Outlook ve imap

simeli
20-04-2014, 14:50   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
129 mesaj

Merhaba Arkadaşlar,

Benim 3 adet  eposta hesabım var. Bunlardan 2 si pop3 vasıtasıyla outlook'a kurulu. 3.sünü ise daha önce pop3 ile outlook'a kurmuş olmama rağmen , attığım format sonrası , yahoo galiba artık pop3 hizmeti vermediği için ,imap ile kurmak durumunda kaldım. Ancak, outlook ana pencersinde , diğer iki posta hesabım ayrıntılı olarak gözükürken  ( gelen kutusu,taslaklar ,silinmiş öğeler vs. ) imap ile kurduğum pota hesabı ,sadece adres olarak gözüküyor, klasörler gözükmüyor.Ancak e posta hesabına tıklayınca tüm klasörler aşağı doğru açılıp içerikleri görülebiliyor. Fakat outlook 'tan çıkıp girince ya da her yeni açılışta gene görünmez oluyor. Yani her seferinde ekstaradan tıklamak gerekiyor. Ayrıca  ilgili hesaba e posta geldiğinde , ne sesli uyarı ne de görev çubuğunda yazılı uyarı çıkmıyor. Ancak o hesaba tıklayıp klasörleri görünür yapınca gelen postayı görüyorum.

Bu imap'ın bir özelliği midir ? Zira ,dediğim gibi pop3 ile kurulu olduğunda böyle bir sorun yoktu. Çözümü bilen arkadaşların tavsiyelerini beliyorum.

Remaxxx
09-05-2014, 10:53   |  #2  
Remaxxx avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

Çözümden ziyade ben tekrar yüklemeni öneririm outlook'u burada da var bakarsan adım adım yükleyebilirsin.