oyunlarda birden bire kapanma

Banned
04-12-2006, 23:13   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

pc im oyunları kasarak çalıştırmada ustadır bende alıştım zaten...ama internette veya film izlerken ve ya müzil dinlerken bi şey olmuyoda oyunlarda neden birden bire kapanıyosun die sorarlar adama?bide carbonu oynarken dier oyunlardan mesela fifa07 daha önce kapanıo,anlamadım kafayı yiicem.bezende hiç kapanmıo yine anlamdım kafayı yiicem.lütfen bana yardım edebilirmisiniz?

lazrailefsanesi
05-12-2006, 01:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Heyecanlanıyor oyunun belli bir yerinde kasılmaya baslıyor.Isınıyor ısınıyor ama sen hala heyecanlı yerinde kastırmaya devam ediyorsun.Oda eehh diyor ve oyundan cıkıyor.Kendisini asırı isindiği icin yanmaktan koruyor.Sonra aynı oyunu gene acıyorsun ama o kadar kastırmadan efekleri islem gerektiren kısımlarda yuklenmeden efendi efendi oynuyon ekran kartın heyecanlanmıyor dusuk tempoda kosuyor.Heh soyle zorlamadan araba sayısını artırmadan efendi efendi oyna diyor.Bilmem anlatabildim mi?

devilsunti
05-12-2006, 01:44   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

bilgisayar kasınca ram lere yuklenir. ram lerinden birisi bozuk olabilir. ayni sorun bendede vardi. dvd oyunları rar dan açamazdım. flashget ile 650 mb lik bir dosya indirmeye kalktığımda hemen restart atıyordu. ram lerini gözden geçir.

BOOMFUNKMCS
06-12-2006, 22:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

harddisk,işlemci ısılarını bu kapanmalar esnasında kontrol et arkadaşım bakalım ısıdanmı,eğer değilse artık sistemin kaldıramam diye haykırıyordur daha fazla yüklenmezsin.

delikanli53
07-12-2006, 21:29   |  #5  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

hdd eğer ısınıyorsa kapanabilir. soğutma işlemi için hdd fanı alabilirsin ama daha basiti diğer fanlardan altına bir tane yerleştir. (disket sürücünün yerine koyabilirsin eğer kasan yeterince küçükse)...