Otomatik Güncelleştirme Pasifte Kilitli

HPQ-User
17-12-2008, 13:04   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

meryant sormuş:
Ekrandaki Bilgisayarım özellikleri seçeneğinde görünen Otomatik Güncelleştirmeler kısmında Güncelleştirme Otomatik önerilir olan seçenek seçili konumda ancak bu kısıma müdahele edilemiyor, çünkü pasif (silik) konumda.  Bunu ne yaptım ise çözemedim, bütün seçenekleri yaptım ama olmadı, format atmakta istemiyorum, bu seçenek olmasına rağmen güncelleştirmeler yapılamıyor sorun çıkıyor, format atmakta istemiyorum, bilgisayarım biraz hantallaştı, virüs var diye düşündüm ama tüm taramalarda virüs çıkmadı, bu konuyu microsoft yetkilisi ile de görüştüm onun çizdiği yoldan gittim ama olmadı. Bence windows içinde sistemi kapatan bir olay var ama ne, bu olay merakımdan dolayı IE8 in yeni sürümünü yüklemek istememden dolayı oldu, önce IE7 yükledim sonra IE8 i yüklemek istedim ama zaman yetmeyince bilgisayarı kapattım ertesi gün baktığımda güncelleştirme pasif ve bilgisayar çok yavaşlamıştı, biraz olsun yavaşlama sorununu ortadan kaldırdım ama güncelleştirme pasifleşme olayını kaldıramadım. Bu kurum bilgisayarı ama başkalarının müdahalesine kapattım, bağımsız konumda yani... Saygılarımla...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Windows 5.1 Service Pack 3, Makine Türü : AT/AT COMPATIBLE, BISO Sürümü : IntelR - 42302e31, İşlemci türü: x86 Familiy 15 Model 2 Stepping 4, GenunieIntel, Bellek 504 MB, Anakart : Intel, Ekran kartı: Onboard, Ofis Yazılımı: 2003 Versiyon

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.1; .NET CLR 3.0.04506.30; .NET CLR 3.0.04506.648; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0)

Banned
17-12-2008, 13:10   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

a.) sistem geri yükleme yapın,İE8 kurulumuna başlamadan önceye geri yükleme noktası otomatikman oluşturulmuştur.

b.) Sitede yada nette allupdate.bat  dosyasını aratın, indirip çalıştırın. İşlemlere evet deyin, işlem bitince sistemi yeniden başlatın ve nette mikrosoft updateye bağlanıp windows updatenin sisteminize yeniden kurulmasını sağlayın (uyarıya evet demeniz yeterli). Artık güncelleştirmeleri ve güncelleştirme ayarlarını  sorunsuz yapabilirsiniz.

meryant
17-12-2008, 13:39   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

allupdate.bat oluşturdum ve çalıştırdım tarama yaptı ama sonuç yine aynı, güncelleştirmeler hala pasif, başka bilgisayarda bu sorun yok, geri yükleme yapın diyorsunuz ama onuda yaptım yine olmadı, zaten geri yüklemeyi o olaydan hemen sonra yaptım ama nafile, ben bu işte uzmanım diyen lazım, sıradan bilgiler işimi görümüyor, güncelleştirmeler ile ilgili yazılım içinde açılacak kapanacak ne var ise yaptım, haydi bakalım sn: uzmanlar :)))

qazx
17-12-2008, 15:53   |  #4  
Yıllanmış Üye
560 mesaj

aşağıdaki siteden tune up utilities 2009 u indirin ve şunları yapın:

customize windows >TuneUp system control >açılan pencerede uzun çubuğu aşağı kaydırıp SECURİTY tıklayın >çıkan pencerede 3 adet işaretli kutucuk göreceksiniz.Ortadakinin işaretini kaldırıp ok deyin.Sorununuz büyük ihtimal çözülecektir.

karaseymen
17-12-2008, 20:17   |  #5  
karaseymen avatarı
Yıllanmış Üye
135 mesaj
meryant
allupdate.bat oluşturdum ve çalıştırdım tarama yaptı ama sonuç yine aynı, güncelleştirmeler hala pasif, başka bilgisayarda bu sorun yok, geri yükleme yapın diyorsunuz ama onuda yaptım yine olmadı, zaten geri yüklemeyi o olaydan hemen sonra yaptım ama nafile, ben bu işte uzmanım diyen lazım, sıradan bilgiler işimi görümüyor, güncelleştirmeler ile ilgili yazılım içinde açılacak kapanacak ne var ise yaptım, haydi bakalım sn: uzmanlar :)))
Ben uzman filan değilim ama aynen sizin başınıza gelen benim de başıma geldi.Servise götürdüm,orada format attılar,gene düzelmedi.Sonunda şu karara varıldı: Daha önce format attırmıştım,o zaman İLLEGAL XP yüklenmiş,sonra onu LEGAL hale getirdiler.İşte ne olduysa o LEGAL hale getirdikten sonra sizin tarif ettiklerinizin aynını yaşadım.Şimdi ben Güncelleştirmeleri Denetim Masasına girip oradan yaptırıyorum,olmadığı taktirde, Başlat/Programlar Menüsünden Update tıklayıp oradan yaptırıyorum,oluyor.Ama Otomatik Güncelleştirmeler halen sizin dediğiniz gibi SİLİK durumda duruyor.Umarım sizinki de olur.

Banned
17-12-2008, 20:38   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

http://rapidshare.com/files/149302903/All_Update_.bat.html

Siz bu dosyayı indirip çalıtırığınzdan emnmisiniz ? Yazılım sp ile yüklenen windows  update yazılımnını ve ayarlarını komple silerek yeniden yüklenmesini sağlamaktadır. İsterseniz burdan indirip birdaha deneyin.

physfg
17-12-2008, 21:19   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

çalıştırdan - msconfig le girip hizmetler de en altlara yakın otomatik güncelleştirmeler var oradan bi aktif mi bakın belki çözülebilir..