P.A.T.H. - Path Of Heroes Yeni Mobil Strateji Oyun

sturkoglu21
26-09-2018, 15:57   |  #1  
sturkoglu21 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2017

 

Store'da strateji oyunları ararken karşıma çıktı. Strateji kategorisinin trendlerinde ikinci sırada görünce ve Türk yapımı olduğunu anlayınca hemen indirdim. 63 mb kadar bir oyun zaten. Daha yeni çıkmış ama muhtemelen hızlı büyüyecek gibi duruyor. Çünkü çok basit bir mantık üzerine kurulu ve oyuncuyu yormayan bir strateji oyunu oluşturmuşlar. Yani en azından başlarda basit gelmişti. Karşıma oyunu biraz daha iyi bilen kişiler çıkmaya başlayınca, oyunun ufak çaplı bir satranç maçına dönüştüğünü gördüm. Her hamlenin bir önemi var ve rakibinin hamlesini de tahmin etmen gerekiyor. Böyle anlatınca karışık gelmiş olabilir.  

Önce bir tanıtım videosu bırakayım size: https://www.youtube.com/watch?v=I2OTcji5wwU   

Oyunun olayı aslında şu; iki tarafın toplamda 100 enerjisi var ve 9 karelik bir alan içerisinde oynanıyor. Aynı anda rakibinle karşılıklı olarak tahmini bir enerji gönderiyorsun. Rakibinden fazla enerji gönderen kişi ortadaki mavi taşı 1 kare ileri ittiriyor. Sonuna kadar götürürsen kazanıyorsun. Ama bunu yaparken de enerjini bitirmemen lazım. Karşıya kadar götüremeden enerjini bitirirsen kaybedersin. Taşın kimin tarafına daha yakın olması önemli değil. (Başlarda ben öyle sanmıştım da) İşin en güzel yanı belirlediğin tek bir strateji ile sürekli kazanma ihtimalin yok. Karşındaki bunu fark eden iyi bir oyuncuysa anında durumu lehine çevirebiliyor. Boşuna "en fazla enerji değil taktiksel enerji" dememişler yapanlar. Oynadıkça daha iyi anladım. En iyisi strateji konusunu siz oynayarak test edin. Ben de yeniyim henüz. :)  

İndirme linki: https://obez.app.link/lu6tJ85ywQ

Son Düzenleme: sturkoglu21 ~ 26 Eylül 2018 16:00 Neden:
mkayaoglu
27-09-2018, 12:07   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2017

Oyunu ben de denedim baya iyiymiş yalnız ya. Bir de yerli olması da çok hoşuma gitti açıkçası insanın daha  bir oynayası geliyor :D Botların bile kendi taktikleri var gayet iyi düşünülmüş. Kullanıcı adım oyun içerisinde '' Zombizzyy '' isteyen eklesin karşılaşalım bi ben 6 lvl oldum iddialıyım artık -_-

Son Düzenleme: mkayaoglu ~ 27 Eylül 2018 12:09 Neden: Yanlış kelime yazımı
urangutan
27-09-2018, 12:14   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2017

Başlığı açan arkadaşın da dediği gibi tek strateji ile oyun kazanılmıyor sürekli. Biraz değişik bir oyun alışmadığımız bir oyun ama alışınca güzel insana beyin fırtınası yaptırıyor. Gün içerisinde beyin çalıştırmak için güzel bir aktivite gerçekten hahahaha :D Bir de insana deli gibi hırs yaptırıyor, lig sistemi de var ayrıca. Zaten lig sisteminde üste çıkmaya çalışırken bi bakmışsınız 20 oyun falan üst üste atmışsınız. Güzel, sürükleyici. Ben yerli olduğunu bilmiyordum oyunun, gururlandım gerçekten.