Oyun Oynarken PC Kapanma sorunu

chs878
07-04-2018, 20:35   |  #1  
chs878 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarıma format attırmıştım ben hep güvendiğim bir yere , attırdıktan sonra eve geldim mesela 2-3 saat Fifa oynuyorum fifa 18 i , sonra pc kendi kendine kapanıyor garip bir şekilde.
Şöyle bir çözümü var ; daha önce işe yaramıştı ama ben bunun olmasını istemiyorum.
videolarda pc güç ayarlından en düşük ve en yüksek işlemci kullanımı yüzdesini %80 e alıyorlar ve sorun bendede çözüldü.Böyle olunca oyunlarımda fps düşmesi yaşıyorum.Ama demek istediğim format attırmadan önce yüzde 80 değildi yüzde yüz dede kullanıyordum kapanmıyordu.

Bu daha öncede olmuştu bir süre 80 de kullandım fps düşük düşük.3-5 ay sonra 100 e aldım sorun kalmamıştı.Yardımcı olur musunuz? Laptop kullanıyorum.Ve güç ayarlarım düzgün.Eğer ek bişey yapmam lazımsa lütfen yardım edin.

INTEL I5 - 2.6 GHZ
NVIDIA GEFORCE 840M 2 GB 64 BIT
RAM : 8 GB
HARD DISK : 500 GB
WINDOWS 7 ULTIMATE - SERVICE PACK 1 - 64 BIT İŞLETİM SİSTEMİ

excel_mustafa
10-04-2018, 17:59   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,445 mesaj

muhtemelen aşırı ısınma var.HWINFO programıyla tam yükte sıcaklıkları kontrol et.85 üzeri sıcaklık var ise içinin temizlenip macunların yenilenmesi gerekiyor.

eğer bu yapıldı ve sonuç alamadıysan anakart veya grafik çipinde yıpranmalar başlamış olabilir ki böyle şeyler oyun için kullanılan laptoplarda sıkça meydana geliyor.