Operatörlere ZTE'den geleceğin teknolojisi!

CHIP Online
17-04-2014, 12:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

ZTE'nin çözümü, öne geçmeyi hedefleyen operatörlere geleceğin teknolojisini sunuyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ope ... nolojisi_46614.html

Dünyanın en büyük telekomünikasyon donanımları, ağ çözümleri ve mobil araçları sağlayıcılarından ZTE'nin en yeni bulut teknolojisi Cloud UniCore çözümü, araştırma şirketi Current Analysis tarafından "kaçınılmaz teknoloji tercihi" olarak adlandırıldı.
Bilişim dünyasının en prestijli raporları arasında yer alan bu çalışmada, geleceğin ağlarını geliştiren operatörler için UniCore en iyi çözüm olarak sınıflandırıldı. Raporda, China Mobile'in Cloud UniCore'u test etmesinin ardından ZTE'yi sanallaştırılmış çekirdek çözümleri iş ortağı olarak seçtiği de belirtiliyor. ZTE'nin bu çözümü, dinamik ağ unsurlarının dağıtımı, esnek kapasite ölçeklendirme ve sanal çekirdek ağ öğelerinin bulut tabanlı yönetimindeki başarısıyla bu kategoriye girmeyi hak kazandı.

China Mobil test etti
    
Ağ yükü kapasitesindeki değişikliklere yanıt veren Cloud UniCore, geleceğin bütünleştirilmiş 4G/büyük veri ağlarının operasyonel gereksinimlerini tamamen karşılayarak, ağ ekipmanlarının esnek konfigürasyonu ve işletimi için sanallaştırılmış platform teknolojisini kullanıyor. Çözüm ayrıca iki çekirdek teknolojisi de içeriyor: ağ işlevi sanallaştırma (NFV) ve yazılım tanımlı ağ (SDN).

ZTE'nin China Mobile ile gerçekleştirdiği sanallaştırılmış bulut uygulamaları testleri ve Mobile World Congress 2014'teki VoLTE (LTE üzerinden sesli iletişim) hizmetleri, bu seneki konferansın en önemli olayları olmuştu. ZTE, müşterilerinin 4G ağlarını optimum hale getirmelerine yardımcı olmak için Cloud UniCore çözümünü bu yıl aktif bir şekilde tanıtmaya devam edeceğini açıkladı.

Tüm Konu: Operatörlere ZTE'den geleceğin teknolojisi!

Kaynak: www.chip.com.tr