Oyun Bilgisayarı

Ondex
01-09-2015, 19:12   |  #1  
Ondex avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Selamlar ben çok iyi bir sistem topladım.Ama işlemcisi stok fanla ne kadar idare eder bilemiyorum.İşlemci fanı almam doğru olurmu ?

Bu arada sistem hakkında görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.İlk defa bilgisayar topladım çünkü.İyi forumlar :)

PronsoR
02-09-2015, 09:19   |  #2  
Taze Üye
14 mesaj

Öncelikle şunu söylemek isterim, tanıdığın veya çevrende bilgisayarla haşır neşir olan veya bilgi sahibi olan biri varsa ona bir göstermekte fayda var. Ya da bir bilgisayarcıya götürerek bilgi alabilirsin. Ayrıca şahsi bilgilerime dayanarak işlemci fanı almanın çok önemli olduğunu söyleyebilirim. Gerektiğinde işlemciyi soğutacak ve kasmaları, lagları engelleyecek gerektiğinde ise işlemcinin yuvasından oynamasını engelleyerek monitördeki görüntü akışının bozulmasını önleyecek.

Bilgilerimi seninle paylaşarak yardımcı olmak istedim, umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi günler dilerim.

PronsoR
02-09-2015, 09:21   |  #3  
Taze Üye
14 mesaj

Öncelikle şunu söylemek isterim, tanıdığın veya çevrende bilgisayarla haşır neşir olan veya bilgi sahibi olan biri varsa ona bir göstermekte fayda var. Ya da bir bilgisayarcıya götürerek bilgi alabilirsin. Ayrıca şahsi bilgilerime dayanarak işlemci fanı almanın çok önemli olduğunu söyleyebilirim. Gerektiğinde işlemciyi soğutacak ve kasmaları, lagları engelleyecek gerektiğinde ise işlemcinin yuvasından oynamasını engelleyerek monitördeki görüntü akışının bozulmasını önleyecek.

Bilgilerimi seninle paylaşarak yardımcı olmak istedim, umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi günler dilerim.

PronsoR
02-09-2015, 09:22   |  #4  
Taze Üye
14 mesaj

Jubei76
04-09-2015, 11:40   |  #5  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

Şuan benim bilgisayarımda da i7-4790K işlemci var ve şunu kesin olarak söyleyebilirim ki,standart işlemci soğutucusu ile test yaptığımda,işlemci sıcaklığı 90-99 dereceye kadar çıkıyor ancak bu oyunlar için geçerli değil fakat yine de işlemci sıcaklığı yüksek olacaktır,bu sebeple işlemci için hava veya sıvı soğutma almanı tavsiye ederim.