Oyun XPsi

buusernameyoktur
18-05-2008, 18:20   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

arkadaşlar bilgisayarımda vista ve xp yüklü vistayı normal kullanımda sorunsuz olarak kullanıyorum. xpyi ise oyun oynamak için tercih ediyorum. bildiğiniz gibi xp pro oldukça detaylı bi işletim sistemi. içinde oyun için gerekli olmayan bi sürü program servis vs mevcut. geçen gün güvenli kipte açıp sistemden notepad dr.watson dahil bi sürü şeyi sildim,tcp/ip dahil oyun için lazım olmayacak her hizmeti kaldırdım ama hala ne olduğu hakkında bilgim olmayan bi sürü şey var. işi bileni bu forumda bulamassam hiç bi yerde bulamam. xpnin çalışması için olmnassa olmas sistem dosyalarının ve servislerin listesini nasıl bulabilirimm??? sadece oyun çalıştıran çırıl çıplak bi xp istiyorum. ayrıca bu şelikde bi xpnin flash bellek üstünden çalışması mümkünmü onu sorucaktım. yardımlarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim:)

Banned
18-05-2008, 21:44   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Flash bellek te sürücüsüz çalışan live cd ler var lakin sadece sistem çökmelerinde doya kurtarımı için.

Oyun için modifiye edilmiş gamer xp ler var onlardan indirip kurun sorunsuz kullancaksınızıdr.Bende bir tane var virtual pc de kullandığım bayutu 160 mb.Nette biraz arştımanız yeterli.Diğer taraftan yazılımları silerek değilde gereksiz servisleri kapatarak onları devre dışı bırakabilir, aynı neticeyi elde edebilirsiniz.Bunun içinde yazılmış birçok kaynak var. Şimdi şunu bunu kapatın dersek konu çok uzar.Xp de gereksiz servisler diye aratın birçok kaynak bulacaksınızdır.