralık 2007 17:02
Borga-x
14-12-2007, 17:12   |  #2  
OP İlk Maestro
11,767 mesaj

Galıba sistemden kaynaklanan bır sorun Opera bıle takılmaya başladı.Napalım kaderımıze boyun eğicez.. Ama bir iki şey öğrenıyorum süpermiş.

Papatyasever
14-12-2007, 17:45   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
448 mesaj

Firefox hakkında yazdığın herşeye katılıyorum. Yaşadığın donma sorunu da dahil olmak üzere Ağlıyor Senin bahsettiğin kadar sık olmamakla birlikte bazen can sıkıcı donmalar oluyor. Ben de bir kaç numara denedikten sonra heralde sistemle ilgili deyip geçmiştim ama sen şimdi bunları yazınca tek olmadığımı anladım ve bu başlığı devam ettirmeye karar verdim. Belki daha önce bu sorunu yaşayıp çözmüş bi arkadaş yardımcı olur da hayır duamızı alırAlkış

Ek bilgi. Daha önceki bilgisayarımda (her iki bilgisyara da aynı CD'yle sistem kurmuştum) bu sorunu hiç yaşamamıştım. Belki donanım yada sürücülerle alakalı olabilir. Bi sitede yaptığım driver testinde eternet kartı sürücümün güncel olmadığı ve update etmem gerektiği şeklinde bi sonuç almıştım. "Ne gerek var, şıkır şıkır çalışıyo işte..." diyerek önemsememiştim o zaman ama bi güncelleyeyim, belki onla alakalıdır.

Borga-x
14-12-2007, 18:35   |  #4  
OP İlk Maestro
11,767 mesaj

İşyerinde P4 3Ghz, Foxxcon anakart, 2x1Gb 667Mhz Ram(belki 533mhz tam emin degilim) 80Gb HDD anlıcanız sistem dökülüyor ve ben bu sistemde SW 3D model kasıyorum.Bu arada cvbını bilene hatim indiricem, ne duası..

Son Düzenleme: Borga-x ~ 14 Aralık 2007 18:37