Özel Bulut Tanımı ve Açıklaması

ancient30
03-08-2018, 18:04   |  #1  
ancient30 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
21 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2018

Özel Bulut Tanımı ve Açıklaması

Özel Bulut Tanımı

Özel bulutgenellikle yalnızca bir şirket veya kuruluş tarafından kullanılan yerel bir sunucuyu içerir ve bu şirket ayrıca sunucunun bakımını, servisini ve çalışmasını ve aynı zamanda şirketin konumlarından birinde barındırılmasını da sağlarÖzel bulut genellikle şirket içindeki BT bölümündeki kişilerin yönetimde bulunan bir bulut türüdür.Private kelimesi bildiğiniz gibi iç demektir.Bu da şu anlama geliyor bu bulut türü genellikle iç kaynakla için kullanılır.Özel bir bulut ise dahili altyapı üzerinden uygulanır.
Özel Bulut Açıklaması

Özel bulut genellikle sanallaştırma teknolojisini kullanan şirketler için vazgeçilmez bir bulut türüdür.Özel bir bulut BT yöneticilerinin iş stratejisini oluşturmasında önemli bir yere sahiptir Bununla birlikte, sanallaştırmayı kullanarak, Sanallaştırma altyapısında şirket içi bir veri merkezinde uygulanmakta ve barındırılmaktadır.Bunu şöyle değerlendirebiliriz.Şirket içi kaynakların dağılımında kişilere özel bir paylaşım klasörü açar.Dosyaların hangi birime ait olduğunu belirler.Ve bu çerçevede gerekli izinleri verir.Şöyle düşünelim ben muhasebe departmanındayım.Gidipte dış ilişkiler bölümünde bulunan bir paylaşımın içine giremem.Girsek bile dosyalar sınırlı paylaşım konumundadır.Bazı yetkiler dahilinde bu dosyalara ulaşabiliriz.Bunu da bt yöneticileri sağlar.Her kullanıcının kendine ait şifre ve kullanıcı adı vardır.Bu özel bulut türü genellikle maliyet bakımından düşük konumdadır. Tahmin edilebilir kullanım kalıplarına sahip olan ve düşük depolama maliyeti talep eden uygulamaları barındırır.Ve bunları depolama işlevini görür

Ve şirketler açısından vazgeçilmez bir bulut türüdür. Gerçek iş gereksinimlerinizi en iyi şekilde karşılayan bir donanım yapılandırması tasarlıyor ve yapılandırıyor ve ek olarak, hassas veri depolama gereksinimlerine sahip olanlar için hayati önem taşıyan ekstra bir güvenlik katmanı sağlıyor.
Medya şirketlerinde olduğu gibi bir dosya sistemine yüksek performanslı erişim gerektiren kuruluşlarda önemli bir yere sahiptir.Yüksek performans iş verimliliğini önemli ölçüde arttırır.
Özel bir buluta başka şirketler tarafından ulaşım olmaz.En başta belirttiğim gibi sadece şirket içi bilgi alışverişin sağlanması için çalışır.Bu yüzden çok güvenlidir. Özel bulutlar. Çekirdek düzeyinde, iş yükünüzü teknolojinizden ayıran aynı sanallaştırma teknolojisinin uzantılarıdır. Her iki seçenek de hızlı ölçeklenebilirlik, kaynakların kolayca tedarik edilebilmesi ve iş sürekliliği gibi aynı faydaların çoğunu içerir.

Özel Bulut Tanımı ve Açıklaması
Network ve Teknoloji Konusunda Bilgiler