Oyunu açınca internet kesiliyor

Pugnator
01-03-2020, 16:28   |  #1  
Pugnator avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Selam herkese. Oldukça sinir bozucu bir sorunla karşı karşıyayım. Bundan tam 12 saat önce arkadaşımla beraber hiç sorunsuz bir şekilde Pubg Lite oyununu oynadık ve ben o saatten beri bilgisayarda herhangi donanımsal veya yazılımsal bir değişiklik yapmadım hatta bilgisayarı bile kapatmadım. Ancak biraz önce oyuna girmeye çalıştığımda garip bir şekilde herhangi bir hata vermeden oyun giriş ekranında internet kesiliyor. Eğer oyundan çıkarsam bir dk sonra geri geliyor. Sebebini anlayamadım. 12 saat içerisinde ne olmuş olabilir? Ve bu sorunu nasıl çözerim?

excel_mustafa
02-03-2020, 21:57   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

modemin arayüzünden güvenlik duvarı kapalı ve açık şekilde ayarlayıp dene.

alişem
13-03-2020, 06:56   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

Dostum aynı sorun aylar önce bende de vardı.Oyunla alakası varmı bilmiyorum ama Avast programını yükledikten sonra oyuna girince netim kesilirdi girer girmez. Avast virus koruma kullanıyormusun.

emreaydiner
25-11-2020, 23:01   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba hocam yaklaşık bir haftadır aynı sorunla karşı karşıyayım. Bugun ağ ayarlarını karıştırırken ağ ayarlarını sıfırladım ve sorunum çözüldü. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar Ayarlar->Ağ ve İnternet->Ağ sıfırlama yaparlarsa sorunlarının düzeleceğini düşünüyorum.

seto__
27-11-2020, 15:21   |  #5  
seto__ avatarı
Yönetici
Teşekkür Sayısı: 41
866 mesaj

Kullandığın antivirüs programı sebep oluyor olabilir. Ayarlarını kontrol edebilirsin.