Oyun yapımı konusunda yardım

Uğur Yanardağ
26-07-2018, 10:13   |  #1  
Uğur Yanardağ avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2 mesaj

Merhabalar, oyun yapımı konusunda yardım istiyorum başlıkta belirttiğim gibi. Fakat oyun yapmanın kolay olmadığını biliyorum zaten yapmak istediğim oyun öyle ahım şahım bir şey değil. Yapmak istediğim şey hikaye tabanlı, seçimlerle değişen bir senaryo oyunu. Pek hakim değilim kusura bakmayın ama açıklamaya çalışacağım. Sadece metinler, arkaplan resmi ve küçük ses efektleri olan, seçimler yaparak ilerlediğimiz ve söylediğim gibi arkaplan resmi dışında görsel içermeyen basit, sade bir oyun istiyorum. Şu an c# öğrenmeye çalışıyorum ayrıca. Bu fikrimi hayata geçirmek için izlemem gereken adımlar konusunda öneri istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Uğur Yanardağ bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
White-Fox
26-07-2018, 22:03   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

visual studio kullanmayı öğren , bahsettiğini ben wpf projesi olarak yapabilirim misal ,ancak bildiğim kadarıyla visual studio unreal engine vb gibi oyun motorlarını destekliyor.Yani önce mutfağını zenginleştirmen lazım işin basitçe bir yerinden başla bir sorunla karşılaştıkça araştırıp öğreniyorsun zaten.Bahsettiğin tarzda bir oyunu c# ile visual studio da wpf projesi başlatarak yapabilirsin ancak tabi unreal vb gibi konularıda araştır tam hakim değilim daha önce visual studioda oyun yazmadım :)

White-Fox bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Uğur Yanardağ
27-07-2018, 01:23   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2 mesaj

Cevabın için teşekkürler.

Uğur Yanardağ bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
berkanbir
10-09-2018, 10:00   |  #4  
berkanbir avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 4
90 mesaj

Merhaba. Hocam youtube'da tonla içeriği var bunların. En kötü videosuz anlatım olarak bulabilirsiniz. Tam olarak kafanızdaki nasıl bir proje bilemiyorum. O yüzden siz arama yaparsanız daha hoş seçimlere ulaşırsınız.

BD_ASLAN
18-09-2018, 13:23   |  #5  
BD_ASLAN avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Öncelikle İyi Forumlar.Oyun Yapma Adına Bir Çok Proje Geliştirdim Kendimce Fakat Eğer Aklınızda 2D Oyun Yapmak Varsa BuildBox Oyun Motorunu Kullanmanı Öneririm Kodlama Yapmadan Güzel İşler Çıkarabilirsin Ve Bu İşten Para Bile Kazanabilirsin Eğer Daha Detaylı Bilgi İsterseniz Yardım Edebilirim.