P5LD2 SE Anakart da PES 2012 oynamak için en uygun

konas06
03-09-2012, 19:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Merhabalar,
yıllardır üye olmama rağmen, ve pc ler ile ilgili sürekli nette birşeyler arayıp sormama rağmen bu kadar güzel bir forumdan daha sık faydalanmak yerine sebebini inanın bende bilmiyorum bazen uzak kalıyorum.
PC kurtları halbuki burada, işte ne soracaksan sor değil mi, zaten bu konuya bir cevap varsa burada bulursun.
Bu kadar giriş faslı yeter sanırım  
Arkadaşlar benim sorunum şu, Başlıkta da yazdığım gibi elimden çıkaramadığım (imkanlar sebebiyle) P5LD2 SE anakartım var ben bunu toplattığımda PES 2012 yi rahatlıkla oynuyor, bunu oynarken bir tanede tv kanalı açık oluyor onuda dinleyebiliyordum. Ama sonra bu kart arıza yaptı. Bunun yerine yeni bir ekran kartı aldım ama yine olmadı bırakın pes ve tv dinlemeyi, sadece pes i bile kastı.
Toplayan arkadaş ile görüştüğümde, bana volar marka, geforce GT220 1024 DDR2 bir kart sattı. bu senin işini kesinlikle görür dedi. Ancak malesef yine aynı konu, pesi bile oynatmıyor, Ben de tekrar görüşmeye gittim ancak bu sistem ile PES i oynaman mümkün değil diyor, eğer pes oynamak istiyorsan anakartı yükseltip işlemciyi falan değiştirmen gerekiyor diyor.
Bana daha önce deseler ki böyle bir olay oldu. komedi derim. Arkadaşım pc yi sen topladın sattın bana. Ben de uzunca bir zaman bu pes 12 yi oynadım, hatta sadece pes oynamadım, bir canlı tv sitesi açtım aynı anda onuda dinledim. (İşten geldiğimde kısıtlı zamanım olduğu için hem pes hem haberleri bir arada çıkartıyorum, Ayrıca tv den bahsetmemim sebebi yani pesi kasmadan oynadığı gibi tv de izlediğimi vurgulamak istiyorum. ) Şimdi kalkmış diyorsun ki bu pes oynamaz sistemi değiştirmen lazım.
Arkadaşlar eminim sizler de bana hak vereceksiniz, bu sistemle en uyumlu ekran kart hangisidir, ve mümkünse ve ikinci el kart satışı linki yada yönlendirmesi yapabilir misiniz?
Lütfen bu konuda bana yardımcı olur musunuz?
Özelden de mesaj atabiilirsiniz (Eğer forum için link vermenin sakıncası varsa)

konas06
04-09-2012, 19:33   |  #2  
OP Taze Üye
8 mesaj

Arkadaşlar, bu GT220 nin yeterince performans sergilememesinin sebebi pS nin 400 Watt olması ile bir alakası var mı acaba.
Bunu yükseltsem herhangi bir şey farkeder mi?
İlgilenen herkese çok teşekkür ederim.

konas06
04-09-2012, 20:24   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

Sizin yönlendirmenizle bir araştırma yapmaya çalıştım, Ama bilmeyince zor nerede satıldığını bile bilmiyorum ki. nerde ucuzdur gibi.
Ama ankara da bir yerde şöyle 2 adet ilan buldum.
resimlerini de ekliyorum
6750 185 TL
4850 152 TL

bahsettiğiniz kartlar bunlar mı link de vereceğim ama sforum için bir sakıncası var mı bilmiyorum.
Varsa linki silsinler şimdiden özür diliyorum eğer bir mahsuru varsa.

Trkiyenin Online Alveri Dkkan, Bilgisayar, Notebook, Cep Telefonlar, Ev Elektronii " POWERCOLOR 2/3.8GB HD6750 DDR3 128 BIT HDMI DVI ATI 16X

http://www.trdukkan.com/Products ... ?ref=akakce&v=1.4.2

konas06
06-09-2012, 19:02   |  #4  
OP Taze Üye
8 mesaj

İnsan neler öğreniyor,
belki bilmeyenler vardır bende yeni öğrendim, ekran kartları ile ilgili faydalı olur diye düşündüğüm bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

NVİDİA TEKNOLOJİSİ EKRAN KARTLARI İÇİN SINIFLANDIRMA

GTX EN İYİSİ
GTS ORTA SEVİYE
GT GİRİŞ SEVİYESİNİN ÜSTÜ
GT GİRİŞ SEVİYESİ
BAŞINDA BİR SEMBOL YOKSA EN KÖTÜSÜ

BUNDAN SONRA SAYILARIN ANLAMI
ÖRNEĞİN GTX 570
GTX EN İYİSİ İDİ.
570 E BAKALIM.  
5 JENARASYONU BELİRTİR.
7 PERFORMANIS BELİRTİR. (EN KÖTÜSÜ 0 EN İYİSİ SERİSİNDEKİ SON RAKAM (YANİ O SERİ KAÇTA BİTTİYSE O RAKAM))
0 İSE 0 DAN 5 KADAR NUMARALANDIRIYOR. EN KÖTÜSÜ 0 EN İYİSİ 5

ATI TEKNOLOJİSİ EKRAN KARTLARI İÇİN SINIFLANDIRMA
ATI-RODEON AYNI ŞEYDİR.
HD ÇIKINCAYA KADAR OLAN MODELLERDE BAŞINDA HD OLMUYOR. HD EKLEMESİ HD GÖRÜNÜTÜ KALİTESİNİ İLE SONRADAN EKLENEN KODDUR.
YANİ DOLAYISYLA HD DAHA SONRAKİ TEKNOLOJİDİR.
BUNDA DA MODELLER 4 HANELİDİR.
ÖRNEK RODEON HD 6970
6 JENERASYONU BELİRLER.
9 PERFORMANSI BELİRLER.(EN KÖTÜSÜ 0 EN İYİSİ 9)
7 BU SERİDEKİ EN İYİ MODELİ BELİRLER (EN KÖTÜSÜ 0 EN İYİSİ SERİSİNDEKİ SON RAKAM (YANİ O SERİ KAÇTA BİTTİYSE O RAKAM))
0 BU SON SAYI GENELDE 0 OLUYOR ÖZEL BİR ANLAMI YOK.

Umarım faydalı olur.