Panda Cloud Antivirus FREE 1.4

özkan_oktay
13-03-2011, 19:04   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Merhabalar,
Panda son 3 yıldır güzel yazılımlar ortaya çıkarıyor ve dikkatleri de üzerine çekmeyi başardı, benim size bugün önereceğim yazılımı ise Cloud Antivirüsü.
Bana göre en iyi ücretsiz antivirüs yazılımı Panda Cloud Antivirus...
Neden mi? İşte cevabı:

-Sisteminiz de varlığını hissetmiyorsunuz bir damla sisteme kasma veya ağırlaştırma yapmıyor.
-Çok hızlı ve sürekli güncel
-Çevik her türlü zararlıyı çok kısa süre de tanımlayıp etkisiz hale getirebiliyor
-Türkçe arayüzü ve acayip derece de kolay kullanımı
-Bünyesin de az özellik barındıran gereksiz özelliğe yer vermeyen bir yapısı var ayrıca 2 harika özelliği var (Antivirus, URL Filtering)
-Çok hızlı yüklenip kaldırılma yapısı
-Şık tasarımı

Ben kendim test ettim bu zaman kadar neden kullanmamışım dedim, Kaspersky ile yan yana getirdim bu ücretsiz alternatif Kaspersky'e meydan okuyor. Norton kadar zararlı keşfi var. Bulut teknolojisi ile donatılmış isminden de anlaşılacağı gibi ister istemez güncel sürekli internete bağlı. Bir zararlı kod keşfi yapıldığı anda Panda Security tarafından bu yazılım hemen güncelleniyor. Optiumum tarama özelliği ile Malwarebytes kadar hızlı tarama yapıyor ve bir o kadar da zararlı buluyor. Bu program 2 özellikten meydana geliyor, Web siteleri için yapılmış URL Filtering ile zararlı yazılım indirdiğiniz takdir de anlık koruma sağlanıyor ve hemen site bloke ediliyor. Dosya koruması için de Antivirüsü var sistemi yormadan hızlıca ve sessizce zararlıları temizliyor. Ben bu yazılımı sonuna kadar öneriyorum bana göre fazla özellik değil bilinçli kullanım yanında da bu minik antivirüs. Gerisi boş ne Comodo ne Avast ne de AVG hiç biri Panda Cloud Antivirüs FREE... Unutmayın, "Önemli olan güvenlik yazılımınız ya da aracanız değil sizin interneti kullanız şekliniz ve bilincinizdir."  Anketimi incelediğiniz için, sabrınız ve anlayaşınız için de ayrıca teşekkürlerimi sunarım, saygılarım ile...

Bekleme Hemen İNDİR!
(Panda Cloud Antivirus FREE 1.4)
www.cloudantivirus.com/tr/

ÖZKAN OKTAY
ozkn-okty@hotmail.com

TeknolojikHaberler.tk

Tüm Hakları İle TeknolojikHaberler.tk'ye aittir!

Anket
Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 19 Mayıs 2011 16:38
Kruis
13-03-2011, 19:22   |  #2  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
496 mesaj

Güzel yazılım ama Fanatiklik yapıp çok abartmışsın. Hep olumlu özelliğini vermişsin. Olumsuz özelliklerini ben vereyim ;
- Tarama sırasında bulut teknolojisi kullandığından interneti sömürüyor
- Her zararlı yazılımı bulsa dahi silememekte.Basit tarzdakileri silsede güçlü trojan ve virüsleri sistemden temizleyemekte yardım kısmındada bunu silmeyi manuel oalrak kullanıcılar yapsın denmekte.
- Sistem dosyalarını bozmakta en azından benimkini bozdu :)
- Zemana Antiloggeri zararlı olarak görüp tüm bileşenlerini temizleyen bir yazılım
- Free özelliğinde davranışsal tarama yapamamakta PRO sürümüne yükseltilmesini istemekte

Sonuç olarak + bir güvenlik yazılımı olarak kullanılabilir ama tek başına pc emanet edilemez bulut tabanlı tarama yapan immunet free yi buna tercih ederim.

özkan_oktay
13-03-2011, 19:29   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

Yine Fanatiklik muhabbeti (:
O zaman ben Kaspersky'nin de Norton'un da Eset'in de fanatiğiyim.
Benim görüşlerim ise;
-PRO özelliğinde ki özellikler eksi yandan sayılmazlar.
-Eğer sen bilinçli bir şekilde bilgisayarını kullanırsan hiç bir şey olmaz
-Sistem bozma gibi bir hatasına da henüz rastlamadım
Abartısı yok eksik bile anlatmışımdır inan anlattığım kadar var bu program adamlar abartmışlar bence hazırlarken. Tabi yine de herkesin görüşü farklıdır, yorum için de teşekkürler...

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 13 Mart 2011 19:31
Unspoken88
13-03-2011, 19:30   |  #4  
Yıllanmış Üye
195 mesaj

Daha önce ciddi bir avast kullanıcısıydım, güncellemelerimi felan yapıyorum güvenlik açıklarımı en aza indiriorum o yüzden kaspersky ve Norton gibi işinin ehli ama sistemin içine eden antivirüsleri kullanmıyorum.Sıradan kullanıcılar için Panda Cloud gerçekten yeterli ve çok güçlü ;)

Kruis
13-03-2011, 19:35   |  #5  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj

Görüşümü bildirdim sadece. Sadece panda cloud kullanmam Sistemsel bir bozukluğa yol açtı.Herkesin zevki rengi farklıdır :)
Bilgilendiridğin için teşekkürler .İyi günler

rap1997
13-03-2011, 19:55   |  #6  
rap1997 avatarı
Yıllanmış Üye
737 mesaj

bn  bunun 1.1 sürümünü eski pc de kullanmıştım eset v3.0 ile aynı derece ram kullanıor ve kasmıor tabi eseti geçio ama pro olmasılasım bnce güzel ama bi lisanslı kaspersky veya nortonun yanından bile geçemez :@

viking20
13-03-2011, 23:28   |  #7  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/pan ... mpanya_t189662.html

Kruis
14-03-2011, 13:22   |  #8  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj
Cık o kampanya fake (:
İlk çıktıgındada denemiştim kodu kabul etmemişti.
Zaten daha önceki kampanyasından pro lisansı almıştım fakat pek olumlu sonuçlar çıkarmadı pcime

derbent_87
14-03-2011, 15:13   |  #9  
derbent_87 avatarı
Yıllanmış Üye
240 mesaj

çok iyi bir çalışma olmuş eline sağlık ayrıca panda ya muhalefet edenlere söyleyim bu alanda en iyisi pandadır hiçbir eksik yanıda yoktur bulut tabanlı koruma en son teknolojide koruma demektir daha millet anlamadı tabi hala kaspersky norton diyorlar sonra sonra onlarda geçecekler kollektif akıla.tavsiyem bulut tabanlı koruma ne demek bir araştırsınlar ben sistemi panda cloud pro ya emenat ettim yaklaşık iki aydır kullanıyorum hiç bir sorun yok

rap1997
14-03-2011, 16:16   |  #10  
rap1997 avatarı
Yıllanmış Üye
737 mesaj

sen PRO kullanıon genede geçemez xD

özkan_oktay
14-03-2011, 16:36   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
1,356 mesaj
Kampanya doğru ama malesef süresi geçti.

black_flood
14-03-2011, 20:14   |  #12  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: THE_MILLER  
Güzel yazılım ama Fanatiklik yapıp çok abartmışsın. Hep olumlu özelliğini vermişsin. Olumsuz özelliklerini ben vereyim ;
- Tarama sırasında bulut teknolojisi kullandığından interneti sömürüyor
- Her zararlı yazılımı bulsa dahi silememekte.Basit tarzdakileri silsede güçlü trojan ve virüsleri sistemden temizleyemekte yardım kısmındada bunu silmeyi manuel oalrak kullanıcılar yapsın denmekte.
- Sistem dosyalarını bozmakta en azından benimkini bozdu :)
- Zemana Antiloggeri zararlı olarak görüp tüm bileşenlerini temizleyen bir yazılım
- Free özelliğinde davranışsal tarama yapamamakta PRO sürümüne yükseltilmesini istemekte

Sonuç olarak + bir güvenlik yazılımı olarak kullanılabilir ama tek başına pc emanet edilemez bulut tabanlı tarama yapan immunet free yi buna tercih ederim.

senin durumda tam bir faciaymış yada kara talih diyelim sisteminin bozulması.