ortak ağda bağlantı sorunu

youngvowel
07-12-2008, 10:27   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
211 mesaj

slm arkadaslar,ben şimdi baska bir modemden kendi bilgisayarıma internet bağlantısı çektim..fakat ınternete baglanamıorum sınırlı baglantı veya baglantı yok yazıodu dune kadar fakat sımdı baglandı yazısı cıkıor ama ınternete baglanmıyor.ınternet baglantısı aldıgım bılgısayarda hangı ayarları yapmam lazım..ayrıca baglantı sınırlı baglantı(aylık 29 yttlık)
(ayrıca ınterneti 3 kişiye dagıtılıyor.)
tşkler..

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 07 Aralık 2008 12:29
false6
22-12-2008, 01:52   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
49 mesaj

başka bir ethernet kablosuyla deneyebilirsin.sorun ethernet kablosunda olabilir veya bilgisayarın ethernet kartı arızalı olabilir,kaldırıp tekrar yükleyebilirsin veya sorunu çözme ihtimali daha az da olsa bilgisayarına elle ip ve dns girebilirsin.bu konuda yardım almak için çevrende bilen birisi varsa ona sormanda fayda var veya ttnet'i veya modeminin üreticisi firmasını arayıp ordan yardım alabilirsin.veya modeminin markası ve modelini söylersen ben burdan yardımcı olabilirim.
bu arada normalde bir internet bağlantısını internetin bağlı olduğu ev dışında kullanmak yasal değil ttnet'e göre.çağrı merkezini ararsan modemin kendi evinde olduğunu söyleyip geçiştir bence konuyu. =)