oyunlarda ekran kasması.

ggsss147
29-03-2015, 21:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhaba iyi akşamlar.

Benım pc de oyun oynayamıyorum bütün oyunlarda ekrab donuyor ilk 2 3 dk sorun yok fakat sonradan kasmaya baslıyor oynadıgım oyun s4 league. oynanmayacak derecede kasmaya baslıyor. bayadır vardı bu sorun format attırttım yine aynı devam ediyordu sonra işletim sisteminden sanırım dedim windows 8 yükledim nerdeyse bütün işletim sistemlerini denedim.sorunsuz oynadıgım zaman bile oldu. arastırdım biraz ekran kartı güncelle dediler güncelledim en son güncel olan yüklü ama sorunu daha bulamadım yardımci olanilir misiniz? 

pcmin özellikleri asagıdaki linkte kusura bakmayın resim koymayı bilmedigim için buradan ekleyemedim

3 gb ram var

İzmirlifare
03-04-2015, 00:04   |  #2  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj

Hocam öncelikle bunun 3 buçuk  nedeni olabilir.

1. En muhtemel neden budur. Ekran kartınız ısınıyor. İlk dakıkalarda soğutucu bloguna ısıyı dagıtıyor sonra blok ısındııgnda donma gerçekleşiyor

2. İşlemciniz ısınıyor 1. nedendekının aynısı ve aynı sonuç.

3.Güç kaynagınız yetersiz kasaya yeterli güc veremediği icin zamanla ısınıyor buda giren elektrıgı daha da dusuruyor. Sonuc yavaş bilgisayar

Gelelim buçuk'luk nedene : bu 1000/1 bile ihtimal vermem ancak yinede olabilir. Anakartınız ısınıyordur.

Tavsiye: Kasanıza ekran kartının hızasına veya altına fan takınız . eksoz fanı takınız . power kac watt sisteme yeterli güc giriyor mu kontrol edınız %99 düzelecektir