Oyunlarda Dx10-Dx11 Destegi

Kemal Dogan
03-07-2010, 17:57   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
200 mesaj

Merhaba Arkadaşlar

Oynamayı düşündügüm bazı oyunların dx10-dx11 destegi olup olmadıgını anlamakta sıkıntı yaşıyorum, bunu anlamanın kesin ve net bir yöntemi var mıdır? Mesela ben şu ara POP 5, GTA 4 EFLC ve Dragon Age Origins oynamayı düşünüyorum. Bu oyunlarla ilgili nette çeşitli sitelere baktım ve tavsiye edilen sistem özellikleri bölümlerinde dx10 destegi olup olmadıgıyla ilgili hepsi farklı şeyler söylüyor. Bu üç oyunun dx10 destegi var mıdır? Bu soruları sormamın nedeni çift işletim sistemi kullanmam (XP+Vista) ve Vista kullanmayı pek sevmedigim için dx10 destegi olmayan oyunları XP ile kullanmak istemem. Ayrıca malum XP’nin Vista’ya göre az miktarda bir performans artısı var dx9’da.

Bir soru daha………kullandıgım Vista’nın dili ingilizce, bunu türkçeye çevirmenin bir yolu var mıdır. İngilizcem iyidir aslında ama mümkünse türkçeye çevirmek istiyorum.

Teşekkürler

Batuhan Karsan 26
03-07-2010, 18:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Google'da vistalizator diye arat işini görür. (not emin değilim ama yinede dene)

salih_k12
03-07-2010, 19:32   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
130 mesaj
Alıntı: Batuhan Karsan 26  
Google'da vistalizator diye arat işini görür. (not emin değilim ama yinede dene)

kardes istersen bunu dene
http://www.pcnet.com.tr/ayyas/windows-vistanin-dilini-degistirin/