Oyunlarda Kayıt Aldıktan Sonra FPS Düşüşü

HüseyinBal
27-01-2018, 22:51   |  #1  
HüseyinBal avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar son birkaç günde yaşadığım bir sorunu sizlere anlatacağım. Oyun oynarken bir anda FPS düşüşü yaşanıyor ve o FPS değerlerinde kalıyor. Mesela Forza Horizon 3 oyununda 3-4 saat aralıksız 60-80 FPS oynarken araba almaya gidiyorum ve ''lütfen oyunu kapatmayınız kayıt ediliyor'' yazısı çıktıktan sonra FPS'im bir anda 20'ye düşüyor. Bu diğer oyunlarda da böyle oynarken arka planda bir kayıt veya başka bir şey olduktan sonra FPS'im yerle bir oluyor. PUBG'da f12 ile resim çektikten sonra aniden 25 30 FPS'lere düşüyorum 80 90'lardan. HDD Regenerator ile tarattım. Temiz manuel driver kurulumu yaptım. Fakat hala geçmedi. Sistemin bulunduğu harddiskleri değiştirdim gene aynı.
Dipnot: Sıcaklıkdan dolayı değil çünkü 10 dakika içinde de oyun save alırsa oluyor 3-4 saat sonrada aynı durum oluyor.
Sistem özellikleri:
i5 6500
Gigabyte GTX 970 Gaming
8GB RAM
Orta seviye bir anakart Asus
500GB, 1TB harddisk (Bu harddisklerden 1 TB olanı yeni 500GB olanı eski aşağı yukarı 4 ile 5 yıllık. Sistem 1TB'ye kurulu. Yardımlarınızı bekliyorum.?

Sistem Bilgilerim
White-Fox
27-01-2018, 23:02   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Normal gibi gözüktü bana , arkada çalışan bir işlev varsa olur böyle şeyler ki aslında o an arkada çalışan senin oyunun oluyor.

HüseyinBal
27-01-2018, 23:36   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Aslında öyle deil, mesela oyun save aldığı zaman FPS'im düşüyor ve o düzeylerde kalıyor. Bu düzeylerdeyken işlemci ve ekran kartı oranlarımda gayet normal.