oyun oynarken kırmızılıklar

Serhat Soydan
10-09-2015, 12:30   |  #1  
Serhat Soydan avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
17 mesaj

sorunum bu arkadaşlar oyun oynarken  oyun içnide kırmız ıkırmız şeyler oluşuyor intel hd 4000  kartımın  driveri vardı  en güncel onu kurdum  ondan sonra pc yi  yeniden baslattım normal bi sekilde ama oyuna girdigimde bu manzarayla karşı karşıya kaldım delirecem  bakıyorum netten ne güncel sürümnü yüklemişim abi anlamıyorum hd7670m ve hd graphics 4000 var  2 side en güncel driverli ama neden böyle bişey yaptı anlamıyorum delirecem  en iyi driveri yükledim gitti pc     

https://hizliresim.com/4koXBY        https://hizliresim.com/YlLmzD      bunlarda resimler  lütfen yardım edin nasıl çözücem bu yolu ha  birde  az once  eski driverime geri döndüm fakat  fayda etmedi ne yapmam lazım

Son Düzenleme: Serhat Soydan ~ 10 Eylül 2015 12:30 Neden:
İzmirlifare
10-09-2015, 14:57   |  #2  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj

hocam pek lafıma guvenme ama yanlıslıkla amd yı dıslayıp onboard erkan kartını devreye sokmus olabılırsın veya oyun eskı oldugu ıcın grafik uyumu olmamıs olabılır son ihtimal kart ısınıyor kafayı ucuruyor bu 3 maddeden bırı

theironman
10-09-2015, 14:59   |  #3  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

HDMI-DVI çevirici kullanıyor musun? ya da bağlantı yollarını kontrol ettin mi?

KacmazTR
10-09-2015, 18:41   |  #4  
KacmazTR avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
26 mesaj

Ekran kartından kaynaklı  bir hasar oluşmuş olabilir yada çıkarıp tekrar takmayı dene belki temassızlıktan dolayıda olabilir.

faenonback
11-09-2015, 12:20   |  #5  
faenonback avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 3
7 mesaj

Bro Masaüstünden boş biyere 

Sağ tık > Ekran çözünürlülüğü > Gelişmiş ayarlar > Bağlaştırıcının altındaki özeliklere tık > Sürücü > 3. sırda sürücüye dön var ortada ona tıkla bitti 

eğer sürücü güncellemesi yaptıktan sonra bu olduysa bunu yaparsan halledersin. :)

Serhat Soydan
11-09-2015, 21:49   |  #6  
OP Taze Üye
17 mesaj

hocam ekran kartı diyorsunuz da ekran kartını cıkaramam  laptop bu pc   fakat şöyle bi duru mvar her oyunda olmuyor mesela  tomb raide  medal of honor  bu csgo  bu oyunlarıdma yok   dirty bomb  h1z1  bu 2 oyunda gördüm    birde intel  eski drivere  dön  kısmını yapmıstım zaten  buda fayda etmedi  hdmi felan demissin dostum  fakat  anlamadım ben  laptop bu   bi mosue  takılı birde  harici sogutucu baska takılı bişey yok girişlere

İzmirlifare
11-09-2015, 23:04   |  #7  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
1,391 mesaj

hocam dediğiniz gibi " her oyunda olmuyor " hd6790 ile gta 5 cıkmadan öncekı son surum ıle gunceldı ekran kartım gta 5 i süpermario grafikle oynatıp dağlar ve ağaçlar gıdıp gelıyordu ve şekilleri kare idi kasıyordu guncellemeden sonra hd kasmadan oynattı. oyunun grafik moturundan kaynaklanıyor olabılır uyumsuzluk sonucta kartınız bıraz eskı her oyun fırması maalesef eskı kartlar ıcın tasarlamıyor oyunları. hele birde güncellemeden sonra kısıtlamak ıcın ellerınden gelenlerı yapıyorlar.

Serhat Soydan
11-09-2015, 23:46   |  #8  
OP Taze Üye
17 mesaj

yourumun için  sağol açıklayıcı olmuş fakat  aben bu oyunlar daha once  normal sekilde oynadım  gta 5 i de oynuyordum ben  simdide  normal oynuyorum fakat zaman geçti oyunda  oyundan attı  anlamadım ben  her oyunda ypamıyor  bu  ben şimdi ne yapmam gerekiyor anlamadım  suan  tüm  kartların driverleri en  güncel durumda

İzmirlifare
12-09-2015, 21:05   |  #9  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
1,391 mesaj

Hocam program ekle kaldırdan sürücüyü kaldırın ekran kartını yani , size kasayla gelen dvd ler duruyor ise onları kurun.Oyundan atma problemı ıse güncellemeden sonra kart daha fazla ısınıyor olabılır. tabi buda düsük bir ihtimal