Paint.NET Photoshop'a rakip ücretsiz program

Borga-x
27-04-2007, 16:28   |  #1  
OP İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Paint.NET, Windows ortamında çalışan, resim ve fotoğraf tasarımı yapılmasını sağlayan bir yazılım.. Katmanları, limitsiz geri almaları, özel efektleri ile güçlü bir araç. Windows ile birlikte gelen MS Paint yazılımının orjinalliğini bozmadan daha gelişmiş özellikler katılan ama Microsoft'tan da bağımsız olan bir yazılım Paint.NET.

* Not: Yeni özellikler, sadece ingilizce beta sürümlerde mevcut. Final sürümde çeviriler tamamlanacak.
* Düzenlendi: Kayıt Yapılandırma penceresi [JPEG kalitesinin seçildiği vs. alan] şimdi büyültülebiliyor ve yer ve boyut ayarları hatırlanıyor.
* Değiştirildi: Yardım belgeleri çevrimiçi barındırılmaya başladı. Bu yükleme boyutundan 3MB düşürdü.
* Düzeltildi: Bazı işlemlerde seçili katmandan ilk katman arası sıfırlanıyordu. Bu seçim şimdi düzenlendi.
* Düzeltildi: Vista için düzenlenen yeni Aç / Kaydet pecerelerindeki problemler düzeltildi. Düzletilen problemler : http:// kaynağından resim açma, dijital kameradan dosya sistem yolu belirtilmeden [sürücü etiketi] resim alma, Kaydet penceresinde varolan dosyanın üzerine yazılıp yazılmayacağını sorma problemi

Değişiklikler:

* Yeni: Kalem Eskiz etkisi
* Yeni: Windows Vista'da, yeni-stil dosya açma ve kaydetme menü pencereleri
* Düzenlendi: View->Units, Image->Flip, Image->Rotate, ve Layers->Flip alt menüleri düzenlendi
* Düzenlendi: Dil değiştirildiğinde Paint.NET yeniden başlıyordu.
* Düzenlendi: 4-işlemcili sistemlerde Seçili Pikseli Taşı aracında performans düşüklüğü vardı
* Kaldırıldı: Çok kullanışsız olduğu için "Geçmişi Temizle" düğmesi kaldırıldı.
* Düzeltildi: Bazen Renk penceresinden dolayı Paint.NET hata veriyordu.
* Düzeltildi: Birden fazla resmi kapatırken Değişiklikler Kaydedilmedi penceresi ekrana geldiğinde donuyordu.
* Değiştirildi: PdnLib.dll dosyasının adı PaintDotNet.Core.dll olarak değiştirildi

download http://www.rogepost.com/n/9616854917
alıntı www.turkceyazilim.net

erkanc
27-04-2007, 16:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

alternatif güzel bir program eğer photoshop çok pahalı diyorsan al sana güzel bir program hemde beleş hem ne demişler beleş paint net photoshoptan tatlıdırKahkaha

Son Düzenleme: erkanc ~ 27 Nisan 2007 16:49
Borga-x
27-04-2007, 17:00   |  #3  
OP İlk Maestro
11,767 mesaj

Muahahahhahaa

benersince
27-04-2007, 17:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

evet güzel bir haber... ya sanırım biraz daha beklemek gerekecek türkçe sürümü için ....ücretsiz olması insanı cezbediyo biyerde

sakin_insan
27-04-2007, 17:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
508 mesaj

paint.net kullanmak photoshop kullanmaktan daha kolay

Borga-x
27-04-2007, 17:07   |  #6  
OP İlk Maestro
11,767 mesaj

Tabı Photoshop'ta daha fazla özellik var.Ama bu programda photoshopta yapabildiğiniz bir çok şeyi yapabiliyorsunuz. Denemeniz önerilir

TuncaBozkurt
27-04-2007, 19:25   |  #7  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Photoshop gibi pahalı bir programın alternatifi olmak için gayet iyi.

mc_sibel
27-04-2007, 19:46   |  #8  
Taze Üye
3 mesaj

ya hangisi bunların yüklüyom çalışmıyo winrar hata veriyoooo ikisinide mi yüklücemmm

Selçuk İslamoğlu
27-04-2007, 21:36   |  #9  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Burdakini dene

CHECHEN04
30-04-2007, 04:31   |  #10  
Yeni Üye
29 mesaj

valla kimse kusura bakmasın ama piyasada tasarım programları üzerine(grafik tasarımı tabiki) photoshoptan öte tanımam.Bu tür programları PS ile kıyaslamak komik

PcMaKeR
30-04-2007, 13:07   |  #11  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Valla ben bunu ve cs3 ü kullanıyorum.

p.net in bir çok pluginini indirdim hem 64 bit hem 32 bitte çalışıyor.

Süper bişi.

ps de bunu yapması karışıkken p.net te 1 dk almıyor.

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 30 Nisan 2007 13:09
Borga-x
30-04-2007, 13:23   |  #12  
OP İlk Maestro
11,767 mesaj

teşekkürler Selçuk bey linkin alternatifini verdiğinizden dolayı

PcMaKeR
30-04-2007, 13:32   |  #13  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

HD Photo plugin - BETA

P.NET İÇİN YENİ BİR PLUGİN. VE FARKLI TÜRDE RESİM KAYDETME.

3.07 SÜRÜMÜNDE ÇALIŞIYOR(BETA).

HD PHOTO: http://en.wikipedia.org/wiki/HD_Photo İNGİLİZCE AÇIKLAMA...

PROGRAMIN ÇALIŞMASI İÇİN. .NET 3.0 KURULU OLMALI.

genco85
30-04-2007, 21:34   |  #14  
genco85 avatarı
Yeni Üye
44 mesaj

Paint.NET türçesi var mı

PcMaKeR
01-05-2007, 22:21   |  #15  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

kodları elime geçti bazı yerleri tr yaptım ama hata veriyor kodlar 3.07 nin kodları geçsin bakacağım iyi ce.

CHECHEN04
04-05-2007, 17:51   |  #16  
Yeni Üye
29 mesaj

pcmarker bunu yapmak hiç karışık diil arkadaşım=)
Sadece image/adjusment/desature:D
ayrıca paintte olduğundan daha kaliteli oluyor tabi bide fotonun kaliteside önemli eğer resim kalitesi kötüyse PS nin pluginleri var 2 dokunuşta resmi prof.kaliteye dönüştürüyor ve ardından yukardaki işlemi uyguladığında paintte yaptığından daha güzel ve kaliteli bi resim oluşturabilirsin.PS deki kadar renk bolluğu bu prog.da yok..=)) Lütfen ps ile bu programı kıyaslamayın!!

Selçuk İslamoğlu
04-05-2007, 20:44   |  #17  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
CHECHEN04
ayrıca paintte olduğundan daha kaliteli oluyor tabi bide fotonun kaliteside önemli eğer resim kalitesi kötüyse PS nin pluginleri var 2 dokunuşta resmi prof.kaliteye dönüştürüyor ve ardından yukardaki işlemi uyguladığında paintte yaptığından daha güzel ve kaliteli bi resim oluşturabilirsin.PS deki kadar renk bolluğu bu prog.da yok..=)) Lütfen ps ile bu programı kıyaslamayın!!
PS'teki plug-in'leri bir çok programdan import edebileceğini biliyorsun değil mi? Yani PS ile Plug-in'leri kıyaslamayın ;)

Oops... Mesela yanlışlıkla import etmişim PS3'ün pluginlerini 5 senelik Paint Shop Pro 7'ye..

PcMaKeR
07-05-2007, 10:24   |  #18  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
CHECHEN04
bu program durmadan geliştiriliyor. şu projelerim bitsin mayıs sonunda bende girmek için izin isteyeceğim aralarına.

Selçuk beyin de gösterdiği gibi ps nin pluginlerini başka programlar kullanabiliyor.

Hem nerden biliyorsun bu kadar renk seçeneği olmadığını pluginlerini yükledin mi p.net in. bir yükle bakalım ne kadar renk seçeneği geliyor.

CHECHEN04
08-05-2007, 21:44   |  #19  
Yeni Üye
29 mesaj

ben pluginler hakkında bişey demedim sadece ps de çalışır diye;)Ben bu programın kötü olduğu hakkında en ufak bişey demedim ama ps ile kıyaslanması bence komik.Eğer kaliteli bir fotonuz varsa çeşitli işlemlerle biçok renk bulabilir hatta renk karışımı yaparak kendi arzunuzdaki renge ulaşabilirsiniz bunun için biraz renk bilgisi lazım bu konuda ileride olduğumu söyleyemem ama efekt,montaj,grafik vs tasarım özelliklerine sahip olan PS ile kıyaslanması bana pekte iç açıcı gelmiyor;))

PcMaKeR
08-05-2007, 22:19   |  #20  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

"Eğer kaliteli bir fotonuz varsa çeşitli işlemlerle biçok renk bulabilir hatta renk karışımı yaparak kendi arzunuzdaki renge ulaşabilirsiniz bunun için biraz renk bilgisi lazım bu konuda ileride olduğumu söyleyemem ama efekt,montaj,grafik vs tasarım özelliklerine "

pluginle yapıyor p.net ;))

erkanc
09-05-2007, 10:10   |  #21  
Yıllanmış Üye
3,213 mesaj

Arakadaşlar bu arada 3.07 final sürümü çıkmıştır

PcMaKeR
09-05-2007, 10:38   |  #22  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

baya oldu çıkalı. yakında kaynak kodunuda verecekler

bu arada http://www.download.com/Paint-NE ... &subj=dl&tag=button

3.05 download.com a verilmiş. baya hit alır şimdi bu :D

2 nisandan bu yana indirme sayısı: 525,809

helal olsun.

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 09 Mayıs 2007 10:40
CHECHEN04
11-05-2007, 03:32   |  #23  
Yeni Üye
29 mesaj
PcMaKeR
"Eğer kaliteli bir fotonuz varsa çeşitli işlemlerle biçok renk bulabilir hatta renk karışımı yaparak kendi arzunuzdaki renge ulaşabilirsiniz bunun için biraz renk bilgisi lazım bu konuda ileride olduğumu söyleyemem ama efekt,montaj,grafik vs tasarım özelliklerine "

pluginle yapıyor p.net ;))

yakında görürüz ne kadar piyasada kalacağını
[ne kadar kaliteli olduğunuda;))(PS kadarmı diilmi)]

PcMaKeR
14-05-2007, 15:30   |  #24  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Kardeş seni adobe ps yi destekle diye paramı verdi.

P.NET Ücretsiz. PS ücretsiz mi.

p.net hergün gelişiyor.

ps her gün gelişiyormu.

p.net açık kaynak kodlu. hatalar hemen gideriliyor.

ps nin hatası hemen gideriliyor mu.(giderilmesi içinde lisanslı olması gerekir. herkez lisans alabiliyor mu?????)

p.net de bunların hiçbirine gerek yok(lisanstır bilmem nedir.)

herkez gönlünü koymuş oda gidiyor. En büyük katkı ms den geliyor. o .net i ne kadar geliştirirse p.net te o kadar gelişiyor.

CHECHEN04
15-05-2007, 00:13   |  #25  
Yeni Üye
29 mesaj

kardeş benle dalgamı geçiyorsun Allah rızası için.Ben ekmeğimi bu programdan kazanıyorum kimi nasıl desteklediğim kimseyi bağlamaz.Ben bu programı zaten kullandım hoş güzel program bişey diyen yok ama kalkıpta photoshopla kıyaslamayın bari ya bu program hergün geliştiriliyor olabilir PS yıllardır kalitesiyle kendini kanıtlamış bir yazılım.Ben lisans hakkında birşey söylemedim sen aç kendi PCne kaç lisanslı(parasını bayılarak aldığın) program var.Photoshop profesyonel eller tarafından yapılmış senin bu programda pluginlerle yaptığın özellikler zaten PS nin orjinalinde var.Ben yıllardır PS kullanıyorum bir hata vermedi daha kendi pcnizin gücünü programa atmayın.Bi geçen günlerde verdi bi hata açılmadan kapanması oda ramdan kaynaklanıyor.Emeğe saygımız çok bizde emektarız ama kalkıpta dalga geçermişçesine ps ile kıyaslamayın Allah rızası için.

Hergün gelişmesine gerek yok Paint.net hergün gelişir PS nin aylık güncellemeleri zaten 1 yıllık gelişime yetiyor.
Kullanmamış cahil biriyle dalga geçermişçesine yorum yapmayın gözünüzü sevim kullandıkki ona göre yorum yapıyoruz yoksa havadan konuşacak değiliz bi düşmanlığımız yok.Şakamı bu ya

PCMAKER bi photoshop kullanmaya başlada ondan sonra tartış bu konuyu kardeş

aşağıdaki linklerde olan çalışmaları bu programda yaparsanız ben bi daha bu foruma bir harf bile yazmıcam ama yapılmazsa bu konu kilitlensin yapılır diyen varsa buyursun yapsın.Ama belirteyim en başta bu 3 çalışmanın hiçbirinde plugin kullanmadım tek bir tane bile orj.hali yani.Bir plugin kullanmadan yapan arkadaşların cevabını bekliyorum buyursunlar

(NOT:Ekmek yiyorum ben bu programdan herhalde savunucam)

Son Düzenleme: CHECHEN04 ~ 15 Mayıs 2007 00:29