Oyunlarda Ekran Sarı Oluyor

DaRKManiA
24-01-2009, 02:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar benim pc'de oyunlara girince ekran birden sarı ağırlıklı bir renge bürünüyor.Masa üstündeyken bir sorun yok ama oyunlarda yapıyor bunu.İşin garibi format atınca düzeliyor bu olay ama 1 ay sonra falan yine aynı sorunla karşılaşmaya başlıyorum. Ayrıca önceden eğer oyunda brightsize ayarı varsa onunla oynayınca düzeliyordu; ama şimdi o da çözüm olmuyor. Makineye format atmak istemiyorum şimdi. Daha önce bu sorunla karşılaşan ya da karşılaşmayan; ama çözümü bilen arkadaşlar feryadım sizeAğlıyorGözünü devirmiş yardımcı olun kurtarın beni şu ızdıraptan... Ekran kartım: MSI Radeon X1650PRO HeatPipe 256MB DDR3 PCI-E RX1650PRO-TD256EZ

http://www.ucuzu.com/ekran-karti ... 56ez-p17619006.html

_cypher_
24-01-2009, 04:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

ekranda renk kayması genelde monitor kablosundan kaynaklanır ancak format atınca duzelmez ekran kartı donanımınızı guncelleyin ve duzelmezse bir sonraki formatınızda windows acılınca ilk ekran kartını kurup dier donanımlar reset atarak kurun boylece cakışan warsa anlarsınız

DaRKManiA
26-01-2009, 03:29   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj
_cypher_
ekranda renk kayması genelde monitor kablosundan kaynaklanır ancak format atınca duzelmez ekran kartı donanımınızı guncelleyin ve duzelmezse bir sonraki formatınızda windows acılınca ilk ekran kartını kurup dier donanımlar reset atarak kurun boylece cakışan warsa anlarsını
Arkadaşım ben ekranımın görüntüsü hep sarı demedim ki olay monitörden kaynaklansın. Ayrıca dediğim gibi olay format atınca düzeliyor yani çakışma durumu olsa format atsam dahi düzelmez. Ekran kartını da zaten sürekli oyun oynadığım için mütemadiyen güncellerim. İlgilendiğin için saol ama sorun öyle basit bir şey değil...