opera web tarayıcı ve + ları

azrail85
17-04-2008, 08:56   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

opera internet tarayıcısını pek çoğumuz duymamış olabiliriz.
fakat opera, firefox ve de explorer tarayıcısından çok daha hızlıbir web tarayıcısıdır.işte opera kullanmanın + ları:

1-yapacağınız 4 ayar ile daha güvenli bir sörf deneyimi.
işte ayarlar:

tercihler kısmına tıklayıp açın

başlangıç sayfanızı ayarlayın

geçmiş kısmında çıkışta boşalt kutucuğunu işaretleyin

çerezler kısmınıda resimdeki gibi ayarlayın ve bitti

2-artık youtube videolarını indirmekten kurtulun.opera kullanıcıları youtube videolarını ister izler isterse de beğendiği videoları arşivler.çünkü opera explorer gibi temp klasörüne değil C:\Users\"kullanıcı adı"\AppData\Roaming\Opera\Opera\profile\cache4 "vistada"
c:\Document And Settings\All Users\Aplicatin Data\Opera\Profile\Cache4 "xpde" bölgelerinde sayfa içeriklerini depolar.operayı kapatmadan "çünkü geçmişin çıkışta silinmesini istemiştik" bu klasörlere önceden yapacağınız kısayollarla erişebilir ve izlediğiniz youtube dosyasını *.tmp uzantılı olarak klasörde bulabilirsiniz.
3-operayla yanlışlıkla sayfa kapandı derdine son.opera sağ üst köşesindeki çöp kutusu sekmesiyle kapatılmış tüm sayfalarınızı linkler halinde size sunar.

4-ana sayfanıza gitmek çok kolay.ana sayfanıza sayfa linkine tıkladığınızda çıkan kısayolla her yerden ulaşabilirsiniz.

5-istediğiniz araç çubuğunu üzerindeyken sağ tuş tıklayarak kaldırabilirsiniz

6-ileri geri tuşlarına eklenen 2 ileri ve 2 geri tuşunu sıkça kullnacaksınız.

7-başkalarının görmesini istemediğiniz veya çok fazla site adı var burda dediğiniz site isimlerini tarayıcınızdan silebilirsiniz.

not:bu arada ana sayfanın yanındaki "bende gözükmeyen" zirve 10 kısayolunu kaldırmayı unutmayın.isteyenler buradan çokça gezdikleri 10 siteye ulaşabilirler.

benim aklıma gelenler bular.sizde opera kullanın rahat edin.ben 1 yıldır opera kullanıyorum.indirdiğim dosyalar dışında virüs tehlikesi yaşamadım.bu arada virüs programlarını crack leyip kullananlara da tavsiyelerim olacak.bi dahaki forumda...
                              saygılarımla

xelamony
17-04-2008, 22:18   |  #2  
Üye
54 mesaj

Firefox`ta dahada gelişmişleri mevcut :) Ayrıca binlerce eklentilerinden istediğinizi seçip kullanabilirsiniz.

HolyMan
18-04-2008, 13:05   |  #3  
Yıllanmış Üye
212 mesaj

bence opera daha güzel şahsen ben onu kullanıyorum saol paylaşım için

sakin_insan
18-04-2008, 14:05   |  #4  
Yıllanmış Üye
508 mesaj

hızlı sekmeleri yazmayı unutmuşsunuz. Bende Opera kullanıyorum.
Daha güvenli ve hızlı...

TuncaBozkurt
20-04-2008, 17:41   |  #5  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Eklenti desteği bakımından Firefox daha başarılı. Ayrıca da en son kullandığım sürümünde Alt Gr+Enter ile yazılan kelimenin başına www ve sonuna com konulmasını desteklemiyordu. Şimdi destekliyor mu bilmiyorum.

azrail85
20-04-2008, 18:26   |  #6  
OP Yeni Üye
23 mesaj

sayın xelamony :
firefox gibi opera da da eklentiler mevcut.eklentilere araç çubuğundan "Bileşenler/Bileşen ekle" diyerek ulaşabilirsiniz.

sayın HolyMan :
sizde sağolun.

sayın ByEGT :
amacım herkesi tek bir tarayıcıya yönlendirmek değil, internetin gizli tuzaklarından sizleri uzak tutmaktır.

sayın sakin_insan :
o an hatırladıklarım bunlardı.katkın için teşekkürler arkadaşım.

operanın hızlı sekmeleri sayesinde yüklenen bir sayfadan geriye çıktığınızda tekrar yüklenmesini beklemeden ileri tuşuyla (firefox ta sayfaya tekrar bağlanmaktadır!)sayfaya geri dönebilir veya yönlendirme sayfalarından ana sayfaya 2 geri tuşuyla dönebilirsiniz.ayrıca hızlı erişim siteleri yaratarak operanın ilk açılışında hızlı erişim sitelerinin tümüne bağlantı sağlayabilirsiniz.

sayın tuncab :
yazılan karakterin baş ve son kısmına girilecek uzantı operayla kurulumda www,com,tr olarak tanımlanmış halde gelmektedir.bu özelliği ctrl+enter tuşlarıyla kullanmaktayız(explorerda olduğu gibi).

tüm yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

termik54
23-04-2008, 21:27   |  #7  
Taze Üye
7 mesaj

Azrail85 teşekkürler anlatımın için.gayet iyi idi.
Operanın eklentisi ii değil diyenlere linkini verdim Mozilla dan daha çook eklenti var,bakın da görün.ve daha hızlı...
Opera widgets : http://widgets.opera.com/
Haa birde CHİP i iyi takip edenler bilirler ki CHİP en ii olarakda OPERA yı göstermişti.safari ile kafa kafaya.hangi sayı hatırlasam söylerim ama maalesef aklımda diil.

Brex
23-01-2009, 02:41   |  #8  
Brex avatarı
Yıllanmış Üye
141 mesaj

Opera haricinde İnternet Explorer,Firefox,Safari,Advanced Browser gibi bir çok browseri denedim ama opera en hızlısı.Birde eklenti neymiş yaw.Browser kullanan kişi onu nfsu arabalası gibi modifiyemi ediyor.Hepimiz internette dolaşıyoruz.Her gördüğünüz eklentiyi ekleyin bakın dünyanın en hızlı ve de en güvenli browseri diye bişey kalıyormu ortada.Ha gerekli olan işe yarayan eklentilere bişey dediim yok operda da bolca var onlardan ama fazlası gereksiz.Bu yüzden sırf eklentisi var diye firefox kullanan arkadaşlara burdan selamlarımı gönderip birde operayı denemelerini tavisye ederim.(İnternet Explorer kullanmayında ne kullanırsanız kullanın)