panda ınternet securtıy hakkında

_eFeKenTLi_
21-12-2009, 11:17   |  #1  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
716 mesaj

boyle bisi buldu . yukledıgım on lıne oyunda raporları sıldım . her oyuna gırmeye calıstıgımda virus buluyor bu sefer goruntusunu aldım . bırde hep cookıes lerı bulup temızlıyor ben bunları bulup temızlememesını ıstıyorum . bırde panda ya ılet dıye bısı var ıse bunu beceremedım bır turlu . 30 gunluk deneme suresı herhangıbı kısıtlama yok .

Son Düzenleme: _eFeKenTLi_ ~ 21 Aralık 2009 11:17
black_flood
21-12-2009, 11:29   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

bu online oyun dediğin şey sürekli kendini günceller ve her yeniden başlattığında yüklü dosyaları kontrol edip eksik dll yada exe var ise yeniden kuracaktır. bu sebepten solayıda sürekli o virüs duracak hiç gitmeyecektir.
pvp oyun ise sil hiç uğraşma derim.

_eFeKenTLi_
21-12-2009, 11:36   |  #3  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

kurulum sırasında 3 defa network saldırısı oldu 3 unude bloke ettı ve kurulduktan sonra resımdekı wirusu temızledı . oyunu kadırdım ve bır daha tarattım tarama sonucu temız cıktı . bu gercekten vırus olup olmadıgını nasıl bılecegım  . panda merkezıne nasıl ıletecegımı bulamadım ılgılı yere gırdıgımde yardım sayfası acılıyor

black_flood
21-12-2009, 13:28   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

http://www.virustotal.com/tr/ BURADAN ANALİZ YAPTIRABİLİRSİN FAKAT O VİRÜS İÇİN YANILMA PAYININ % 0 OLDUĞUNU GARANTİ EDEBİLİRİM SANA

hcilek
21-12-2009, 14:29   |  #5  
Yıllanmış Üye
134 mesaj

Panda güvenmediğim antivirüslerin başında gelir, bence kaldırıp daha iyi bir antivirüs yükleyip update ettikten sonra  bilgisayarını tarat derim, yada bir online tarama sitesinden bilgisayarını internetten taratmanı tavsiye ederim

bilgi_çağı
21-12-2009, 15:06   |  #6  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

Panda, msn live oturum açıcıyı(her defasında) virüs sanıp temizledim diyordu ya hiç umursamıyordum bile.
Başka bir anti-virüs kurup deneyin ya da yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi online tarattırın KİS veya diğer anti-virüs yazılımlara ; ha o zamanda aynı uyarıyı verirse o zaman Pandanın haklılığı ortaya çıkar.

ancestor79
21-12-2009, 21:13   |  #7  
Yeni Üye
38 mesaj

Bence de Panda başarılı bir yazılım değil boşuna bilgisayarını ve verilerini riske atma, Bitdefender IS 2010 yükleyip biligsayarını tarat derim

_eFeKenTLi_
21-12-2009, 23:18   |  #8  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

vall sımdıye kadar nerseyse hesını kullandım malesef 5 parmagın besıde 1 degil .  kis2010 kesınlıkle kullanılmayacak bır guvenlık yazılımı frewall ıyı degıl ag saldırısında oralı bıle olmuyor .  avıra premıum suıte yı kurdum 3 aylık lısanlı bu yazılım dıgerlerıne gore cok ıyı bır guvenlık duvarı var ama. modemım dede free wall oldugu ıcın cakıstı modem ıpsını engellıyor .kendım elımle ızın verıyorum bu seferde netın hızını hıssedılır derecede dusuruyor . suan panda interner securıty 2010 kurdum kis2010 nun algılamadıgı ag saldırısını gayet guzel bloke edıyor avıra gıbı .  panda hakkında yukada bazı olumsuz yazılar yazılmıs . ben bunlara katılamayacagım malesef .
 msn live oturum açıcıyı vırus sanıp temızlemıyor bende arkadasın sorunu msnmsgr.exe  dekı sahte exe dosyasından kaynaklanıyordur bu bır vırustur . sorunun oyuznden kaynaklanmıs olabılır . suan ıcın ısımı en ıyı gelen ve modemle cakısmayan yazılım oldugunu gordum .
    yanlız dıgerlerınıde denıyecegım . gecen gun bıt defendırı ındırdım kampanyası vardı dılı ruscamıydı neydı Turkce veya english  secenegı yokmus . baktım yazılımın boyutu farklı exe dosyası ıle oynanmıs oldugunu dusunerek kurmadım . genelde ingilizce arayuzlu yazılımlar en son tercıhım . yınede tesekkurler . suan ıcın pandada hıcbır sorun yasamıyorum .

ancestor79
22-12-2009, 10:48   |  #9  
Yeni Üye
38 mesaj

bence de Bitdefender IS2010  bir dene, bildiğim kadarıyla türkçe versiyonu olması lazım piyasaya çıkmıştı.
Kullanıyorum ve çok süper koruma sağlıyor hem de bilgisayarı kasmadan

Son Düzenleme: ancestor79 ~ 22 Aralık 2009 10:55
black_flood
22-12-2009, 11:04   |  #10  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

bitdefender bi halta yaramayacağını baştan belirteyim deneme olayına gelince herkesin muhakkak denemesi gereken antivirüs çözümü dneyince göreceksinizki bir avast ve avira free ile aynı derecede güvenlik düzeyine sahip sağlam bir trojen saldırısında hiçbir halta yaramıyor crack sitelerinden gelen internet explorer virüslerinde bir işlem yapamıyor sayfa yönlendirmelerini çok rahat yiyor anti pishing özelliği hiç çalışmıyor fiyasko bir özellik boşu boşuna sistemi kasmaktan başka bir işe yaramıyor norton , kaspersky,panda,trend micronun pishing uyarsı verdiği sitelerde bile yatışta  panda ve trend gibi sayfayı kilitleyip bilgilendirme yapmıyor.

Hayalet 26
22-12-2009, 11:29   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Piyasada halihazırda en güvenilir ve en iyi korumayı sağlayan yazılım BANA GÖRE NİS 2010 dur.
Deneyip kullananlara sorun  %99 u memnundur.(Kaspersky ve diğerleri BANA GÖRE bitmiştir artık.)

ancestor79
22-12-2009, 16:55   |  #12  
Yeni Üye
38 mesaj
Alıntı: black_flood  
bitdefender bi halta yaramayacağını baştan belirteyim deneme olayına gelince herkesin muhakkak denemesi gereken antivirüs çözümü dneyince göreceksinizki bir avast ve avira free ile aynı derecede güvenlik düzeyine sahip sağlam bir trojen saldırısında hiçbir halta yaramıyor crack sitelerinden gelen internet explorer virüslerinde bir işlem yapamıyor sayfa yönlendirmelerini çok rahat yiyor anti pishing özelliği hiç çalışmıyor fiyasko bir özellik boşu boşuna sistemi kasmaktan başka bir işe yaramıyor norton , kaspersky,panda,trend micronun pishing uyarsı verdiği sitelerde bile yatışta  panda ve trend gibi sayfayı kilitleyip bilgilendirme yapmıyor.
Bitdefenderin yeni versiyonları şu anda piyasada en iyi virüs tarama motorlarından birine sahiptir, bir halta yaramıyor da ne demek ben kullanıyorum ve girmediğim site indirmediğim program yok, şu ana kadar bulduğu her zararlı yazılımı anında sildi, sorabilirmiyim hangi trojan saldırısında işe yaramamış ben şu ana kadar böyle bir şeyle karşılaşmadım, crack sitelerinden gelen internet explorer virüsleri derken hangi virüs yazabilir misiniz acaba? çünkü hiç duymadım Bitdefenderin kaçırdığı ve işlem yapmadığı bir virüsü.  Sistemi kasma olayı derken herhalde Bitdefenderin 2010 versiyonlarındaki özelliklerinden haberiniz yok diye düşünüyorum, optimize tarama,  game modu, ve laptop modları hangi antivirüs te var denediniz mi ?
kesinlikle sistemi kasmıyor

black_flood
22-12-2009, 19:00   |  #13  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

kıçı kırık bitdefender yüzünden her ay 4 gününü virüs temizlemeklen geçirirsen anlarsın.virüs nasıl bulaşıyoru aslında bana değilde o bilgisayarları kullananlara sormak lazım. benim kurduğum yeni sistemlerde yok sıkıntı ama bit defenderli olarak kalan son 4 makina virüs yönünden başa bela onlarıda köklersem zaten sorun kalmayacak.

hcilek
23-12-2009, 13:50   |  #14  
Yıllanmış Üye
134 mesaj
Alıntı: black_flood  
kıçı kırık bitdefender yüzünden her ay 4 gününü virüs temizlemeklen geçirirsen anlarsın.virüs nasıl bulaşıyoru aslında bana değilde o bilgisayarları kullananlara sormak lazım. benim kurduğum yeni sistemlerde yok sıkıntı ama bit defenderli olarak kalan son 4 makina virüs yönünden başa bela onlarıda köklersem zaten sorun kalmayacak.
Kesinlikle katılmıyorum Bitdefender şu anda piyasada en sağlam virüs arama motorlarından birine sahiptir, ayrıca arkadaşlarımın bilgisayarlarının tümüne Bitdefender internet securty 2010 yazılımı yükledim,  hiç birinde bu sorunlar çıkmadı ( ki torrent ve her türlü virüs bulaşacak sitelerde dolaşırlar ) Eğer Bitdefender bu kadar virüs kaçırıyorsa diğer antivirüslerin hali duman, o zaman hiç antivirüs kullanmaya gerek yok. Bence sen sorunun kaynağını yanlış yerde arıyorsun, anladığım kadarıyla son 4 makine dediğine göre işyeri veya server gibi birşey olması lazım ve birileri bu işten sorumlu, antivirüsü devre dışı bırakıp internete bağlanıyor olabilirler.

Son Düzenleme: hcilek ~ 23 Aralık 2009 13:51
bilgi_çağı
25-12-2009, 00:26   |  #15  
Yıllanmış Üye
349 mesaj
Alıntı: _eFeKenTLi_  
msn live oturum açıcıyı vırus sanıp temızlemıyor bende arkadasın sorunu msnmsgr.exe  dekı sahte exe dosyasından kaynaklanıyordur bu bır vırustur
Bu bir virüs değil, bakın ben Mc Afee de kullandım fakat msn live ve oturum açıcıyı engelledi yani (setup .exe yi)yüklemesine izin vermedi panda ve mc afee msn live messanger virüs olarak görüyor ki yanlış alarm, bunu forumlarda araştırdım.Ayrıca kendi kendine(otomatik olarak) karantinaya aldım diyor fakat her defasında açıyor bu da inanılmaz değil mi...
Ayrıca bu bir virüs olsaydı en iyi  anti-virüs yazılımlarından avira ve kaspersky ve diğerleri uyarı verirlerdi.

Mc afeeyi kurmadan önce msn live messangeri kurmalısınız ya da Mc afeeyi kurdunuzsa firewallı bir süreliğine devre dışı bırakın. Sonra kurulumu yapın ve daha sonra firewallı açın.

Panda İs 2010 iyi fakat biraz hassas, yanlış alarm veriyor mesela kurulum aşamasında web sitesiyle ilgili bir engelleyicisi var onu da kurarsanız girdiğiniz sitelere giremez olursunuz sürekli uyarı verir.

Panda İS 2010 var bende  düşük sistem olanlar dikkatli olsunlar her an sisteminiz ağırlaşabilir onun haricinde hassas dmiştim herhangi biir eksisi yok.Aslında bayağı bir geliştirmişler(virüs bulmada vs) fakat sistemden kullanmayı azaltamamışlar.