OSS Sıstemı Yeniden Degısti

hiko91
13-11-2008, 22:11   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,899 mesaj

arkadaslar bu yılda oss sıstemı degıstı degısımler arasında mat 1 den geometrı cıkartılıyor ve onun yerıne 9 adet mat 1 sorusu gelıyor mat 2 de ıse anelıtık geometrı busene dahıl edıldı.sosyal 1 den psıkolojı cıkartıldı sos 2 ye konuldu ayrıntılı bılgı;

2009 oss madurlarına duyurulur

physfg
13-11-2008, 22:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj

yazık yawww bu öss gençliğine ...bi grup vardı hislerimize tercuman olmuştu zamanında...

ö se ye me g.....ü     ye KahkahaKahkahaKahkaha   puha puha puha

biz geçtik bu yollardan yeni gelenlere Allah sabır versin...

Son Düzenleme: physfg ~ 13 Kasım 2008 23:38
hiko91
13-11-2008, 23:12   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
1,899 mesaj

ayrıca hukukta ea2 den cıkarılıp sosyal alanına konulacakmıs

Banned
13-11-2008, 23:22   |  #4  
Banlandı
5,024 mesaj

benim anlamadığım nokta neden ösym'nin böyle değişiklikleri ya senin ortasına ya da sınava bir iki ay kala yaptığı.değişiklik yapacaksan yap ama sınav bittikten hemen sonra yap ki millet seneye sınava girmek için hazırlanırken ona göre erkenden konulara adapte olsun.

physfg
13-11-2008, 23:39   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj
kylie
benim anlamadığım nokta neden ösym'nin böyle değişiklikleri ya senin ortasına ya da sınava bir iki ay kala yaptığı.değişiklik yapacaksan yap ama sınav bittikten hemen sonra yap ki millet seneye sınava girmek için hazırlanırken ona göre erkenden konulara adapte olsun.
gıcıklık olsun diye işte...

yawww adamlarda yarım m^2 kumaş var ve 1m^2 yüzey var örtmeye çalışıyorlar nereye çekseler bi taraf açılıyor...

PsikozY
13-11-2008, 23:52   |  #6  
Üye
90 mesaj

Ne diyebilirim ki...

Ben 12. Sınıf(!!!) öğrencisiyim. Şimdi bu olay, bizim zaten alıştığımız rutin değişikliklerden biri. Fakat kafamı yoran sorulardan biri bölüm ve alan ilişkisi.
EA okuyan bir öğrenci psikoloji çözmeyecek ya sınava, psikoloji bölümü sözele geçecek dediler; burda da ilk defa hukuk bölümünün de sözele geçeceğini duyuyorum.

Eh benim ideallerim vardı hani; avukat olmak, psikolog olmak...
Bizler genciz ya bir avuç enayiyiz ya, 12 sene pisi pisine de okuruz sonra bi anda önümüzde kalan kısacık yolu kapatıverirler.

Velev ki(!) kapatırlarsa o yolu biz de ne çare anamızı da alıp gideriz(!)...

Biz sınava girene kadar daha neler değişir neler. Sonra çalışmışsın, zeki olmuşsun, başarılı olmuşsun... Her şey anlamsız kalır.

ReFeRaNSs
13-11-2008, 23:55   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

Bunları anlamakta artık güçük çekiyorum hem lisede kalmayı zorlaştırdılar hemde böyle işlerle öğrenciyi dahada zora sokuyorlar hayır makine bile arada bakım ister bunlar bizi ne sanıyor ben inş. bi aksilik olmassa öss denen bu merete 2 yıl sonra giricem bakalım neler değişecek...

physfg
14-11-2008, 00:05   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj
ercanyerci
Bunları anlamakta artık güçük çekiyorum hem lisede kalmayı zorlaştırdılar hemde böyle işlerle öğrenciyi dahada zora sokuyorlar hayır makine bile arada bakım ister bunlar bizi ne sanıyor ben inş. bi aksilik olmassa öss denen bu merete 2 yıl sonra giricem bakalım neler değişecek...
bırak birader bırak...ben o kadar anlamaya çalıştım bi halt çıkmadı...

sen daha sonrasını gör : üni. bitirince de daha bi çok mallık göreceksin ve nalet olsun sisteme deyip gidip amelelik yapacaksın...örnek adam üniversite bitiriyor fizik öğretmeni yapı kredi de pazarlamacı...bi diğeri mefruşatcı mesele böyle...şahsen benim umudum kalmadı sistemin düzeleceğine dair...ne beyinler heba olup gidiyor...

bi de gelip kpss de beyin göçünün nedenleri nedir diye sormazlarmı resmen dalga geçiyorlar yawww

ReFeRaNSs
14-11-2008, 00:09   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj
physfg
bırak birader bırak...ben o kadar anlamaya çalıştım bi halt çıkmadı...

sen daha sonrasını gör : üni. bitirince de daha bi çok mallık göreceksin ve nalet olsun sisteme deyip gidip amelelik yapacaksın...örnek adam üniversite bitiriyor fizik öğretmeni yapı kredi de pazarlamacı...bi diğeri mefruşatcı mesele böyle...şahsen benim umudum kalmadı sistemin düzeleceğine dair...ne beyinler heba olup gidiyor...

bi de gelip kpss de beyin göçünün nedenleri nedir diye sormazlarmı resmen dalga geçiyorlar

olucak iş değil valla adam sınva girerken 2 deil 2bin kez düşünüyor kazansa üniv.nerde?? buldu... iş nerde?

Kazanamadı kavhe köşelerinde lak lak yaparak ta olmaz. yazık çok trajik bir durumdayız ama kimse dönüp bakmıyor varsa yoksa kriz bilmemne...

onlineTR
14-11-2008, 13:38   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

aynen yazılanlara katılıyorum ögrencilerin suyunu degıl cıkarmak suyunun suyunu cıkarıyorlar ve yetmıyor hersene sıstem allak bullak tarumar halde  'ÇORBA' YAPIP suyunun suyundan ki 'VARSA' içiyorlar yoksa da seneye bi Çorba daha.... bu boyle surup gıdıyor.

Amaç ögrenci mılletını derslerden veya benım tanımyamadıgım bır şeylerden sogutmak..

hiko ve dıgerlerı sız bunlara takılmayın bırakın ELLERINDEN NE GELIYORSA YAPSINLAR öss ögrencılerı derslerınıze dogru durust çalışın çıkan haberlerle ılgılenmeyin başka çare yok!

Andaç Işık
14-11-2008, 15:39   |  #11  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
1,407 mesaj
hiko91
ayrıca hukukta ea2 den cıkarılıp sosyal alanına konulacakmı
hukuk sosyal olamaz bu sene çünkü hukuk bu sene tm alanıydı.ancak 2013 deki öss de olabilr

uGuR.uK
14-11-2008, 17:04   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

ya bole abidik gubidik degisikliklerle zaten kötü olan bi sistemi dahada beter ediyorlar anasını satim. yani hiçbişekilde mantık yok bu işte, adam sanat okicak, yada ne bilim ben gibi turizmci olcak yada baska bi dal ama kim ne okicaksa yada lisede ne okuduysa aynı sınav aynı sorular ki onlarda gören görmeyen ayırt edilmeksizin türkçe, matematik, tarih zart zurt. e kardeşim tüm okullarda aynı dersler yokki, ben bitek lise 1de gördüm o dersleri 2 ve 3'te tamamen meslek dersleri gördük sonrakilerde öyle nolcak? yada diger meslek liseleri? adam diyo ben bilgisayar mühendisi olcam, oyuncu olcam vs. sen soruyorsun bilmem ne hücresinin özelligi, maddesinin zımbırtısı tarihinin zamazingosu... acıkcası bu degismeler vs. bi halta yaramaz, nefret ettigim bi sistemdir ülkemizdeki egitim sistemi(agır kacmıs gibi duruyo laf ama kusra bakmasın kimse). dogru düzgün bi sistem gelmedikce bi haltta olmaz...

Reborn91
14-11-2008, 18:49   |  #13  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
3,307 mesaj

Ben şimdi içimden geçe geçe, seviyeli bir şekilde - ana avrat - düz gidiyorum bu şahsiyetlere. İçinde anası babası milli eğitim bakanı olan varsa onlarda alınabilir. Ya bu ne şerefsizlik deneme tahtasımıyız biz?

-Biz ilkokula geçeriz ilköğretim 8 sene olur.
-Biz liseye geçeriz Süper liseler kalkar ( İlk öğretim diploma notum 4.86 )
-Biz liseye geçeriz lise 4 sene olur.
-Biz öss ye gireriz sınav sistemi gene değişir.
-Lisede ders müfredatları değişir

E be adamlar sunları 2 sene onceden haber versenize bize. Bir kuşaktan daha ana avrat düz yediniz işte. Dart tahtasıyız ya gelen giden atıyor birşeyler.

onlineTR
14-11-2008, 19:32   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

çookk haklısın reborn ben gectım bu yollardan ama çok uzuluyorum  bu gençlıge... sen saymaya devam et herkes gıbı...

umut101010
14-11-2008, 19:36   |  #15  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj

ben bu sistemi koyanın ellerinden öpecem neyse size bişey danışcam arkadaşlar ben mithatpaşa anadolu tek. lisei 11. sınıftayım bilişim teknolojileri bölümü şimdi ben liseyi bitirince hangi üniversitelere gidebilirim bide 2 yıllıklar kalkmış 4 yıllık uygulamalı teknik bil. fakültesi olmuş diyolar doğrumu okuldaki rehber hocalara soruyom biri kalktı diyo biri kalkmadı diyo kafayı yicem benim mühendis olabilme şansım varmı sayısal 1 denmi sorumluyum

onlineTR
14-11-2008, 19:39   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

Sana en iyi yanıtı Cihat şener versin..2 gune kalmaz cevap alırsın forumlarla dogru bılgı alamassın bu konu hakkında...

rapp_girl
14-11-2008, 19:41   |  #17  
Taze Üye
2 mesaj

gerçektende can sıkıcı olay..bende 2 yıl sonra giricem inş. bakalım bana kadar daha neler olacak..:(

umut101010
14-11-2008, 19:49   |  #18  
umut101010 avatarı
Yıllanmış Üye
1,672 mesaj
onlineTR
Sana en iyi yanıtı Cihat şener versin..2 gune kalmaz cevap alırsın forumlarla dogru bılgı alamassın bu konu hakkında...

peki e-postamı atıyolar yoksa tel. lemi arıyolar ona göre hazırlıklı olalımGülüş

TuncaBozkurt
14-11-2008, 20:12   |  #19  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Benim zamanımda ne olacağını bilemiyorum. Şu anda hazırlık sınıfında olduğum için, bildiğim kadarıyla, liseleri 15 yıla çıkarsalar ben de etkileniyorum. Şimdi ÖSYM g.tümü ye ve ÖSYM'ye kafam girsin diyaloglarını anlayabiliyorum. Ayrıca elazigli'ye sonuna kadar katılıyorum. Katılmamak ne mümkün?

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 14 Kasım 2008 20:15
onlineTR
14-11-2008, 20:20   |  #20  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj
baran101010
peki e-postamı atıyolar yoksa tel. lemi arıyolar ona göre hazırlıklı olalımGülüş
e posta kardesım hem ne farkederkı?

uGuR.uK
14-11-2008, 20:31   |  #21  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
Reborn91
Ben şimdi içimden geçe geçe, seviyeli bir şekilde - ana avrat - düz gidiyorum bu şahsiyetlere. İçinde anası babası milli eğitim bakanı olan varsa onlarda alınabilir. Ya bu ne şerefsizlik deneme tahtasımıyız biz?

-Biz ilkokula geçeriz ilköğretim 8 sene olur.
-Biz liseye geçeriz Süper liseler kalkar ( İlk öğretim diploma notum 4.86 )
-Biz liseye geçeriz lise 4 sene olur.
-Biz öss ye gireriz sınav sistemi gene değişir.
-Lisede ders müfredatları değişir

E be adamlar sunları 2 sene onceden haber versenize bize. Bir kuşaktan daha ana avrat düz yediniz işte. Dart tahtasıyız ya gelen giden atıyor birşeyler.

baba bravoAlkışBeğendim
yemin ediyorum benim demeyi unuttuklarımı demişsin, anasını satim ben ilköğretimi bitirdim lgs sınavlarında da tercih seçimini sonraya bıraktılar sınavlar degisti, liseye gectik güüya turizm diye bicok dil görcez dedik sevindik hazırlıkta ing. gördük sonra gectik ispanyolca var diye onu sonraki seneye bırakmış bakanlık, sonraki seneye gectik görces diye tamamen kaldırmış yine bakanlık. tabi bu arada öss sınavıda ders müfradat ve soru yapılarıda sürekli değişti ancak hicbiri biz gibi düz liselerden farklı sekilde egitim veren yine MEB'e bağlı(!) okullara yaramıyor. ki kesmedi okulların sınavdaki ek puanları değişti o değişti bu değişti değişmeyen tek şey ögrenci milletinin zulmü anasını satim...

physfg
14-11-2008, 20:44   |  #22  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

arkadaşlar öss nin mallığına prtak arıyorsanız bi bakın da rahatlayınnnn