Oyun texturelerini,scriptlerini nereden bulurum?

MuhammetAlgan47
14-03-2019, 18:30   |  #1  
MuhammetAlgan47 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaşlar bir oyun yapma yarışmasına katıldık.To the Moon tarzı bir oyun yapacağım FreeBird Games le iletişime geçmeden sormak istiyorum bu tarz Stardew walley veya bağımsız oyunların textureları scriptleri lazım  bazı oyunların dosyalarında bulunmamakta nasıl bulabilirim? Son çare FreeBird stüdyosuyla  iletişime geçmek olacak yardımcı olursanız sevinirim :)

Sistem Bilgilerim
  • asus
  • Windows 10 Pro 64-bit
  • Intel i7
  • nVidia gtx1060
  • Diğer
  • Diğer
  • 16 GB
  • Android
  • Windows 10
  • Turkcell
White-Fox
14-03-2019, 19:47   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

freepik e girin arayın.Tasarım aracı olarakta coreldraw yada ilustrator tercih edilebilir.

White-Fox bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
MuhammetAlgan47
14-03-2019, 19:55   |  #3  
MuhammetAlgan47 avatarı
OP Taze Üye
7 mesaj

Hocam saol ama mesela to the moon'un dosylarında Configuration Settings isimli notepad uzantılı bir dosyada Scripts=Data\Scripts.rxdata gibi bir uzantı bulunmakta lakin böyle bir uzantı ne appdata da nede oyun dosyalarında bulunmamakta yardımcı olabilirmisiniz ?Tavsiye ettiğiniz coreldraw a bakacağım :)

White-Fox
14-03-2019, 20:04   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
1,104 mesaj

Oyunu neyle yapmayı düşünüyorsunuz ve scriptten kastınız nedir anlamadım açıkcası ? Unity mi kullanıyorsunuz ?

White-Fox bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
MuhammetAlgan47
14-03-2019, 20:13   |  #5  
MuhammetAlgan47 avatarı
OP Taze Üye
7 mesaj

Hocam C(java) ile yazmayı planlıyorum demek istediğim şu ;Bazı oyunlarda oyundaki silahlar,harita,karakterler dosyaların içinde var lakin to the moon da mesala yok ama az önce söylediğim bir uzantı da olduğu gözüküyor ama yok ,nasıl bulucam ben To the Moon'un textureleri üzerinde Ai ile oynama yapıp kullanmak istiyorum hocam.

Son Düzenleme: MuhammetAlgan47 ~ 14 Mart 2019 20:15
MuhammetAlgan47
14-03-2019, 21:01   |  #6  
MuhammetAlgan47 avatarı
OP Taze Üye
7 mesaj

Hocam yardımcı olabilecekmisiniz?

White-Fox
14-03-2019, 21:11   |  #7  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
1,104 mesaj
Alıntı: MuhammetAlgan47  
Hocam yardımcı olabilecekmisiniz?

C başka birşey java başka birşey hem neden bu denli uğraşıyorsunuz anlamıyorum , unity ile cross platform bir ürün ortaya çıkartılabilir yani hem windows hem android telefon için vs aynı oyunu yazabilirsiniz.Unity içinde c# kullansanız daha iyi ve şunuda belirteyim neredeyse çoğu şeyi unitynin ara yüzünden yapıyorsunuz zaten kod yazmadan.The moon nun resimlerini bulmanın bir yolu var ancak bu yasal değil.Unity de normal bir resmi texture olarak kullanabilirsiniz.Bir araştırın konuyu takıldığınız bir nokta olursa konuşuruz.

MuhammetAlgan47
15-03-2019, 17:18   |  #8  
MuhammetAlgan47 avatarı
OP Taze Üye
7 mesaj

Hocam c ile javanın farklı olduğunu biliyorum C# yazacak kadar profesyonel de değilim zaten biryerde tıkanıyorum.To the moon'un resimlerini bulmanın bir yolu nu değil sadece bağımsız yapımların resimlerini bulmak gayet yasal bir durum değil mi? Size göre yanlış sa eğer şöyle sorayım oyun dosyalarında texturelerin Scripts\Scripts.rxd=Data bu uzantıda olduğu gözüküyor ama böyle bir uzantı bulamadım yardımcı olurmusunuz?Texture haricinde oyundaki karakterleri vb de bulmak istiyorum.

Son Düzenleme: MuhammetAlgan47 ~ 15 Mart 2019 17:41
White-Fox
15-03-2019, 19:16   |  #9  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
1,104 mesaj
Alıntı: MuhammetAlgan47  
Hocam c ile javanın farklı olduğunu biliyorum C# yazacak kadar profesyonel de değilim zaten biryerde tıkanıyorum.To the moon'un resimlerini bulmanın bir yolu nu değil sadece bağımsız yapımların resimlerini bulmak gayet yasal bir durum değil mi? Size göre yanlış sa eğer şöyle sorayım oyun dosyalarında texturelerin Scripts\Scripts.rxd=Data bu uzantıda olduğu gözüküyor ama böyle bir uzantı bulamadım yardımcı olurmusunuz?Texture haricinde oyundaki karakterleri vb de bulmak istiyorum.
Bağımsız yapım diye bir şey yok open source vardır.Eğer bahsettiğiniz proje/oyun lisansı açık kaynak kodlu ise github da resimleri kodları vs her şeyini bulabilirsiniz.

Son Düzenleme: White-Fox ~ 15 Mart 2019 19:17
MuhammetAlgan47
15-03-2019, 19:22   |  #10  
MuhammetAlgan47 avatarı
OP Taze Üye
7 mesaj

hocam anlatamadım sanırım bir yeri cevaplayıp bütün yorumu boşa sallıyorsunuz o uzantıyı nasıl bulabilirim neden yok böyle bir dosya oyunun görüntüleri nerede saklı?

MuhammetAlgan47
15-03-2019, 21:46   |  #11  
MuhammetAlgan47 avatarı
OP Taze Üye
7 mesaj

Şimdi oldu Hocam saol uğraştırdım seni.FreeBirds game ile iletişime geçeceğim emin olabilirsiniz...

lakin şöyle bir durum var forumda nasıl kullanıldığını anlatan link varsa verebilirmisiniz çünkü exe yi açınca sadece icon verir.Gülüş

Son Düzenleme: MuhammetAlgan47 ~ 15 Mart 2019 21:53