Oyunlarda internetim kopuyor

Venedics
19-04-2021, 19:14   |  #1  
Venedics avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Herkese merhaba, ben bir TurkNet kullanıcısıyım. 1 ayı geçkin bir süredir oyunlarda bağlantım kopuyor.

Sorun tam olarak şöyle: Herhangi bir online oyuna girince yaklaşık 5-10 saniye içerisinde modemden DSL ışığı ardından internet ışığı kesiliyor. Sanki modem kendine restart atıyor. Ancak interneti normal şekilde kullanabiliyorum. Yani Google'da gezdiğim sürece bir sorun olmuyor, sadece ama sadece oyunlarda oluyor. Kablolu bağlanıyorum.3 defa eve ekip geldi ve bir takım işlemler yaptık. Size yaptığım işlemleri yazacağım ve çok şaşıracaksınız bunlardan sonra nasıl herhangi bir çözüm alamadın diye. Sizlerden istediğim daha önce böyle sorun gördüyseniz ve çözümü hakkında bilginiz varsa veya aklınıza gelen herhangi bir fikir varsa benimle paylaşmanız. Sorun kesinlikle modemde veya bilgisayarda değildir. Şimdiden teşekkür ederim.

Yapmış olduğum işlemler.
1-) Modem değiştirdim ve şu an TP-Link W9970 V3 modem kullanıyorum (Türk Telekom özel üretilen).
2-) PC format attım ve Windows 10'a yükselttim (Windows 8.1'de başlamıştı sorun) (Bilgisayar başka bir internetle denendi ve sorun olmadı)
3-) her türlü Windows Update güncelleştirmeleri yapıldı ve bütün sürücülerim güncel.
4-) Güvenlik duvarı ile ilgili her adımı yaptım (Gelen-giden izin ver veya güvenlik duvarını kapat vb.) Gerek PC'de gerek modemde.
5-) CMD komutlarıyla ilgili bir sürü kod yazıp DNS IP resetleme olaylarını yaptım.
6-) Ethernet kablosunu değiştirdim, TurkNet port değişikliği yaptı, ne kadar doğru bilmiyorum.
7-) Aygıt yöneticisindeki Ethernet enerji tasarrufu veya PC'de güç seçenekleri ayarları gibi kendi yapabileceğim her yolu denedim.
Modem arayüzündeki SNR sinyal zayıflatması gibi değerleri TurkNet ekibi arttırdı.
9-) Antivirüs programlarıyla farklı farklı taramalar yapıldı ve daha sonra antivirüs programları kaldırıldı.
10-) Çözümler sunabilecek internet repair gibi uygulamaları denedim.

Sistem Bilgilerim
  • - Bilmiyorum - 32-bit
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
  • - Kullanmıyorum -
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
zombi
20-04-2021, 09:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

modemi biliyorum. bende 2 adet var. .ğrenç bi modem. anca köprü olarak iş görüyor. düzgün bi modem bulursam direkt atacağım.

ahmedy55
26-04-2022, 16:08   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

hocam merak ettiğim bir husus var. Evde başka pc var ise oradan bir oyuna girip deneme şansınız var mı?
Yine kesecek mi network'ü çok merak ettim.

excel_mustafa
26-04-2022, 17:54   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

sorunun modemle yada pc ile alakası yok. turknet sunucularıyla oyunun sunucuları arasında uyumsuzluk var. sorunu çözmenin en kesin yolu daha iyi bir internet sağlayıcıya geçmek.