oyun indirmek suç mu oluyor

syndicate_06
03-06-2013, 02:18   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
138 mesaj

biyer de görmüştüm artık internet ten oyun indirmek yasaklanıyormuş indirenler ceza alıyorlarmış bu dogurumudur ? (lütfen ciddi olun)

ThekT0niC
03-06-2013, 10:26   |  #2  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
1,194 mesaj
Alıntı: syndicate_06  
biyer de görmüştüm artık internet ten oyun indirmek yasaklanıyormuş indirenler ceza alıyorlarmış bu dogurumudur ? (lütfen ciddi olun)

İnsanların özgürlükleri asla kısıtlanamaz.Eğer suç ise oyun fiyatlarını indirsinler bizde alalım :)

Suç felan deyil :) (demo vs indirirsen )

Ha korsan oyun der isen teknik olarak suçtur.Ama yıllardır herkes kullanır 1 kişi bile cezalanmaz.Hiç bir zaman internetin olduğu ortamda o tür yasaklamalar getirilemez.NASA bile hacklendiğine göre sistemlerini yine kırarız :) Her şey iki koda bakar.

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 03 Haziran 2013 10:36
Erdem_Aydın
03-06-2013, 13:30   |  #3  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

Valla indirmediğim oyun kalmadı. Başta beni yakalamaları gerekirdi heralde. Zaten oyunları geçtim işletim sistemlerimiz korsan. Yakalasalar ondan yakalarlardı başta zaten.

Kara Şövalye
03-06-2013, 13:44   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 53
1,960 mesaj
Alıntı: ThekT0niC  

İnsanların özgürlükleri asla kısıtlanamaz.Eğer suç ise oyun fiyatlarını indirsinler bizde alalım :)

Suç felan deyil :) (demo vs indirirsen )

Ha korsan oyun der isen teknik olarak suçtur.Ama yıllardır herkes kullanır 1 kişi bile cezalanmaz.Hiç bir zaman internetin olduğu ortamda o tür yasaklamalar getirilemez.NASA bile hacklendiğine göre sistemlerini yine kırarız :) Her şey iki koda bakar.

Klasik bahaneler yine.. Her seferinde 2000 liraya sistem dizdim diyordunuz ama. Kaldı ki oyunlar öyle pahalı falan değil, dijital oyunların indirimlerini takip ederseniz çok uygun fiyatlara alabiliyorsunuz. En basitinden Tomb Raider geçen gün 26 TL idi.

Korsan indirme yapmak suçtur, ülkemizde çok sıkı denetim olmaması bunun gerçeğini değiştirmiyor.

ThekT0niC
03-06-2013, 15:13   |  #5  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
1,194 mesaj
Alıntı: Kara Şövalye  
 Klasik bahaneler yine.. Her seferinde 2000 liraya sistem dizdim diyordunuz ama. Kaldı ki oyunlar öyle pahalı falan değil, dijital oyunların indirimlerini takip ederseniz çok uygun fiyatlara alabiliyorsunuz. En basitinden Tomb Raider geçen gün 26 TL idi.

Korsan indirme yapmak suçtur, ülkemizde çok sıkı denetim olmaması bunun gerçeğini değiştirmiyor.

Bana Crysis 3,gta 4,bf3 fiyatlarını söylermisin ?

Evet 2000TL ye sistem dizdim,ama ben sistemi uzun ömürlü olması için dizdim,bol keseden para vermedim,hatta şuan oyun oynamayı bile bıraktım,ben arkadaşa yazdığım yorumu tartışma çıkması için yazmadım,gerçekler ne ise o.

Ben şunu söylemek istiyorum,ve hayla anlayamadınız yada ben anlatamadım,girin bakın teknosalara,media markt v.b büyük alışveriş yerlerine,50-60tl den aşşağı oyun görmek çok zor ve görürseniz de eski,gözden düşmüş oyunlar.Sizin dediğiniz indirime girmiş oyunlar,ben yukarıdaki arkadaşa bir genelleme yaptım.Genel olarak oyunların büyük çoğunluğu 50tl ve üstü ve bu fiyatlar ortalama bir insan için alınası fiyatlar değil.

Ben orijinal oyun almıyorum,veya pahalı olduğu için almıyorum demedim,sadece bir genelleme yaptım,ve yorumumun bir yanlış yönünüde görmedim,varsa belirtin.

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 03 Haziran 2013 15:15
albertox
03-06-2013, 15:14   |  #6  
albertox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 16
481 mesaj

müzik indirdiğiniz siteler varmı ben müzik indirmek için hep turkcell e 2.99 veriorum

Kül Tigin
03-06-2013, 15:45   |  #7  
Üye
Teşekkür Sayısı: 12
86 mesaj
Alıntı: albertox  
müzik indirdiğiniz siteler varmı ben müzik indirmek için hep turkcell e 2.99

Youtube mp3 sitesine youtube dan dinlediğin müziğin linkini yapıştırıp videoyu mp3 e dönüştürüyorsun ve müziği indiriyorsun.

syndicate_06
03-06-2013, 15:55   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
138 mesaj
Alıntı: albertox  
müzik indirdiğiniz siteler varmı ben müzik indirmek için hep turkcell e 2.99

yok hiç müzik indirmem

syndicate_06
03-06-2013, 15:58   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
138 mesaj

Evet 2000TL ye sistem dizdim,ama ben sistemi uzun ömürlü olması için dizdim,bol keseden para vermedim,hatta şuan oyun oynamayı bile bıraktım,ben arkadaşa yazdığım yorumu tartışma çıkması için yazmadım,gerçekler ne ise o.

Ben şunu söylemek istiyorum,ve hayla anlayamadınız yada ben anlatamadım,girin bakın teknosalara,media markt v.b büyük alışveriş yerlerine,50-60tl den aşşağı oyun görmek çok zor ve görürseniz de eski,gözden düşmüş oyunlar.Sizin dediğiniz indirime girmiş oyunlar,ben yukarıdaki arkadaşa bir genelleme yaptım.Genel olarak oyunların büyük çoğunluğu 50tl ve üstü ve bu fiyatlar ortalama bir insan için alınası fiyatlar değil.

Ben orijinal oyun almıyorum,veya pahalı olduğu için almıyorum demedim,sadece bir genelleme yaptım,ve yorumumun bir yanlış yönünüde görmedim,varsa belirtin.

evet oyun fiyatları harbi gereksiz derecede yüksek verdigin paraya yazık olur nede olsa haftaya bitiyor

Kara Şövalye
03-06-2013, 16:46   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,960 mesaj

Mağazalarla takılı kalmayın, dijital ortama geçin.

GTA IV zırt pırt 5$ oluyor, Crysis 3 daha geçen gün 30-40 TL civarı idi, Battlefield 3'te 5-10$ fiyatına iniyor. Problem ? Kahkaha

AndcrewTR
03-06-2013, 17:25   |  #11  
AndcrewTR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj
 Mağazalarla takılı kalmayın, dijital ortama geçin.

GTA IV zırt pırt 5$ oluyor, Crysis 3 daha geçen gün 30-40 TL civarı idi, Battlefield 3'te 5-10$ fiyatına iniyor. Problem ? Kahkaha

Hangi sitede oluyor bu fiyatlar Soru Eğer harbiden böyle ise Battlefield 3 'ü indiği an alacağım Kahkaha

okinkurt
03-06-2013, 17:51   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Suş olsa bile bizim ülkede takipçisi yok herkes indiriyor ceza vermeye kalksalar dünya rekoru kırarız heralde korsan yüzünden :D

okinkurt bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Kül Tigin
03-06-2013, 18:15   |  #13  
Üye
Teşekkür Sayısı: 12
86 mesaj
Alıntı: AndcrewTR  
Hangi sitede oluyor bu fiyatlar Soru Eğer harbiden böyle ise Battlefield 3 'ü indiği an alacağım Kahkaha

Bu sitede;

http://store.steampowered.com/

padisah
03-06-2013, 18:20   |  #14  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Korsan oyunlar için dediğin doğru. Korsan oyun olmadığı sürece suç değil.

Kara Şövalye
03-06-2013, 18:31   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,960 mesaj

Steam'de her gün indirimler var hele temmuz ayında "Summer Sale" başlar bir sürü büyük oyun indirim görür.

Ek olarak;
http://www.gamersgate.com/ 
http://www.greenmangaming.com/ - Her gün güzel indirimleri olur, Tomb Raider geçen gün 26 TL civarına geldi ki oyun mart ayında çıktı. Kahkaha
http://getloadedgo.com/ - Belli aralıklarla 2 oyun 10-15$ kampanyaları olur ki aralarında hep sağlam oyunlar oluyor. Mesela Deus Ex HR + Mafia II'yi 10$'a aldım.

Ayrıca GMG'nin ve GG'nin kendine has ekstra indirim kodları var. Mesela GMG'de bir oyun %75 indirim görüp 10$ oluyorsa indirim koduyla o 10$ %20 daha ucuzluyor ve 8$'a alıyorsunuz oyunu.

Dediğim gibi dijital oyun piyasası çok daha hesaplı olur.

Ek olarak Humble Bundle varki;
https://www.humblebundle.com/

Hem haftalık satışları olur, hem bundle satışları.

Bir keresinde Company of Heroes'un 3 oyununu, Darksiders'ı, Metro'yu ve Red Faction Armageddon'u 1$'a satmışlardı ki bu 2 TL yapmaz, bu fiyata korsancı abi bile vermez. Kahkaha

Qromodynmc
03-06-2013, 18:34   |  #16  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Evet,korsan ürün kullanımı suç. Oyun fiyatlarıda öyle uçuk değil Pc platformu için. şuan arada korsan almamın tek sebebi Parayı kendim değil ailemin kazanması.

AndcrewTR
03-06-2013, 19:01   |  #17  
AndcrewTR avatarı
Yıllanmış Üye
1,268 mesaj

Kara Şövalye, çok teşekkürler aydınlattığın için Gülümseme Yalnız aklıma ufak bir şey takıldı. Paralar $ cinsinden. Yani buralardan aldığımızda Türkiye'den aldığımızı görüyorlar değil mi? Satış istatistiklerinde Türkiye'de satıldı olarak mı görünüyor?

Son Düzenleme: AndcrewTR ~ 03 Haziran 2013 19:01
Kara Şövalye
03-06-2013, 19:07   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,960 mesaj
Kara Şövalye, çok teşekkürler aydınlattığın için Gülümseme Yalnız aklıma ufak bir şey takıldı. Paralar $ cinsinden. Yani buralardan aldığımızda Türkiye'den aldığımızı görüyorlar değil mi? Satış istatistiklerinde Türkiye'de satıldı olarak mı görünüyor?

Genelde global bir sıralama/istatistik oluyor fakat eskiye göre Türkleri'nde oradan alışveriş yaptıklarının farkına varıyorlar artık. Dua edelim ki Origin hariç her yer Türkiye'ye $ üzerinden satıyor, bu sayede daha ucuza geliyor, tabi böyle gelişmeye devam ederse belki gelecekte TL olarak satmaya başlarlar en azından Steam'de.

Dijital satış çok daha iyi DVD'nin başına bir şey gelecek derdi olmuyor. Onay  

Eğer Steam'den alışveriş yapacaksanız yardımcı olabilirim, Paypal hesabım var.

Son Düzenleme: Kara Şövalye ~ 03 Haziran 2013 19:11
Flapjack
03-06-2013, 19:48   |  #19  
Flapjack avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
860 mesaj

yasak madem neden crack yapılmasına izin veriyorlar fm 2013 te firma istemedi ve crack çıkarttırmadılar düzgün daha yeni çıktı ilginç Şok olmuş

syndicate_06
03-06-2013, 19:48   |  #20  
OP Yıllanmış Üye
138 mesaj
Alıntı: padisah  

Korsan oyunlar için dediğin doğru. Korsan oyun olmadığı sürece suç değil.

ben torent oyun sitelerinden idiriyorum bu korsan mı oluyor

padisah
03-06-2013, 19:55   |  #21  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

ben torent oyun sitelerinden idiriyorum bu korsan mı

Torent'i güvenlik açısından tavsiye etmiyorum. İndirdiklerin deneme sürümümü yoksa crack(Ücretli bir programı ücretsiz kullanmanı sağlayan araçlar)lımı?

Kara Şövalye
03-06-2013, 19:56   |  #22  
Yıllanmış Üye
1,960 mesaj

ben torent oyun sitelerinden idiriyorum bu korsan mı

Para vermeden indirdiğiniz her oyun korsan oluyor, ücretsiz olmadıkları sürece.

AndcrewTR
03-06-2013, 20:03   |  #23  
AndcrewTR avatarı
Yıllanmış Üye
1,268 mesaj

Genelde global bir sıralama/istatistik oluyor fakat eskiye göre Türkleri'nde oradan alışveriş yaptıklarının farkına varıyorlar artık. Dua edelim ki Origin hariç her yer Türkiye'ye $ üzerinden satıyor, bu sayede daha ucuza geliyor, tabi böyle gelişmeye devam ederse belki gelecekte TL olarak satmaya başlarlar en azından Steam'de.

Dijital satış çok daha iyi DVD'nin başına bir şey gelecek derdi olmuyor. Onay  

Eğer Steam'den alışveriş yapacaksanız yardımcı olabilirim, Paypal hesabım var.

TL veya $ olması sorun değil aslında. Türkiye'de orjinal oyun satılmıyor demesinler de Kahkaha
Şimdilik bir şey almayı düşünmüyorum ileride belki İyiÇok teşekkürler. Onay

Kara Şövalye
03-06-2013, 20:10   |  #24  
Yıllanmış Üye
1,960 mesaj
TL veya $ olması sorun değil aslında. Türkiye'de orjinal oyun satılmıyor demesinler de Kahkaha
Şimdilik bir şey almayı düşünmüyorum ileride belki İyiÇok teşekkürler. Onay

Günümüzde artık dijital versiyonlar daha çok satılıyor, sadece büyük ses getiren oyunlar kutulu çıksa yeterli olur aslında. Onlarında koleksiyon değeri var.

syndicate_06
03-06-2013, 20:54   |  #25  
OP Yıllanmış Üye
138 mesaj
Alıntı: padisah  
Torent'i güvenlik açısından tavsiye etmiyorum. İndirdiklerin deneme sürümümü yoksa crack(Ücretli bir programı ücretsiz kullanmanı sağlayan araçlar)lımı?

skridrow reload blackbox full ücretsiz sürüm yani