Oyun Laptop'u Arıyorum?

Kapalı Hesap (128169)
30-04-2011, 08:46   |  #26  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 40
2,851 mesaj

kesinlikle asus'un  kalitesi tartışılamaz. Asus notebooklarda 1. Diğerlerini bilmem ama asus öneririm ben de...

darkstalker
03-05-2011, 12:47   |  #27  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
54 mesaj

Merhaba, Sahibinden.com ilanimi gonderiyorum, 2. el Extreme Gaming bir Laptop, hala 2011 Kasim ayina kadar garantili, Asus' un en ozel gaming serisi: Asus G51VX-A1. Ilanin linki:

darkstalker
03-05-2011, 12:50   |  #28  
Üye
54 mesaj
Alıntı: M.CaN009  
kesinlikle asus'un  kalitesi tartışılamaz. Asus notebooklarda 1. Diğerlerini bilmem ama asus öneririm ben de...
Kesinlikle katiliyorum.. Turkiye' de biraz HP takintisi var, ama gercekten cok adi bilgisayarlari, Asus Dunyanin en saglam bilgisayarlarini yapiyor, bi arkadasimda 6 yillik bi Asus var, hicbir sorunu yok:)..

Kapalı Hesap (128169)
03-05-2011, 16:56   |  #29  
Kapalı Hesap
2,851 mesaj

[url=../kisisel/64287/]darkstalker[/url] iyi bir laptop satıyor. Ben olsaydım hemen alırdım. Piyasada yanlış hatırlamıyorsam 3bin liraya yakın fiyatı vardı.

Banned
03-05-2011, 17:04   |  #30  
OP Banlandı
44 mesaj

Sağolun Arkadaşlar ama 1200 - 1300 Aşmaması Lazım :)
Özellikle Mafia 2 ve Gta 4 Oyunlarını Kaldıracak..?

Kapalı Hesap (128169)
03-05-2011, 19:50   |  #31  
Kapalı Hesap
2,851 mesaj

Dostum senin sorununa nokta koyuyuorum:

http://www.vatanbilgisayar.com/a ... ils.aspx?I_ID=54163  - 1.448 TL

Hiç şüphen olmasın tüm oyunları rahatça oynarsın. Para konusuna gelince, haftasonu ya %20 yada %25 indirim oluyor. Çok uygun bir fiyata alırsın.

Kusura bakma ama 1200-1300 TL'ye GTA IV'yi açacak bilgisayarın özellikleri ancak packard bell gibi casper gibi bilgisayarda bulunur. Onlar ucuz olur ama o bilgisayarlar çok kalitesizdir.

Peki neden asus ? Çünkü Asus kendi notebook veya masaüstü bilgisayarda parçalarını tamamen kendisi üretiyor. Garantisi oluyor ama garantiye gerek bile kalmıyor. Çünkü bilgisayarları çok sağlam. Ve performanslı. Isınma problemi olmaz, olsa bile hissetmezsiniz. Çünkü sol taraftan yada sağ taraftan verir havayı. Soğutuculu gibidir soğuk hava vermeyi sever, ısınmaz

Özelliklere gelelim. İşlemciyi kafana takma. Çünkü yaklaşık 1 ay önce çıktı. Sandy bridge. Performanslı. Ekran kartına gelelim. nVidia'nın çıkardığı en yeni ekran kartlarından birisi. İyi performans sergiler. Ramde de kafan karışmasın gayet iyi 4GB. Harddisk'te 500GB fazlasıyla yeter. Görünüşü de çok güzel...

Banned
03-05-2011, 20:38   |  #32  
OP Banlandı
44 mesaj
Dostum senin sorununa nokta koyuyuorum:

http://www.vatanbilgisayar.com/a ... ils.aspx?I_ID=54163  - 1.448 TL

Hiç şüphen olmasın tüm oyunları rahatça oynarsın. Para konusuna gelince, haftasonu ya %20 yada %25 indirim oluyor. Çok uygun bir fiyata alırsın.

Kusura bakma ama 1200-1300 TL'ye GTA IV'yi açacak bilgisayarın özellikleri ancak packard bell gibi casper gibi bilgisayarda bulunur. Onlar ucuz olur ama o bilgisayarlar çok kalitesizdir.

Peki neden asus ? Çünkü Asus kendi notebook veya masaüstü bilgisayarda parçalarını tamamen kendisi üretiyor. Garantisi oluyor ama garantiye gerek bile kalmıyor. Çünkü bilgisayarları çok sağlam. Ve performanslı. Isınma problemi olmaz, olsa bile hissetmezsiniz. Çünkü sol taraftan yada sağ taraftan verir havayı. Soğutuculu gibidir soğuk hava vermeyi sever, ısınmaz

Özelliklere gelelim. İşlemciyi kafana takma. Çünkü yaklaşık 1 ay önce çıktı. Sandy bridge. Performanslı. Ekran kartına gelelim. nVidia'nın çıkardığı en yeni ekran kartlarından birisi. İyi performans sergiler. Ramde de kafan karışmasın gayet iyi 4GB. Harddisk'te 500GB fazlasıyla yeter. Görünüşü de çok güzel...

Çok Teşekkürler Arkadaşım Güzel Bilgisayar Bana Bu Asus Bilgisayarın Freedos veya benzerinin freedos'lu olanından bulabilirmisin?

Banned
03-05-2011, 20:39   |  #33  
OP Banlandı
44 mesaj

Arkadaşlarım :
+++Konu Güncel+++

Kapalı Hesap (128169)
03-05-2011, 20:54   |  #34  
Kapalı Hesap
2,851 mesaj

FREEDOS DERKEN ?

Banned
03-05-2011, 21:06   |  #35  
OP Banlandı
44 mesaj
FREEDOS DERKEN ?
İşletim Sistemi Olarak Free Dos Olunca Daha Ucuza Maal Oluyor..Sonradan Kendine Windows 7 Falan Yükleyebilirsin ..

Kapalı Hesap (128169)
03-05-2011, 21:24   |  #36  
Kapalı Hesap
2,851 mesaj

En iyisi orijinal Windows 7 yüklü almak...

Sonradan yüklerseniz sahte yüklersiniz ve birçok sorunla karşılaşırsınız. Asus öyle mal satmaz zaten. Böyle çok iyi. Takmayın işletim sistemini kafanıza

Banned
04-05-2011, 15:15   |  #37  
OP Banlandı
44 mesaj

+++KONU GÜNCEL+++

tugberk_91
05-05-2011, 06:24   |  #38  
tugberk_91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
516 mesaj

Walla bazı arkadaşlar HP ile Packard Bell i yerden yere vurmuşlar nedendir anlamadım. Ben de HP kullanıyorum ve kalitesinden 1 gram şüphe duymadım şimdiye kadar (2 senedir). Evet çok ısınıyor ama onun dışında hiçbir sorunu yok maşallah. Hatta aşırı sağlam bir bilgisayar. Ama performans malesef o kadar iyi değil ısınma sorunundan dolayı.

Packard Bell e gelirsek. Birçok kişi fiyatının ucuz olması ve yüksek sistem imkanını sunması dolayısıyla Packard Bell e "Demek ki kalitesiz abi!" diyerek yaklaşıyorlar. Ama alakası bile yok. Adamların şirket prensibi bu. Sürümden kazanç. Ayrıca PB i Casper la aynı kefeye koymak vicdansızlık resmen. Arada dağlar kadar fark var. Belki çok sert bir eleştiri olacak ama Casper PB in tırnağı olamaz.

Asus a gelirsek. Kaliteli bir marka olduğu su götürmez bir gerçek. Benim de ilk tercih edeceğim markalar arasında. Ama laptopta 1 numara değil. O da çok sorun çıkarabiliyor zaman zaman. Mesela bir arkadaşımda var Asus. Bilgisayar güzel ama touchpad problemli. Algılama sorunu var. Üstelik bilgisayar daha 1 yıllık bile değil. Bir başka arkadaşımda da vardı Asus. Ama ısınma sorununa bir türlü çare bulamadılar. Sonuç bilgisayar çöpte. Ama tekrar belirtmek isterim ki bu verdiğim örnekler Asus un kalitesinden şüphe ettirmesin. Sadece laptopta 1 numara olmadığını açıklamaya çalıştım.

Bence laptopta kalite sıralaması (Monster, MSİ, Apple gibi çok pahalı olanların haricinde ve daha günlük kullanıma yönelik olarak) :

1-LENOVO IBM
2-SONY VAIO (Çok pahalı)
3-ASUS
4-SAMSUNG
5-HP
6-PACKARD BELL
7-DELL
8-TOSHİBA (İğrençç kimseye tavsiye etmem dokunsan bozulur öyle kalitesiz)
9-ACER
10-CASPER
11-EXPER

Bir fikrim olmayanları listeye eklemedim. Lütfen liste hakkındaki görüşlerinizi bildirin. Bu arada bu performansa göre değil tekrar ediyorum kaliteye göre. Performansa göre olsa Sony Vaio çok daha gerilerde olurdu...

Kapalı Hesap (128169)
05-05-2011, 15:00   |  #39  
Kapalı Hesap
2,851 mesaj

İlk iki sıralama Asus ve Sony arasında değişir. Daha sonra Toshiba gelir. Daha sora DELL HP gibi markalar gelir. Gerisini salla gitsin. Monster günümüzde yavaş yavaş ilgi gören fakat bilgisayarlarının eşek gibi parayla satıldığını görüyorsunuz. Packard Bell fiyasko. Exper kötü değil tam tersine normalin üstünde bilgisayar markası. Samsung da kullandım hiç fena değildi. Bazı markaların haklarını yemişsin. Al bakalım şimdi bir toshiba. Adamlar pahalı satıyorlar.

tugberk_91
05-05-2011, 17:34   |  #40  
tugberk_91 avatarı
Yıllanmış Üye
516 mesaj

Haklarını yemişsin derken Toshiba dan bahsediyorsan yanılıyorsun. Hayatımda böyle dayanıksız ve çabul bozulan bir laptop daha görmedim. Ayrıca fiyasko dediğin Packard Bell Toshiba dan kat kat iyidir. Benim ev arkadaşım Toshiba aldı. 2 aya kalmadı sırf ekrandan tutp kaldırdı diye monitörü gitti. Sonuç 320 lira. O da ucuzu. Ben HP kullanıyorum sürekli bilgisayarı o şekilde kaldırıyorum hiçbirşey olmuyor. Maşallahı var yani. Hatta üzerine düştüm bilgisayarın bir trafik kazası esnasında ona rağmen bilgisayar çalışmaya devam etti. Sen Toshiba bilgisayarın üzerine düş bakalım bir daha açılacak mı? Sırf Toshibalar pahalı satılıyor diye kaliteli anlamına gelmez. Ayrıca Exper kesinlikle son sırada kalite açısından. Belki Vesteli falan geçebilir. Ne derseniz deyin çabuk bozulan bilgisayar kaliteli değildir. Performans açısından bakıldığında tabiki sıralama çok daha farklı. Ayrıca Dell i Lenovo dan iyi olarak belirtmen de beni şaşırttı doğrusu...

Son Düzenleme: tugberk_91 ~ 05 Mayıs 2011 17:36
Banned
07-05-2011, 14:25   |  #41  
OP Banlandı
44 mesaj

Kalite Sıralamam Kesinlikle Şu Şekildedir:
Asus
Lenovo |Bilmiyorum ama..|
Dell |Kullanıyorum Çok Memnunum|
Toshiba
Hp

Banned
07-05-2011, 14:26   |  #42  
OP Banlandı
44 mesaj

+++KONU GÜNCEL+++

Kapalı Hesap (128169)
07-05-2011, 15:00   |  #43  
Kapalı Hesap
2,851 mesaj

Kabul edelim Toshiba Hp'den daha iyi.

Banned
07-05-2011, 15:32   |  #44  
OP Banlandı
44 mesaj
Kabul edelim Toshiba Hp'den daha iyi.
Ondan Hiç Bir Zaman Şüphem Olmadı Dayımların Var Laptopu 1 gb ramli düşünün 5-6 yıla geliyo sıfır gibi ;)
Sağlamm Çok Sağlam...

tugberk_91
08-05-2011, 10:47   |  #45  
tugberk_91 avatarı
Yıllanmış Üye
516 mesaj

Arkadaşlar yapmayın Toshiba dediğiniz bilgisayar dokundunuz mu bozuluyor. Bu nasıl bir kalite anlayışı? Evet birçok markadan iyi ama HP den kesinlikle iyi değil. Ben HP kullanıyorum bilgisayar çok kaliteli. Ha ısınma sorunu var vs vs ama parça kalitesine baktığımızda HP Toshiba yı siler süpürür. HP ler bozulmuyor ya. Aldığınızda bir hatası yoksa eğer (dv6 ların sorunlu olması gibi) daha sonra bozulmuyor bilgisayar. Ben trafik kazası geçirip üzerine düştüm ya 135 kilo adamım en ufak performans düşüklüğü olmadı bilgisayarda. Tabi herkesin kendi fikrine saygım var. Ama durum bundan ibaret.

Kapalı Hesap (128169)
08-05-2011, 15:11   |  #46  
Kapalı Hesap
2,851 mesaj
Alıntı: tugberk_91  
Arkadaşlar yapmayın Toshiba dediğiniz bilgisayar dokundunuz mu bozuluyor. Bu nasıl bir kalite anlayışı? Evet birçok markadan iyi ama HP den kesinlikle iyi değil. Ben HP kullanıyorum bilgisayar çok kaliteli. Ha ısınma sorunu var vs vs ama parça kalitesine baktığımızda HP Toshiba yı siler süpürür. HP ler bozulmuyor ya. Aldığınızda bir hatası yoksa eğer (dv6 ların sorunlu olması gibi) daha sonra bozulmuyor bilgisayar. Ben trafik kazası geçirip üzerine düştüm ya 135 kilo adamım en ufak performans düşüklüğü olmadı bilgisayarda. Tabi herkesin kendi fikrine saygım var. Ama durum bundan ibaret.
Bana şunun bunun var deme. Hikaye anlatma. Bizzat kendin Toshiba kullandın mı ? Kullanmadın. Eee daha ne konuşuyorsunki ? Bilgisayarı bozmak bilgisayarı kullananın kabahatidir. Bazen Kalitesiz laptoplar olabiliyor. Kabul etmesenizde evet var. Ben Hp kötü demedim. Sanki saldırır gibi cevap veriyorsun. Ama Toshibanın Hp'den daha sağlam olduğunu da kabul etmen gerekir. Tabiki bir pisikolojidir bu. Kendi bilgisayarınız ne olursa olsun ondan iyi markayı tanımazsınız...

Herneyse. Böyle konularda saçma sapan şeylere cevap yazmayı pek sevmiyorum...

tugberk_91
09-05-2011, 00:08   |  #47  
tugberk_91 avatarı
Yıllanmış Üye
516 mesaj
Bana şunun bunun var deme. Hikaye anlatma. Bizzat kendin Toshiba kullandın mı ? Kullanmadın. Eee daha ne konuşuyorsunki ? Bilgisayarı bozmak bilgisayarı kullananın kabahatidir. Bazen Kalitesiz laptoplar olabiliyor. Kabul etmesenizde evet var. Ben Hp kötü demedim. Sanki saldırır gibi cevap veriyorsun. Ama Toshibanın Hp'den daha sağlam olduğunu da kabul etmen gerekir. Tabiki bir pisikolojidir bu. Kendi bilgisayarınız ne olursa olsun ondan iyi markayı tanımazsınız...

Herneyse. Böyle konularda saçma sapan şeylere cevap yazmayı pek sevmiyorum...

Yazdıklarımı tekrar gözden geçirdim. Herhangi bir şekilde saldırır gibi yazdığım birşey göremedim. Hem herkesin fikrine saygı duyduğumu belirtip hem de saldırır gibi nasıl yazabilirim onu da anlamadım. Ama herneyse. Belli ki yanlış anlamışsın. Yazılı mesajlarda böyle şeyler oluyor. Ama bil ki böyle bir niyetim yoktu.

Bu arada bende Toshiba olmasa da ev arkadaşımda var. Kuzenimde var. Onlarınkini sık sık kullanıyorum. Ve dolayısıyla biliyorum kalitelerini. Ayrıca ben HP dünyanın en kaliteli bilgisayarı demişim gibi konuşmuşsun. Tabiki hayır. Yani benim bilgisayarım HP diye mükemmel olduğunu söylemiyorum. Sadece çok sağlam olduğunu ve Toshibadan daha iyi olduğunu söylüyorum. Birçok marka HP den kat kat daha iyi. Zaten ben de bilgisayarı değiştirmeyi düşünüyorum. Çünkü bu ısınma problemine daha fazla katlanamıyorum.

Ayrıca burda sadece görüşlerimizi bildiriyoruz birbirimize. Bunu bu kadar olay yapmana gerek yok. Eğer illa ki senle aynı fikirde olmamı istiyorsan Toshiba HP den daha iyi derim olay biter. Bu kadar büyütmenin gerilmenin anlamı yok.

Banned
09-05-2011, 21:45   |  #48  
OP Banlandı
44 mesaj
Alıntı: tugberk_91  
Yazdıklarımı tekrar gözden geçirdim. Herhangi bir şekilde saldırır gibi yazdığım birşey göremedim. Hem herkesin fikrine saygı duyduğumu belirtip hem de saldırır gibi nasıl yazabilirim onu da anlamadım. Ama herneyse. Belli ki yanlış anlamışsın. Yazılı mesajlarda böyle şeyler oluyor. Ama bil ki böyle bir niyetim yoktu.

Bu arada bende Toshiba olmasa da ev arkadaşımda var. Kuzenimde var. Onlarınkini sık sık kullanıyorum. Ve dolayısıyla biliyorum kalitelerini. Ayrıca ben HP dünyanın en kaliteli bilgisayarı demişim gibi konuşmuşsun. Tabiki hayır. Yani benim bilgisayarım HP diye mükemmel olduğunu söylemiyorum. Sadece çok sağlam olduğunu ve Toshibadan daha iyi olduğunu söylüyorum. Birçok marka HP den kat kat daha iyi. Zaten ben de bilgisayarı değiştirmeyi düşünüyorum. Çünkü bu ısınma problemine daha fazla katlanamıyorum.

Ayrıca burda sadece görüşlerimizi bildiriyoruz birbirimize. Bunu bu kadar olay yapmana gerek yok. Eğer illa ki senle aynı fikirde olmamı istiyorsan Toshiba HP den daha iyi derim olay biter. Bu kadar büyütmenin gerilmenin anlamı yok.

Tmm Sorun Yok Asus, Dell İkisindende Kaliteli Ağzı kulaklarına varıyor

Banned
13-05-2011, 21:17   |  #49  
OP Banlandı
44 mesaj

+++KONU GÜNCEL+++

Banned
17-05-2011, 18:39   |  #50  
OP Banlandı
44 mesaj

http://www.hepsiburada.com/Liste ... 60525&categoryId=98Özellikle Ekran Kartı Hakkında Bi Fikrim Yok: Geforce Gt 520m ??

Ayrıca 2 Gb Ram Var 4 GB Yapıcam...O sorun değil...
Bana Mafia 2, Gta 4, Fifa 11, Pes 2011, Crysis 2: Gibi Oyunları Kaldırırmı?
Kaç yıl götürür? Kalitesi Nasıl?
Ayrıca Tavsiyelerinizide Bekliyorum: maxs. fiyat: 1200-1300 TL
Saygılarımla...