Oyun Yapmak İçin Programlama Dili

Flame16
24-09-2017, 22:27   |  #1  
Flame16 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba programlama hakkında hiçbir bilgim yok, ingilizcede bilmiyorum. Ama bilgisayardan anlıyorum.

Oyun yazmak için kolay bir programlama dili önerir misiniz? Sonra öğrenince C++ a geçebilirim.

White-Fox
24-09-2017, 22:52   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

kolay bir programlama dili diyorsun o halde üst seviyeli dillerden sana tavsiyede bulunacağız.

Java=>minecraft gibi oyunlar bununla yazıldı.+android camiası

c# => windows ortamında çalışacak oyunlar yazabilirsin.visualstudio+unity ile vs.

heves kırmak istemem, senin yaşında bende aynı şeyi yapmak istiyordum.lakin oyun yapmanın bir zorluğu var görselleri çizmek bile başlı başına bir iş.Liseye gidiyorsan uğraşma ygs/lys çok daha önemli inanbana.eğer şuan ben 9.sınıfa giden bir öğrenci olsaydım çok farklı şeyler yapardım.Doğru zamanda doğru seçimleri yapmak gerek.

Flame16
24-09-2017, 23:19   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Teşekkürler aslında amacım oyun yapmak değil, oyunlarda kendime özel hile vb. yapmak. Python bu iş için iyi midir?

White-Fox
24-09-2017, 23:28   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
1,104 mesaj

Örnek verebilirmisin mesela oyuna.Yani eğer browser tabanlı ise mesela javascript +tampermonkey mi ne vardı bu ikisi ile gayet güzel yapabilirsin.Az hile yapmadık ahahah   Karizma

Ama normal oyun ise call of duty vs.Farklı programlama dilleri ile yapılabilir.Python olabilir evet.Dinamik bir dildir çok kolay öğrenirsin.Ancak bu işin püf noktası oyunun nasıl çalıştığını bilmen gerekir sonuçta oyuna entegre bir program yapıyorsun.

Flame16
25-09-2017, 12:42   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

Teşekkürler LoL CSGO gibi online oyunlarda yapabilir miyim?

Biryerde yeteri kadar C++ bilirseniz yapabilirsiniz yazıyordu.

White-Fox
25-09-2017, 13:06   |  #6  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
1,104 mesaj

C++ ile yapabilirsin evet.Aslında temelde tüm programlama dilleri aynı şeyi yapar ancak bazı diller bazı şeyleri daha kolay yapabilir.