oyunlarda yavaşlık

HPQ-User
17-10-2008, 23:07   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ahmetsadri sormuş:
iyi günler
dizüstü bilgisayarım vista uyumlu ben xp kurdum oyun oynarken bazen oyunlar ağırlaşıyor ağır çekim gibi oluyor bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor seri oynuyor acaba sorun ne olabilir  ayrıca bu durum olduğunda windows hata sesleri yankılı gibi çıkıyor

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
hp6745 et
İşlemci türü:  AMD Turion™ 64 X2 Mobil Teknolojisi TL-60, Düzey 2 önbellek 512 KB + 512 KB, AC/DC Modunda 35 Watt ile çalışan, en çok 1600 MHz sistem veriyolu
Yüklü işletim sistemi:  Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
Standart bellek:  2048 MB
Maksimum bellek:  4 GB'a kadar DDR2 belleği destekler
Bellek düzeni:  (2 x 1024 MB)
Dahili sabit disk sürücüsü:  160 GB
Sabit disk denetleyicisi:  SATA Sabit Disk Sürücüsü
Sabit disk sürücüsü hızı:  5400 rpm

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; GoogleT5; .NET CLR 2.0.50727)

Yavuz Taşcı
17-10-2008, 23:20   |  #2  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
531 mesaj

merhaba..yaşadığınız sorun donanımsal olabileceği gibi yazılımsal yönden de olabilir.Ekran kartınızın sürücülerini yeniden yükleyip sorununuza çözüm bulablirsiniz

prof.cevo
17-10-2008, 23:21   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
22 mesaj

eğer xp ye geçtikten sonra ekran kartının sürücülerini doğru yüklemediyseniz böyle bir problem oluşabilir.

bilgisayarı güvenli modda başlatıp sürücüleri kladırın. ve tekrar yükleyin.

-------------------------------------------------------------------------

yukardaki işe yaramadıysa bunu deneyin.

bende de bir aralar buna benzer birproblem olmuştu.

oyun oynarken belli bir süre sonra dediğiniz gibi takılmaya windows sesleri yankılı olmaya başladı. bu takılma sırasında bir virüs cpu ya fazla yükleniyor diye düşünmüştüm ve oyun takılır takılmaz windows tuşuna basıp masaüstüne dönüp ctrl+alt+delete yapıp işlemler sekmesinde en çok cpu hangi uygulama harcıyo diye bakmıştım ve genlde bu servislerin bağlı olduğu svocht.exe oluyordu.
bir virüs taraması yapın düzelecektir.

sticker
17-10-2008, 23:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
669 mesaj

galiba ekran kartınız oyunukaldırmıyor.diğer oyunlardada bu sorun oluyormu acaba?

PsK_Pc_06
18-10-2008, 00:36   |  #5  
PsK_Pc_06 avatarı
Yıllanmış Üye
752 mesaj

xp ye geçince arkadaşın dediği gibi ekran kartı güncellemesini yada benzeri güncelleştirmelerden birini yanlış yüklemişsindir bence baştan dene ... doğru yüklemişsen belki donanımsl sorunda olabilir ne bilim cpu falan belki çok ısınıyorsa olabilir eğer sorun bundanda kaynaklanmıyorsa belki virüs bulaşmıştır ondanda olabilir ...