Panda office protection 6.81 güvenlik sorunu

black_flood
10-03-2014, 21:22   |  #1  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

Panda cloud Office protection kullanıcılarının yeni çıkan 6.81 versiyonuna güncellemesi ile birlikte antivirüsün kendi dosyası olan Pshanhost.exe içinde oluşan açık nedeni ile bellek taşması oluşmaktadır sistemlerde. 6.20 sürümü bu açıktan etkilenmemektedir. şuan için 6.81 sürümüne güncellenmemesi tavsiye olunur yada geçici olarak antivirüs çözümün devre dışı bırakılması gerekli fix çıkana kadar. şuan için gerekli olan get iletisini iletmiş bulunmaktayım ama maalesef tık yok sanırım panda firması symantec gibi büyüklüğün verdiği gaflet ile hareket etmeyi çok seviyor.

Bireysel ürünlerde şuan için yeni çıkan güncellemelerden sonra oluşan herhangi bir güvenlik zafiyeti yada bellek taşma sorunu mevcut değildir.

padisah
10-03-2014, 21:34   |  #2  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Bireysel ürünlerdeki veri tabanı açığı ve diğer sorunlarda düzelme var mı?

black_flood
10-03-2014, 22:00   |  #3  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

var var 3 ün 1 ini hediye diyorlar  Hmph o konuda zaten panda ürün satışını tamamen bitirdim ama tabi ki halen devam eden lisanslı kullanıcılar var ve mecburen 1 sene daha sadece teknik destek vermeye devam.

Artık resmi olarak tüm evrak ve yazışma işlemlerinide tamamlamış olarak Kaspersky Kurumsal departmanı olarak Antalya ilinde faaliyet göstermeye başladım. bireysellerinden sattığım lisansın sayısını bile unuttum ama 0 sorun yeni bir virüs için destek minimum 2 dakka maksimum 2 saat. 1 hafta içinde kaspersky database' ine 50 civarı tanımlama ekledim ama yeni bir virüs tesbitinde bulundum şuan için hiç bir yazılım tesbit edemiyor tek bilinen nokta live community grid koydum adını menetin inşallah onunda üstesinden geleceğim kısa süre içinde.

padisah
10-03-2014, 22:08   |  #4  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: black_flood  
var var 3 ün 1 ini hediye diyorlar  Hmph o konuda zaten panda ürün satışını tamamen bitirdim ama tabi ki halen devam eden lisanslı kullanıcılar var ve mecburen 1 sene daha sadece teknik destek vermeye devam.

Artık resmi olarak tüm evrak ve yazışma işlemlerinide tamamlamış olarak Kaspersky Kurumsal departmanı olarak Antalya ilinde faaliyet göstermeye başladım. bireysellerinden sattığım lisansın sayısını bile unuttum ama 0 sorun yeni bir virüs için destek minimum 2 dakka maksimum 2 saat. 1 hafta içinde kaspersky database' ine 50 civarı tanımlama ekledim ama yeni bir virüs tesbitinde bulundum şuan için hiç bir yazılım tesbit edemiyor tek bilinen nokta live community grid koydum adını menetin inşallah onunda üstesinden geleceğim kısa süre içinde.

Bilgi için teşekkürler.
Henüz tanımlanmamış onca zararlıyı nasıl buldun merak ettim.