Outlook - tekrar tekrar yüklenen aynı postalar

sonneillon
18-12-2009, 10:17   |  #1  
sonneillon avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

Merhaba arkadaşlar.

Outlook 2007 kullanmaya başladım fakat şöyle bir sorun var; toplam 7-8 posta hesabımdaki yaklaşık 10bin mail hergün tekrar tekrar yükleniyor sunucudan. Aynı iletinin birçok kopyası oluyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Buarada postaların kopyasının sunucuda kalması istiyoum. Direk kes yapıştır şeklinde yapmasın yani
.

Muhtemel bir tartışma için de outlook kullanma sebebimi yazayım:Çevrimdışı detaylı kişi listesi yönetimi, ajanda, notlar, cep telefonu,pda, dizüstü gibi alet edevatla kolayca bilgi paylaşımı. Outlook'tanbaşka program kullanmak istemiyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.                                                                                                                         

[resim=24,24][/resim]

NoteBook
18-12-2009, 12:15   |  #2  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Outlook profil ayarlarına girin.
Outlook ayarlarında "maillerin bir kopyasını sunucuda bırak" işaretliyse onu kaldırın.

sonneillon
18-12-2009, 13:35   |  #3  
sonneillon avatarı
OP Taze Üye
16 mesaj
Alıntı: NoteBook  
Outlook profil ayarlarına girin.
Outlook ayarlarında "maillerin bir kopyasını sunucuda bırak" işaretliyse onu kaldırın.

Bir bildiğiniz vardır diye dediğinizi yaptım ve ne kadar şirketyazışması, önemli döküman, belge varsa server'dan silinip bilgisayarayüklendi ve bütün posta hesaplarındaki iletiler birbirine karıştı.Şimdi şirkette soran olursa ne diyeceğim... Düzeltmek için bununlauğraşıyorum şimdi!!!

Arkadaşlar ilk mesajda kalın harflerle yazdığımı tekrarlıyayım lütfen cevap yazmış olmak için yazmayın: Postaların kopyasının sunucuda kalması istiyoum. Direk kes yapıştır şeklinde yapmasın yani.

Yardımcı olan herkese çok minnettar olurum...

NoteBook
18-12-2009, 17:49   |  #4  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Evet bir bildiğim var ve bildiklerime göre konuşuyorum.
Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.

sonneillon
18-12-2009, 18:09   |  #5  
sonneillon avatarı
OP Taze Üye
16 mesaj

NoteBook; maalesef bildiğiniz başıma bir hayli dert açtı.

Bilmeyenarkadaşlar için uyarayım; outlook ayarlarında "maillerin bir kopyasınısunucuda bırak" seçeneğinin tikini kaldırırsanız sunucudaki bütünpostaları silip bilgisayarınıza yüklüyor ve tekrar sunucuya yüklemeniziçin saatlerce uğraşmanız gerekiyor.

Postalarısunucudan başka bir hesaba yönlendirip oradan outlook'un kes-yapıştır yapmasınıdeneyeceğim bu şekilde kopya mailleri tekrar tekrar yükleme sorununuaşabileceğim gibi.