orj intel board mı diğerleri mi?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Sniper
04-02-2004, 17:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

sizce hangisi daha performanslı çalışır.bende D850MV var aslında ben cok memnunum diğer orj intel lerden arkadaslarıma tavsiye ettim onlar da beğendiler. diğer markaların intel chipli boardlarından pek memnun olmayan arklarım var. sizce nasıl?

CYRUS THE VIRUS
04-02-2004, 23:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
209 mesaj

Markasına bağlı...

hasanyasin
05-02-2004, 08:45   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Orjinal intel board derken, sahte intel mi var diye geliyor insanın aklına. Gülümseme Anladığım kadarıyla işlemciyi 1.planda tutarak, anakartın da aynı marka olması gerektiğine dair bir düşünceyle böyle ifade ediyorsun.

Marka elbette ki önemli bir anakart için; ama zaten hemen hemen her anakart üreticisi, "iyi" markalara sahip. Donanım alırken markaya değil modele bakmak, tek tek modeller arasında kıyaslama yapmak gerekiyor. Tıpkı Ülker ya da Etiyi tercih edebileceğiniz çeşitli ürünler olabileceği gibi. [Mesela ben bisküvide Ülkeri, keklerde ise Eti'yi beğeniyorum. Ya siz? Gülümseme]

Performans, ürün memnuniyeti, tavsiye etmek ya da etmemek; bunlar ürüne özgü şeyler ve "ben Asus tavsiye ederim Intel'i salla" diyen biri çıkarsa karşına, ben sana ürünleri incelemeni tavsiye ederim, az önceki şeyi sana söyleyen kişiyi salla!

Ne kadar yardımcı olabildim bilemiyorum. Yeni çıkan ürünleri takip etmek de pek adetim değil. CYRUS'ın "markasına bağlı..." diyerek geçiştirdiğini sanma sakın. Demek istiyor ki, "sen bana modelleri söyle ben analizini yaparım." Bu konularda çok iyidir kendisi, tüm forumda görebileceğin üzere...

CYRUS THE VIRUS
05-02-2004, 16:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
209 mesaj

Estağfurullah. Ben markaya bağlı derken şunu kastettim: Şahsi açıdan ben Intel işlemci kullanıyorum ve bunun için de Intel chipsetten başka bir chipsete sıcak bakmıyorum en azından şimdilik... Yarın öbür gün yeni bir yongaseti çıkar dengeler değişir o zaman bilemem. Bu tamamen benim şahsi görüşümdür. Ancak şöyle de bir durum var ki, yongasetleri değişik markaların ellerinde değişik biçimlerde hayat buluyor. ECS'nin ürettiği Via yongalı anakartla Asus'un ürettiği Via yongasetli anakartlar arasında oldukça fazla fark var. Sis gibi dev firmaların ürettiği çok güzel yongasetleri de var ancak benim tercihim Intel için Intel yongaseti, AMD için de nForce olur. Intel gibi bir firma işlemci üretimiyle ilgili bütün üretim tekniklerini yongaseti üretici firmalarla paylaşmayacaktır. Dolayısıyla Intel işlemciler için en optimize yongasetini yine Intel geliştirecektir. Şu andaki i865 ve i875 yongasetli anakartlar bunun en güzel örneğidir. Ancak PCB tasarımı veya anakart kalitesi ya da ek özellikler derseniz o zaman bunu Intel'den çok daha iyi yapan şirketler var.

hasanyasin
05-02-2004, 17:14   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Tevazu göstermen de gizleyemiyor alanındaki "bilgeliğini" CYRUS. Gülümseme

alıntı:
diğer markaların intel chipli boardlarından pek memnun olmayan arklarım var. sizce nasıl?
Arkadaş intel chipset konusunda senle aynı fikirde fakat anakart farklı olur mu diye sormak istemiş gibi. Ben de senin imzaya bakarak, Intel en iyi bir şey değil, MSI da güzel derdim; ama daha önce ifade ettiğim gibi yeni ürünleri takip etmiyorum ve kafadan atmak istemedim. CYRUS halleder nasıl olsa demiştim kendi kendime... Gülümseme

CYRUS THE VIRUS
05-02-2004, 18:43   |  #6  
Yıllanmış Üye
209 mesaj

Yine estafurullah diyeceğim Gülümseme. Benim de yazılım bilgim senin kadar değil. Göz kırpma Arkadaşa son olarak en iyi Intel chipsetli anakartı Intel üretecek diye bir kaide yok diyeceğim.

nightstalker
08-02-2004, 19:33   |  #7  
Yıllanmış Üye
116 mesaj

iki profesyonelin karşılıklı tevazu yarışını izlemek çok güsel,

bahaneyle bizde istifade ediyoruz yani,

ayrıca forumlarda genelde görülen; sen haksızsın ben haklıyım türünden yaklaşımlara girmemeleri profesyonelliklerinin ve yardımseverliklerinin bir başka göstergesi, saolsunlar dioruz yaneGülümsemeGülümsemeGülümseme