ÖZEL: iPhone'da dördüncü perde açıldı!

CHIP Online
09-04-2010, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

"iPhone'da yok" dediğiniz birçok özellik artık var! İşte birkaç saat önce ortaya çıkan iPhone OS 4.0

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ozel ... e-acildi_19366.html

Resimlerle: Ve iPhone OS 4 hazır!

Apple, popüler cep telefonu iPhone için yeni işletim sistemi sürümü olan iPhone OS 4'ü bu gece gözler önüne serdi.

Bu işletim sistemi iPhone, iPod Touch ve iPad'de kullanılıyor. Hem kullanıcılara, hem de geliştiricilere zengin özellikler sunacak olan bu işletim sistemi, yaz aylarında kullanıcılarla buluşacak.

iPad için çıkış tarihi, iPhone ve iPod Touch'tan yaklaşık 3 ay sonra gerçekleşecek.

Ekran görüntüsünden de görebileceğiniz üzere artık iPhone'da multitasking olacak! Ama yeni özellikler bununla bitmiyor, yeni başlıyor...

Tüm konu: ÖZEL: iPhone'da dördüncü perde açıldı!

Resimlerle: Ve iPhone OS 4 hazır!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Yeni işletim sistemi beklenene değdi mi?

hamann7725
09-04-2010, 00:17   |  #2  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

Multitasking gelirse ortalık tamamen karışır diye düşünüyorum.Aynı özellik iPad içinde yapılmalı.Bu sefer böylesine mükemmel aletler ikinci sefer doğmuş oluyorki bu da sanırım Apple'ın satış konusunda miladı olur...

Fattur
09-04-2010, 00:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Değmiş gibi görülüyor.
hamann7725 iPhone, iPod Touch ve iPad yazıyor...

spyhero
09-04-2010, 01:07   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
65 mesaj

Bence değmemiş.. Neden mi iphone da yazılımsaldan ziyade donanımsal pek cok hata mevcut bunları duzeltecek yeni bir surum cıkartmak yerine eski surumun uzerinde makyaj yapıp goz boyama taktiğine gitmek oldukça iyi bir pazarlama yöntemi ancak iphone acık ara kotu bir telefon. Bunu neyi kıstas alarak soyluyorum HTC HD2 - Nokia N97 - Nokia N82 - HTC HERO  ve aklıma gelmeyen pek cok model dururken iphoneun onde olmasının tek sebebi hala daha maalesef gosteriş merakı. Desinler merakı. Cunku gerçek bir telefon kullanıcısı hiç bir zaman iphone almaz ancak mesaj cekeyim telefon edeyim yeter diyenler telefonun ozelliklerinin cogunu kullanmayanlar iphone alacaklar ki zaten onlar da yazılım guncellemesine bile ihtiyac duymayacaklar.. adam gibi telefon kullananlar ise olabildiğinde iphonedan uzak durmaya devam edecekler...

hamann7725
09-04-2010, 01:25   |  #5  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

Tamam o zaman steve amca ortalığın.......... Kahkaha