oyun yükleme problemi

HPQ-User
22-10-2008, 10:55   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

tamu sormuş:
bilgisayarımda şu an manager 2008 ve counter strike oynayabiliyorum. ancak bilgisayarıma başka oyunlar kurmak istediğimde ereg hatası veriyor(özellikle orijinal half-life 2 ve lord of the rings oyununlarında)düşüncem problem acaba ekran kartında mı? ekran kartını değiştirirsem problem çözülür mü? ayrıca bu hataları harddisk te  windowsun olduğu bölümü formatladıktan sonra vermeye başladı.
selamlar kolay gelsin

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
pentium dual core
7200 ndvidia
2gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Blacksmith
22-10-2008, 15:04   |  #2  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
312 mesaj

ekran kartını degıstırmeden once bu oyunların ıstedıgı mınımum gereksınımlerı arastır ve sıstemınle karsılastır..gereksınınmı karsılıyorsa baska bi problemdir..genelde format iyi bir cozumdur..ayrıca hard dıskınde hata denetlemesı yaptır bad sector olustuysa bundan kaynaklanıyor olabılır.denemende fayda var

SAİNT
22-10-2008, 15:47   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

ilk önce sistemin ram ve işlemci olarak orta sınıf yani her oyunun hakkından gelebilecek şekilde şu ana kadarki oyunlardan bahsediyorum ama burda diğer bir etken 64 bitlik 256/512mb turb cache ramden bellek çalan bir ekran kartın var kullandığım için iyi biliyorum en az minumum 128 bitlik işlemci bellek arayüzüne sahip bir ekran kartı seni orta sınıfa yakın oyunlarda yarıda bırakmaz. soruna gelince bi malumatım yok. sistem upgrade yapmadan önce sorunun neden olduğunu iyice araştırmalısın.