outlook 2003'de gelen ekleri açmak

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
caner
28-02-2004, 17:59   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

Outlook güvenlik açısından .exe gibi dosyaların gösterilmesini engelliyor ama ben gelen dosyayı açmak istiyorum bunu çok uzun zaman önce registry ayarlarının biryeriyle oynayarak engeli kaldırıldığını biliyorum ozamanlar yapmıştım ama şimdi nasıl yapıldığını hatırlamıyorum bunun nasıl yapıldığını bilen varsa yazabilirmi.Yada başka bir ayarda olabilir.Teşekkür.

caner
19-03-2004, 23:52   |  #2  
OP Yeni Üye
31 mesaj

Tekrar merhaba,
Eh cevap gelmediğine göre bende eski arşivlerimi karıştırıyım dedim uzun aramalarım sonucu yine Chip dergisinin kapağı yırtılmış olduğu için sayfalarından aldığım blgiye göre mart 2001 tarihli sayısında aradığım cevabı buldum fakat burdaki ayarın 2003 versiyonunda işe yaramadığını gördüm.Belki sizlerin işine yarar diye yazmaya karar verdim.Öncelikle "Başlar,Çalıştır'a Regedit" yazıp Enter'liyoruz kayıt penceresinde "HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Office\Outlook "
anahtarını seçiyoruz,"Düze/Yeni/DWORD Değeri komutunu çalıştırıp oluşturduğumuz değerin adınnı
"OldAttachmentDialog" olarak değiştirdikten sora değere çift tıklayarak açıyoruz ve 1 değerini giriyoruz.İşte bukadar artık sanırım Outlook'ta gelen tüm ekleri açabilirsiniz dediğim gibi çok eskiden yapmıştım şu anda eski versiyonda deneyemediğim için pek emim değilim neyse işinize yaraması umuduyla.

caner
20-03-2004, 00:42   |  #3  
OP Yeni Üye
31 mesaj

Gene merhaba,
Aradığımı bu sefer buldum işlem tamam işte sizlerede tüm versiyonlarda çalışacak bir eklenti gibi bişiy adresi: http://www.slovaktech.com/attachmentoptions.htm
burdan download edip kurunca outlookun tools/options/seçeneğinde attachment security & options seçeneğinden halledebiliyorsunuz.

Micy
21-03-2004, 12:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
171 mesaj

Caner Bey lütfn edit seçeneğini seçerek yeni yazılar ekleyin.Saygılar.