Orta Seviye Bilgisayar Toplama

Batuhangunn
25-06-2016, 17:51   |  #1  
Batuhangunn avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Selamlar,1500? bütçe ile sınırlı olarak orta seviyede bir bilgisayar kasası toplamak istiyorum,sadece harici parçaları alacağım monitör klavye vs.elimde mevcut.Sistemle genel olarak düşük seviyede oyunlar oynayacağım sürekli olarak knight online oynuyorum ve bu oyun için extrem bir sisteme gerek yok.bunun yanında zaman zaman gta 5 cs go battefield serilerinide zorlanmadan oynayacak bir sistem istiyorum.Bazen video kurguları yapmam gerekiyor bu nedenle öncelikli parçam ekran kartı olacak,verdiğim bilgilerle bana önerebileceğiniz sistemleri bekliyorum,yararlanabileceğim indirim vs gibi durumlarıda belirtirseniz sevinirim.Parçaların intel veya amd olması benim için önemli değil,ancak amd hakkında bazı kulaktan dolma kötü yorumlar duymuştum,o nedenle intel bana biraz daha yakın geliyor.
DN : Bilgisayar toplandıkdan bi süre sonra bir de monitör almak istiyorum 1500 tl nin içine katmadan ek olarak monitör önerilerinizi de bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Hakikoko
25-06-2016, 18:29   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

1500 tl ye gta 5 gibi oyunları oynatan pc alman aşırı zor en az 2000 tl yi gözden çıkarmalısın monitörsüz ve gelecek nesil oyunları oynatman için de yükseltmen gerekebilir video kesme düzenleme işine de 1500 tl lik yeter 1500 tl ye görünüşte gta 5 açan bilgisayar görürsün ama ekran kartının kalitesi kaç bit olduğu kaç çekirdeği olduğu mesela ekran kartında gtx900 gibi markalar görürsün 8GB çok iyi gibi gelir ama aslında çok kötüdür  ekran kartında soldan 2. rakam kalitesini belirtir 0 çok kötü 6 orta 9 en iyi dir ne kadar yükek rakam okadar iyi mesela benim yazdığım 900 çok kötü soldan 2. rakamı 0 istediğin GB olsun kurarmaz ve kaç bit olduğu oyun için en az 128 bit almalısın işlemcide çekirdek sayısı önemli en az 3.0 ghz almalısın turboyla yükseltiliyorsa tabi i 3 kesinlikle alınmaz en aza i5  olmalı  ram kaç mhz olduğu en az 1600 olmalı yani 1500 tl ye bunu bulman 2. elde bile neredeyse imkansız sakın 8GB ram 4GB ekran kartı olan pc lere aldanma