Oyun Fikirlerimizi Paylaşalım

AndcrewTR
05-04-2013, 16:05   |  #1  
AndcrewTR avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj

Ben başlıyorum;

Call of Duty Modern Warfare 4 Price's History
Modern Warfare 3 'ün devamı değil, Modern Warfare 1'in öncesi..
Bu oyunda aynen Soap gibi, Yüzbaşı Price 'ı da askerliğe başladığı andan itibaren yaşayacağız.
Komutanımız Cpt. MacMillan ile birlikte gizli suikastler, özel görevler yapacağız.
Tabii ki her oyuncuyu etkileyen dramatik sahneler de olacak. Price'ın ailesinin ölümüne ve oyunun sonunda Cpt. MacMillan'ın ölümüne tanık olacağız.
Senaryo olabildiğince uzun olacak. Her oyuncu oynadıktan sonra 2-3 gün bu oyunu aklından çıkaramayacak.
Yeni bir grafik motoru kullanılacak ama çok ağır bir oyun olmayacak, MW3 'ü kaldıran bilgisayar bunu da kaldırabilecek.
Online modları çok gelişmiş olacak, sadece online modlara özel; araba, tank, helikopter vs. araçlar kullanılabilecek.

Call of Duty Nikolai's World
Modern Warfare 4 Price's History oyunundan çok kısa süre sonra piyasaya çıkacak.
Oyunun hikayesi tamamen Nikolai üzerine kurulu ancak bu sefer bildiğimiz FPS oyunu oynamayacağız. Bu bir simulasyon oyunu olacak. Hikaye tamamen Modern Warfare serisi üzerinden işlenecek. Modern Warfare senaryosunda Nikolai 'ın yaptığı her şeyi ve bazı ekstraları bu oyunda simulasyon olarak oynayacağız.
Jet, helikopter, AC130, ... Bunları ve Nikolai'ın kullandığı diğer bütün araçları kullanabileceğiz.
Bu oyun yeni bir çağ açacak.
Grafik ve sistem gereksinimleri olarak MW4 'ten farkı olmayacak.
(Nikolai'ın kaçırıldığı bölüm oyuna dahil olmayacak, sadece video olarak gösterilecek)

The Best of Roads
Son derece gerçekçi bir sürüş simülasyonu.
Trafik kuralları gerçekten farksız. Trafik kurallarına uymazsan para cezası alırsın. Oyunu güzel oynarsan para ödülü alırsın.
Oyunun kesin bir senaryosu yok fakat bir ailemiz var. Çocuklarımızı okula götürmek, eşimizi alışverişe bırakıp akşam geri almak gibi görevler mevcut.
Oyunda kazalar çok gerçekçi. Kazada suçlu sen isen karşı tarafın da hasarını ödüyorsun. Eğer yeterli paran yoksa tamirciye borçlu oluyorsun paran olduğu an alıyor parayı.
Araba kontrol gerçekçiliği şu anda piyasaki bütün araba simülasyonlarını ikiye katlayacak seviyede.
Trafik sıkışıklığı gibi olaylar da var. Tecrübe puanımız belli bir yere geldikten sonra taksicilik de yapabiliyoruz.
Grafikler ve sistem gereksinimleri orta düzeyde.

Sizler de böyle oyun fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.. Beğendim

XTFC
05-04-2013, 18:55   |  #2  
XTFC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
535 mesaj

Metro Last Light: Oynanış açısında çok farklı olmuyacak. 2033'e göre daha fazla tünellerden dışarı çıkacağız.Oyun kötü sondan devam edicektir öyle tahmin ediyorum.Senaryo, insanlar arasında ki savaşı bitirmek üzerine olabilir.Naziler vs.Biz hangi tarafda oluruz bilmiyorum.Metro 2033' de silah çeşitliliği azdı.Last Light ile birlikte daha fazla silah çeşidi olucaktır.Serinin son oyunu olmaz bence.İnsalar yeryüzünün hakimi olana kadar seri devam etmeli.

DiamondMines
06-04-2013, 10:20   |  #3  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

Getirin platform oyunlarını, Trine 2.

lterlemez
06-04-2013, 12:58   |  #4  
lterlemez avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
191 mesaj

Ben total annihilation oyununu yeniden görmek isterdim, mesela Starcraft 2 grafik motoru ile. Oyunun birim ve kaynak tasarımı çok iyiydi. Bilgisayar oyunu hayatımda bir uçak gemisini gerçekten uçak gemisi olarak kullanabildiğim tek oyun (diğer deniz birimleride bayağı iyiydi). C&C'deki (en çok sevdiğim oyunlardan ama) uyduruk uçak gemileri gibi değil. Uçan herhangi bir birim inerek tamir oluyor ve yoluna devam edebiliyor. Torpido uçakları, avcı uçakları, bombardıman uçakları, 21. yüzyılda daha yeni yeni kullanmaya başladığımız vektörel uçuş motorlu çoklu görev uçakları (kara birimleri zaten klasik, çok fazla değişiklik olmaz) vs. Gerçekten çok iyi bir oyundu.

Son Düzenleme: lterlemez ~ 06 Nisan 2013 12:58