oyun yapımı için kodcu lazım para karşılığı

Hakan Cem Görmüş
05-11-2016, 13:00   |  #1  
Hakan Cem Görmüş avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

arkadaşlar ben bir oyun tasarlamak istiyorum. bunun için grafik falan herşey iyi güzelde benim tanıdığım hiç kod yazılımı yapabilen kimse yok kendim öğrenmemde zor sağlık mezunuyum. bende düşündümki bana para karşılığı kod yazabilecek olan yetenekli kişi yada kişiler arıyorum. oyun tarzı battle arena dediğim tarz olacak kısacası herolar ve skilleri olacak ve bunları bir odaya tıkıp savaşmalarını sağlayacağız. her heronun 5 skill i olucak ve bunlar henüz tam manasıyla belli değil nasıl olacağı ama kısa süre içinde hazırlayabilirim. bu arada online bir oyun düşünüyorum. eğer oyun tarzını tam anlamadı iseniz battlerite adlı oyun size referans olabilir neler yapacağınıza dair. yüz yüze de buluşacağız yeri gelecek internet üzerinden konuşacağız skype aracılığı ile. ve beni online oyun yapacağım için server satın alma gibisi şeyler hakkında bilgi sahibide ederseniz sevinirim .özel konuşmak fiyat belirlemek isteyen arkadaşlar   [email]muonline71@hotmail.com[/email]  adresinden bana ulaşmaları daha iyi olur daha çabuk iletişim kurarız. yada arayabilirsinizde. telefonumu hotmail üzerinden ulaşanlara vericeğim. ayrıca şunuda belirteyim bu bi kerelik yapıldı bitti bi şey değil yeni karakter falan ekleneceği zaman gene size başvuracağım. kısacası işin daha sonralarındada para kazanma olayınız olacak. oyuna güncellemedir updatedir hot fix nerf falan gibi şeyler olacağı için sürekli olarak benle iletişimde olup para kazanacaksınız. ciddi yorumlarınızı bekliyorum.... teşekkürler şimdiden. bu arada oyunu unity de yapılacak bir oyun olup oyun 2d retro pixel tazrında bir oyun olacaktır

Son Düzenleme: Hakan Cem Görmüş ~ 05 Kasım 2016 13:02 Neden:
darkblood_king
17-11-2016, 19:08   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

İnternet'de bir çok eğitim videosu var hangi dille yazacağını sen karar vermelisin(c++,java vs...) oyun yapmak sabır işidir ünlü oyun motorları kullanmak sana büyük kolaylık sağlayacaktır. Örnek olarak Unreal Engine(ücretsiz bir yazılımdır aynı zamanda açık kaynaklı olduğu için sürekli geliştiriliyor) mutlaka Unreal Engine'e bak derim.Tek başına oyun yapamayacağını düşünme Undertale 22.000 dolar bağışla yapılmış ama çok hasılat yapan bir oyundur kendinden daha karmaşık ve emek verilen ve daha fazla bütçeli oyunları sollamıştır. Eğer bu konuda kararlıysan iyi şanslar derim.