oyun için iyimi ?

halogonga
09-11-2011, 20:01   |  #1  
halogonga avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
886 mesaj

4-5 parça alıcam kasaya , sadece oyun oynıcam başka programla felan uğraşmıyacağm benim aklımda parçalar varda siz ne dersiniz bu parçalara + sı veya - si neler söylermisiniz  butce max 1000TL zaten alıcağım parçalar fazla deil :D

mustafaatakanyilmaz
10-11-2011, 18:13   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Seçtiğin parçalar gerçekten kaliteli ve güzel parçalar ayrıca fiyatlarıda fena değil. Bütçen konusunda ise en fazla 1000TL demişsin fakat gösterdiğin parçaların toplamı neredeyse 1250TL yi geçiyor.Bence fiyat konusunda bir kaç şeyden fazgeçebilir veya daha düşük modellere bakabilirsin. Öncelikle benim görüşüme göre güç kaynağına gerek yok. Kasan varsa bilmiyorum, eğer yoksa, 100 liraya hem yeni bir kasa alırsın hemde kasa ile gelen güç kaynağını kullanırsın. Yanlız kasa ile geliyor diye güç kaynağını küçümseme gerçekten kaliteli oluryorlar içini o konuda rahat tutabilirsin. Tabi kasanında iyi olması lazım. Onun dışında işlemci seçimin gayet iyi hem fiyatı el yakmıyor hemde hızlı. En kötü iyi bir çift çekirdekli işlemci bile seni (sadece oyun içinse) paklar. Bende yakın zamanda PC toplamayı düşünüyorum ve seçeceğim işlemci de bunun 3.00 GHz olanı olacak büyük ihtimal. Seçtiğin anakarta tek kelimeyle harika diyebilirim. Malesef fiyatıda bi o kadar da var. Bence daha ucuz bir anakart seçebilirsin. Sadece oyun oynayacaksan USB 3.0 kullanacağını düşünmüyorum. Veya daha başka gereksiz özellikler için fiyat uçuyor. USB 3.0 veya o tarz donanım özellikleri açısından fiyatı fazla muhtemelen. Tabi fiyat pahalımı tam bilemiyorum ama 100TL daha ucuz bir anakart bulabilirsin. Madem bütçen kısıtlı, pahalı veya yüksek özellikli bir anakart almaktan kaçın az daha ucuzunu bul onu al. Seçtiğin RAM gayet yerinde olmuş. Hem gerçekten hızlı ve kaliteli bir RAM hem de fiyatı pahalı değil. Ekran kartında ise neredeyse alınabilecek en iyi kartlardan birini seçmişsin. Amaç oyunsa alacağın ekran kartı ile şuan için oyunların nerdeyse hepsini canavar gibi çalıştırırsın. Fiyatı gine pahalı gibi olsada iyi. Belki daha ucuz fiyata aynı özelliklere sahip veha az daha hızlı olan bir kart vardır elbet. Sen ginede kartı hiç elleme olduğu gibi git al öbür türlü fiyat tutturacağım diye ekran kartını düşük seçersen ister 32GB RAM al ister i7 al ginede oyun kasar. Onun için ekran kartını hep yüksek tut. Dediğim gibi şuan seçtiklerin (güç kaynağı dışında) hepsi gerçekten hızlı ve kaliteli parçalar. Yazıda belirttiğin gibi paran çok yoksa dediklerimi gözden geçir veya işlemci, anakart veya güç kaynağı gibi donanımların bazılarını alma veya daha düşük modellere bak ki parçaları 1000TL ye tamamla. Aksi taktirde seçtiğin donanımlar 1000TL yi hayli rahat geçiyor.

halogonga
10-11-2011, 21:56   |  #3  
halogonga avatarı
OP Yıllanmış Üye
886 mesaj

eminmisin ? :D 493 dolar buda 883TL

ekran kartını saymıyorum onu sonra alıcam :D

bayada yazmışsın uğraşmışsın saol :d

Son Düzenleme: halogonga ~ 10 Kasım 2011 21:59
halogonga
10-11-2011, 22:43   |  #4  
halogonga avatarı
OP Yıllanmış Üye
886 mesaj

ram ve anakartı değiştirmeye karar verdim asus alıcam :d

mustafaatakanyilmaz
11-11-2011, 12:38   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

RAM değiştirsende farketmez ilk seçtiğin daha iyi fiyatlar aynı zaten. Anakart ise iyi olmuş hem daha ucuz hemde iyi bende bunu alabilirim yani! :D Bu arada o deminki mesajında 883TL dediğin şey ne acaba anlamadımda?

Erdem_Aydın
11-11-2011, 14:10   |  #6  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

Güzel sistem olmuş oyunlarda filan rahat edersin merak etme sorun çıkarmaz.

halogonga
11-11-2011, 20:11   |  #7  
halogonga avatarı
OP Yıllanmış Üye
886 mesaj

883 toplam fiyatı ekran kartı hariç.
uefi bios win7 de sorun çıkartır diyolardı ondan asus istemiyodum baktım yeni anakartların hepsi uefi madem ole bende artık win8 kurup kullanıcam başka çare yok :D