panda titanium antivirüs programı yardım lütfen

197272
21-09-2006, 17:46   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
58 mesaj

panda titanium antivirüs programını avast kuruluyken yüklemeye çalışırken avast 3 kere solucan virüsü uyarısında bulundu. friware antivirüs sunan birkaçından farklı zamanlarda indirmeme rağmen hepsindede aynı virüs uyarıarını alıyorum(Win32:Kuang2; Win32:CTX ; Win32:CTX virüs solucan ). onarım komutu illemiyor. Bu kadar kaliteli üstelikte türkçe olan bu progrmı atmak istemiyorum. Bu durumda ne yapmalıyım? yoksa bu programın virüs listesi bilgilerini veya karantina dosyasındaki objeleri virüs olarak mı algılıyor. neden bütün sitelerden indirilende hep aynı şey oluyor. çözüm için lütfen yardım.

bahey608
21-09-2006, 18:51   |  #2  
Yeni Üye
37 mesaj

benimde başıma bir iki ay önce gelmişti. avast yüklüyken pandanın sitesinde online tarama yaparken panda bir arama moturu indiriyor. avast onu yakaladı karantinaya aldı, win32 ctx virüsü diye adlandırdı. bende epey araştırdım çok kişinin başına geliyor, avastın kendi sitesindeki formunda bile sormuşlardı. cevaptan birşey anlamadım, yanlış alarm falan gibi birşeyler diyorlar bencede yanlış alarm pc ye bir zararı olmaz ama karantinada bir virüs bulunuyor olmasından dolayı psikolojik olarak rahatsız ettiginden dolayı çözümde bulamayınca avastı sildim antivir yükledim.

turksoftware
21-09-2006, 22:05   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj

Kaspersky 6 öneririm ram'i az kullanması,bırde hıc kasmaması cok iyi...

197272
22-09-2006, 00:22   |  #4  
OP Üye
58 mesaj

Yanıt ve tavsiyelere teşekkürler; ancak sorumun cevabını henüz tam alamadım. selamlar.

Recep Baltaş
22-09-2006, 02:32   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

O kadar kaliteli olmadığından bu sorun ortaya çıkıyor...Onu silin ve kaspersky inidrin.

black_flood
22-09-2006, 10:13   |  #6  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

kaliteyle alakası yok sadece freware olan bütün antivirüslerde olan bir sorun bu antivirdede aynı sorun yaşanıyor.free yazılım kullanmanın hiçbir avantajı yok tam aksine zararı var.

197272
22-09-2006, 16:03   |  #7  
OP Üye
58 mesaj

kaparsky'i kullandım ancak bir süre sonra key tarihi dolmadığı halde güncellemeyi durdurdu, uninstal yapıp proram filesten silip yeniden yüklediğimdede aynı sorunu yaşayınca avastı kurdum.Ancak Panda daha iyi olur diye yüklemek istedim. Şimdi yukarıda belirttiğim soruna rağmen yoksayıp pandayı yüklesem program kendi bulaştırdığı virüsleri de silebilir mi? selamlar***

bahey608
22-09-2006, 18:40   |  #8  
Yeni Üye
37 mesaj

virüs yok arkadaşım, yukarda dedigim gibi avastı sil pandayı kur. virüs dedigin yanlış alarmdan kurtulursun. ilerde pandayı kaldır avastı tekrar kur, o alarmı almassın .yani ikisini bir arada bulundurup çalıştırmadığın sürece problem olmaz.

TuncaBozkurt
22-09-2006, 19:55   |  #9  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
kaparsky'i kullandım ancak bir süre sonra key tarihi dolmadığı halde güncellemeyi durdurdu, uninstal yapıp proram filesten silip yeniden yüklediğimdede aynı sorunu yaşayınca avastı kurdum.Ancak Panda daha iyi olur diye yüklemek istedim. Şimdi yukarıda belirttiğim soruna rağmen yoksayıp pandayı yüklesem program kendi bulaştırdığı virüsleri de silebilir mi? selamlar***
bence panda yüklemeyin.çünkü panda fazla sistem kaynağı harcar.her ne kadar azaltı söylentileri dolaşsa da hala en çok kaynak tüketen yazılımlar arasında.avast ücretsiz olmasına karşın, diğer ücretsizlere göre(kullandığımda sorun çıkardı ama diğer kullananlara göre) gayet yetenekli.ama ucuz mal alacak kadar zengin değilim mantığıyla, daha doğrusu ücretsiz antivirüs kullanacak kadar zengin değilim mantığıyla ücretli bir yazılım kullanmak daha doğru olacaktır.çünkü ücretsizler normal olarak ücretlilere göre daha az beceriklidirler.daha az virüs tanıyabilirler.bu virüsler de donanımlara zarar verebilir.ama illa ben ücretsiz kullanacağım diyorsanız aol active virus shield i tavsiye ederim.kaspersky tabanıyla yaratılmış.indirme adresi vs yi https://www.chip.com.tr/forum/ka ... rsiyonu_t21404.html adresindeki konuda bulabilirsiniz.