Panasonic: BD-Live destekli Blu-ray çalar

CHIP Online
28-04-2008, 09:12   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

BD-Live desteğine sahip ilk Panasonic Blu-ray oynatıcı piyasaya sürüldü. İnternet ve film birleşti

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Pana ... ray-calar_6605.html

Panasonic, DMP-BD50 ile BD-Live desteğine sahip ilk Blu-ray çalarını tanıttı. Film ile internetin birleşmesinin yeni imkânlar sunacağı düşünülüyor.

Örneğin ekstra altyazılar, yönetmen yorumları, yapım aşaması resimleri veya filme ait ekstra bilgiler internetten indirilebilecek. İnteraktif oyunlara ve quiz-yarışmalarına katılmak yahut ekstra film sekanslarını indirmek mümkün olacak.

Pürüzsüz görüntü kalitesinden ise UniPhier işlemcisinin yanında P4HD resim işleme ve PHL Reference Chroma Processor sorumlu. Sonuç olarak etkileyici detay gösterimi, canlı renkler, kesin renk ayrımı ve çözünürlük ortaya çıkıyor.

DMP-BD50 HDMI bağlantısı üzerinden 1080p ve 24p desteği sunuyor. Cihaz görüntüleri herhangi bir dönüştürme işlemine tâbi tutmadan gösteriyor. Oynatıcı Blu-ray videolarının yanında yaygın DVD/CD biçimlerini ve MP3, JPEG, DivX dosyalarını çalabiliyor. Entegre ölçek arttırıcı (upscaler) sayesinde DVD materyali de 1080p kalitesinde gösterilebiliyor.

Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus ve DTS-HD gibi yüksek tanımlı ses formatları da entegre edilmiş. SDHC slotu ile bellek kartlarında bulunan film ve resimler de oynatılabiliyor.

Panasonic Blu-ray çalar DMP-BD50, Haziran 2008'den itibaren yaklaşık 930 Dolara (yurtdışı fiyatı) satışa sunulacak.

Bilgi için:
Panasonic - 0212 211 69 10


Tüm konu: Panasonic: BD-Live destekli Blu-ray çalar

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Blu-ray pazara hakim olabilecek mi?