Oyun oynarken siyah ekran hatası

selimkirazlioglu
19-03-2018, 16:58   |  #1  
selimkirazlioglu avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8 mesaj

MERHABA FORUM KULLANICILARI
Windows 7 64 bit işletim sistemine sahip Q8400 işlemcisi olan 4 GB Ram AMD R7 250 Ekran kartı bulunan bir Bilgisayar a sahibim bilgisayarda birşeyler yaparken oyun oynarken veya facebook da gezerken hiç fark etmiyo birden siyah ekran oluyo bazen ekranda sinyal yok diyo ve geri düzeliyor eğer oyundaysam oyun çöküyor kapatıp tekrar açmam gerekiyor yani oyun siyah ekranda kalıyor bazı oyunlarda çökme oluyor ve bu çökme sadece siyah ekran geldiginde oluyor eğer ekrana giden kabloyu kontrol et diyecekseniz onunla bir ilgisi yok 3 tane kablo var 3 ündede aynı hata onla ilgisi olasa bile oyun çökmez kaldıgı yerden devam ederdi formatı kendim attım daha önceki bilgisayarlarımda sorun yaşamıyordum bu bilgisayarda böyle bir hata aldım formatta herhangi bir sıkıntı yok çünkü aynı formatı arkadaşlarımada yaptım onlarda böyle bir hata yok sorun nedir yüklemem gereken birşeylermi var bu arada ekran kartı güncel

selimkirazlioglu
19-03-2018, 18:45   |  #2  
OP Taze Üye
8 mesaj

up !

White-Fox
20-03-2018, 12:54   |  #3  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

oyun oynarken önce takılır , sonra siyah bir ekran gelir.Reset atmadan düzelmez.Sorun tam olarak buysa ekran kartın oyunu kaldırmakta zorlanıyor diyebilirim.Aslında Sorun tam olarak şöyle , ekran kartı belleğin yetersiz kalıyor ve tam o yetersiz kaldığı anda siyah bir ekran ile karşılaşıyorsun.Yapacak pek bir şey olduğunu sanmıyorum.Kolay gelsin.(Not:Hata sürekli böyle devam eder , bazende uyarı verecektir , display memory vb. bir hata )

selimkirazlioglu
20-03-2018, 23:37   |  #4  
OP Taze Üye
8 mesaj

Kullandıgım ekran kartı oyunun istedigi ekran kartına göre orta seviyede vede ben sadece oyunda değil facebook da gezerken bile böyle birşeyin olduğunu belirttim daha net gerçekci bir cevapla yaklaşırsanız sevinirim

selimkirazlioglu
21-03-2018, 20:37   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj

up!