overclock rest atınca orjınal degerler

HPQ-User
07-02-2009, 22:01   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

eren sormuş:
ben pc ye oc yapıyorum fakat orn ekran kartını 550 mhz e cekıyorum restart yapınca gene 475 mhz e ınıyor acaba atı tool 0.26 damı sorun var bı yardımcı olurmusunuz oc yı laptopa yapıyorum herhangı bır zararı olurmu 9500m gs sıcaklık 86 dereceyı gecmıyor orjınal degerlere cektıkten sonra bır sorun olursa servıs anlarmı yada ekran kartına oc sonucu zarar verdık servıse vermeden format attık ve gpu hızı fabrıka ayarlarına getırdık genede servıs anlarmı

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
onemsız

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.6) Gecko/2009011913 Firefox/3.0.6

Banned
07-02-2009, 22:09   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

a.) laoptop ve oc. ikisi bir arada olmaz. Hem pil ömmrü çok düşer hemde değil ekran kartına komple sisteme zarar gelebilir. Sonuçta oc. için gerekli soğutmayı sağlama imkanınız olmayacaktır. Isı 86 dereceyi geçmiyor demişsiniz bu bile çok,çok fazla birde uzun süre oyun oynandığını düşünün sistem  kapanmazsa kömürleşeceği kesin. Sonuçta küçücük kasanın içerisinde soba yakmaktan farklı birşey değil. Servis anlarmı ? Zaten ekran kartınız giderse format atma şansınız olmayacaktır ayrıca servistekilerin çırağı baksa overloktan kaynaklanan arızayı anlar. Bilgisayrınızı seviyorsanız overlok işini unutun yada sıcaklığı takip ederek makul seviyelerde overclok yapın. Isının sistem boştayken max. 55 fazladır çok sayılır.

nehalem28
07-02-2009, 22:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
111 mesaj

pekı ekran kartına oc yaptıgımızda zarar geldıgını nasıl anlarız orneklendırerek acıklayabılırmısınız suan normal degerlerde calısıyor fakat ılerde servıse gıtse servıs oc yapılmıs buna dıye garantı dısı sayarmı

megaloman
08-02-2009, 00:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
588 mesaj

vallaa ekran kartına oc yapıldığında zarar gördüğü nasıl anlaşılır demişsin,ya ekrana görüntü gelmez,yada mavi ekran hatası verir,sistem açılmaz v.b gibi bişe olur heralde=)sen ekran kartına oc yaptığında ve zarar görürse servis garanti dışı sayacaktır,sonuçta garanti şartlarında overclock garanti kapsamında diye bir madde yok