Palm Pre içinde neler oluyor?

CHIP Online
12-06-2009, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

İşte Palm Pre'ye çok özel bir bakış. Bakın Pre'nin içerisinde neler var ve telefonun maliyeti ne?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Palm ... r-oluyor_13289.html

Resimlerle: WebOS: Palm Pre'nin işletim sistemi burada

9 Haziran'da Pre'den sorunlu başlangıç adlı haberimizde  Palm Pre ile ilgili sorunları sizlerle paylaşmıştık.

Bu haberimizde ise Palm Pre'nin parça ve fiyat incelemesini sizlerle paylaşıyoruz.

1150 mAh kapasitesi ile iPhone ile aynı bataryaya sahip Pre'nin şarj süresi arka plan işlem süreci kapasitesi sayesinde daha kısa. 2 adet anteni ve 3 boyutlu tasarımı ile iyi derecede sinyal kalitesi sunuyor.

Klavyesi (tuş takımı) 32 gram yani toplam ağırlığın %25'i kadar. Ekrana ulaşıldığında ise dokunmatik ekran ile LCD'nin bütünleşik sunulduğunu görüyoruz. Bu durumda eğer bir hasar oluşursa iki parçanın da değiştirilmesi gerekiyor.

Su zarar algılayıcısı OMAP3 platformunu koruyor. Mantıksal çevrim birimleri (işlemci, ram ...) kıyaslandığında iPhone'dan daha az yer kaplayan Palm Pre'nin boyutları da bunu desteklemekte. Boyutları 5,8 cm - 9,9 cm ve 1,7 cm yani 97 cm³'lük bir hacme sahip.

Parça fiyatları ayrı ayrı ele alındığında ise toplam değeri 170 dolara denk geliyor yani neredeyse iPhone ile aynı fiyatta. Tabi ki bu toplama tasarım, üretim bedelleri ve kâr payı dahil değil.

Tüm konu: Palm Pre içinde neler oluyor?

İzleyin: Palm Pre iş başında

Resimlerle: WebOS: Palm Pre'nin işletim sistemi burada

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce parça fiyatları baz alındığında hangi ürün ön plana çıkıyor. iPhone mu Palm Pre mi?

edofreak
12-06-2009, 20:11   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

Ben bu telefonu çok sevdim. Ayrıca tasarımı ve (videlardan gördüğüm kadarıyla) işçiliği (henüz yakından görme fırsatım yok ne yazık ki) çok kaliteli gözüküor. Türkiye'ye gelmesini dört gözle bekliyorum.