Opera

anger
14-05-2006, 16:05   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
69 mesaj

Arkadaşlar ben şu an Opera 9 beta kullanıyorum.Sizce bu browser nasıl güvenlimidir.lütfen beni bu konuda açıklayıcı olurmusunuz.Görüşlerinizi bekliyorum.Mesela güvenli midir?Evet görüşleriniz.

serdarkorkut
14-05-2006, 17:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
154 mesaj

Ben şahsen Firefox kullanıyorum gayet memnunum tavsiye ederim hem senin kullandığın beta versiyon olduğundan çok fazla da güvenme bence...

theironman
14-05-2006, 17:39   |  #3  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

yaramaz
opera yaramaz türkçe sayfaları bile net açamıyor ayni özellikler slimbrowserdede var her sayfayı temiz bir şekilde açıyor üstelik dil desteğide var operayı ne zaman yüklesem dil desteğide var deseler çalışmıyor onun için yüklemeyin pişman olursunuz vede silersiniz zaten slimbrowseri deneyin rahatlığı görün

şu anda en iyi iki browserden biri...
opera 9,un son sürümünde hatalar daha da giderilmiş...gerçekten güzel...opera ya alıştıktan sonra başka browser kullanmak size ilkel gelecektir !..bunu ciddi söylüyorum...bir de firefox,u öneririm o da güzel ancak bütün eklentilerini indirip ince ayarlarını yaptıktan sonra...ie gerilerde kaldı bu ikisi başa güreşiyor şimdi....

8.51 kararlı sürümden sonra bu sürümde çok güzel
opera ,tarayıcı pazarında gerçekten bu işi bilerek yapan bir firma.Bir tarayacıdan beklenen her şey fazlası ile sunuyor.üstelik şimdi ücretsiz ve türkçe destekli.kesinlikle kullanılacak bir program

Yorumların kaynağı-->downloadarsivi.com

Opera kullanmıyorum ama Chip ve diğer kaynaklardan öğrendiğim kadarıyla oldukça iyi bir browser, güvenlik alanında özellikle baya iyi durumda. Ancak ben Firefox kullananlardanım; arkadaşımıza faydası olabilir diye birkaç yorum koydum Opera'yı kullananların yazmış olduğu.

diamondmonster
14-05-2006, 22:59   |  #4  
Yıllanmış Üye
148 mesaj

Opera 9.0 kullanıcılarındanım.
CHIP'te de denildiği gibi şu an güvenlik açığı bulunmayan ender İnternet tarayıcılarındandır.

Gerek mouse kısayolları gereksede açılan sayfaları uğraştırmadan tek sekmede toplaması ile gerçekten çok hoş.
Denemeyen arkadaşlara tavsiye ederim

NOT:Bende önceden firefox kullanıcısıydım.Opera'yı denemek için yüklediğimde bir daha bırakamadım...

anger
15-05-2006, 00:43   |  #5  
OP Üye
69 mesaj

peki şu anda güvenlik açığı varmı Opera 9 beta'da.Çünkü fırefox ve İE kullanıyodum önceden.Şimdi geriye dönmek istemiyorum çok güzel yaw.

CU_GS7
15-05-2006, 02:00   |  #6  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Ben de firefox kullanıyorum..Fasterfox,flashgot vs.. eklentileriyle kurulu..
Opera`yı denemek için yükledim 2 gün sonra sildim;firefox`a olan alışkanlığım ağır bastı..
Pek bir farklılık göremedim..Bir iki siteyi açarken sorun oldu;sinirlendim biraz..
Sadeliğinin çok açık meydanda olduğu kesin..

CU_GS7
15-05-2006, 04:05   |  #7  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
anger
peki şu anda güvenlik açığı varmı Opera 9 beta'da.
Beta olan her program eksiktir,esikleri görülüp düzeltilsin diye çıkarılmıştır zaten..
Güvenlik açığı olabilir veya birçok başka sorun çıkarabilir..

Carcharoth
15-05-2006, 08:09   |  #8  
Üye
70 mesaj

Bence opera gayet güzel ben yaklaşık 5 aydır opera kullanıyorum internet explorer'ın simgesini bile kaldırdım. Ben operada herhangi bir eksiklik görmedim. İnternet Explorer'a nazaran bence daha güvenli ve hızlı. Ayrıca download hızındada belirli bir şekilde artma gözüküyor. Son zamanlarda karşılaştığım tek sıkıntı bazı sayfalarda (şu ana kadar 2 sayfada gördüm) dil kodlamasını türkçe olarak ayarlayamıyor. onun dışında herhangi bir eksiğini ya da kötü bir yanını gördüm dersem yalan söylemiş olurum.
Buda benim görüşüm saygılar