Oyunlarda Checkpoint,saving game vb.Olunca Kasıyor

bayniko
22-05-2012, 17:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar, en eski oyunlarda (Max Payne 2, Cod1..) bile oyunu kaydedince, bölümü geçince, konuşmalar başlayınca vb. gibi şeyler olunca 1-2 saniyelik kasma geliyor sonra eski haline dönüyor. Normalde hiçbir oyun kasmıyor, gayet akıcı. Eskiden böyle şeyler olmazdı birkaç ay önce başladı. :( Bir ara harddiskim arızı çıkarmıştı garAntiye yolladık onlar değiştirip bize yolladı. Acaba bundan mı kaynaklanıyor ? Yani, taktıkları yeni harddiskte arıza olmasın ? Bundan şüphelenmeye başladım.

Sistemim;

Nvidia Geforce 310m 1 Gb (512 mb paylaşımlı)
Pentium Dual-Core 2.20 ghz Çift Çekirdek
2 Gb Ram
250 Gb Harddisk
Windows Xp Professional SP3

Not!: Laptop kullanıyorum. (ısınma, kapanma problemi yoktur. Daha yeni fanını temizledim ve altta Microsoft'un soğutucusunu kullanıyorum. Isınma yoktur.)

Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin arkadaşlar.. Şimdiden Teşekkürler..

İyi Forumlar..

Qromodynmc
22-05-2012, 19:58   |  #2  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Bana normal gibi geldi,Çoğu oyun Checkpoint,save vs durumlarda anlık kasmaya sebep olur.

bayniko
23-05-2012, 11:35   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Alıntı: punisher123  
Bana normal gibi geldi,Çoğu oyun Checkpoint,save vs durumlarda anlık kasmaya sebep olur.
Bana hiç normal gibi gelmedi. Sadece checkpoint, save'de olsa yine iyi, ama bende konuşmalar başlayınca, bölüm geçince vb. gibi herşeyde 1-2 saniyelik kasma geliyor. :( Buda çok rahatsız edici bir durum. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Son Düzenleme: bayniko ~ 23 Mayıs 2012 11:36