Paragon Hard Disk Manager 2009 Final

viking20
28-11-2008, 14:45   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2006


Paragon Hard Disk Manager 2009 Final
Professional Edition ,28 Kasım 2008
Yazılım, sabit disk yönetimi, bakım ve silme, çizme yönetimi, veri ve sistem güvenliği ile basit geri alma işlemlerini yapmaktadır. Ayrıca bölme yönetmeni işlevselliği, sürme desteği, BootManager,disk sileceği gibi artı yazılım desteği ile kullanıcıya çok yarar sağlamakta ve bünyesinde birden çok yazılımı bulundurmaktadır.Kullanıcılar çoğu zaman sabit diskin yönetimi, yedeklemesi, bölme işlemi gibi işlemlerle bilgisayar kurulumu esnasında karşılaşmakta ve daha sonra ihtiyaç duyulan sabit disk yönetiminde ise sıkıntı duymaktadırlar. Bazan veri yedeklemesinde, bazan sabit disk yedeklemesinde, bazan da sabit disk bölünmesinde ayrı ayrı yazılım kullanılmakta, bu yazılımlar ise birbirleri ile uyumlu olmadığından yapılan işleri ve sistemi tanıyamamaktadırlar. Bu ise bilgisayar ve kullanıcıda ciddi sıkıntılara sebep olmaktadır. Kim istemez ki, tüm bu yukarıda sayılan yazılımların hepsinin bir arada olduğu ve kullanıcı için pratik olduğu kadar güvenli ve yapılan tüm işleri geri alabilme kaabiliyetine sahip bir yazılımı?Yazılım, sabit disklerin yedeğini almakta, onarmakta ve yedeği alınan sabit diskleri CD/DVD’ye yazabilmektedir. Bununla yetinmeyen yazılım sabit diskleri biçimleyebilmekte ve/veya kullanıcının isteği doğrultusunda silebilmektedir. Sabit diskleri yeniden şekillendirebilmekte, boyutunu ayarlayabilmekte ve yeni bir bölüm oluşturabilmektedir. Yazılım bu kadar işlemle sınırlı kalmamaktadır. Sabit diski kopyalama yeteneğine sahip olan yazılım, yedek alma işleminde de oldukça başarılı bir grafik çizmektedir.
ÖZELLİKLER:
# Dosya sistemine çeviren [data1'le] bölmeleri yeniden şekillendirmektedir.
# Farklı dosya sistemlerinini bölmektedir (FAT32, FAT16, NTFS, Ext3 FS, Ext2 FS).
# Desteklediği sistemler arasında, Windows 95/98/me/NT/2000/XP ve Linux bulunmaktadır.
# Geniş sabit diskleri desteklemektedir (500 GB dahil).
# Tüm işlemleri müteakip CD/DVD ye bilgileri yazdırabilmektedir.
# Sabit disklerin silinmesi, yeniden bölünmesi işlemini bilgisayar çevrimiçi durumda iken yapabilmektedir.
# Farklı türlerdeki sabit diskleri biçimleyebilmektedir.
# Gelişmiş kullanıcı seçeneği sayesinde kullanıcılara, bölme kimliğini değiştirebilme, MBR’yi güncelleme, sabit diskin kök büyüklüğünü değiştirebilme imkanlarını sunmaktadır.
# Yazılım bilgisayara uzaktan destek sağlamaktadır. Bilgisayar ağ yapısında iken 2 bilgisayarın birbirini görmesi neticesinde diğer bilgisayarın sabit disklerine de bu işlemleri yapabilmektedir.
# Yazılım sistem desteğinde de kullanıcıyı yalnız bırakmamaktadır. P-ATA(IDE), S-ATA (SATA), SCSI, FireWire, IEEE 1394, USB 1.0, USB 2.0, ZIV®, Jazz® sabit diskleri desteklemektedir.
# Güvenlik ve geri alma yöntemiyle yanlış yapılan işlemleri geri alabilmekte ve kullanıcıya bu gibi durumlarda işlemi iptal etme/geri alma kolaylığı sağlamaktadır.
# Operasyonları programlama işlevi ile kullanıcı istediği zaman aralığında yazılımı programlayabilmektedir. Bu da yazılımın istenilen zamanda sabit disklerin yönetim işlemini başlatması anlamaına gelmektedir.
# Yapılan tüm işlemi kullanıcıya ayrıntılı rapor veya e-posta türünde rapor olarak vermektedir.
# Yazılımın kendiliğinden güncelleme desteği bulunmaktadır.
# Yazılım, geri alma CD’si oluşturmakta ve kullanıcı istediği anda işletim sistemini eski haline CD yardımıyla döndürebilmektedir.
# Sistemi optimize ederek hızlandırmaktadır.
# Yazılım bilinen ve tanınmış sabit disklerin dışında bilinmeyen sabit disk yapısına da destek vermektedir.
# Sabit diskleri onarma, yedeğini alma ve yazdırma kaabiliyetine sahiptir.
Homepage - http://www.paragon-software.com/home/hdm-professional/
134 MB
[32 Bit]


[64 Bit]


-----
All the necessary tools you need to manage and maintain your hard drive in one advanced toolset! The professional edition manages your system’s hard drive(s) through every stage of its lifecycle: from placing a new drive into service, setting up real and secured dual boot environment, advanced partitioning without data loss, regular backups of system and data, solving any boot problems, restoring your system from bare metal state and much more.

    * Put your new hard drive into service
    * Perform advanced partitioning operations
    * Safely run multiple operating systems on the same PC
    * Effortlessly manage and switch between multiple operating systems
    * Make hard disk image backups without interrupting your work flow
    * Cyclic Backup - "Set and forget" backup policy that performs regular backups and automatically manages them
    * Differential and Synthetic Backup
    * Add changed and new files to a previously created image
    * Restore your workstation crash from a bare-metal state
    * Clone your old hard drive and deploy a new one, eliminating time consuming OS and applications installation and adjustments
    * Automate any operation from hard disk imaging to partitioning with the help of the built-in scheduling and automation capabilities
    * Securely erase your confidential data - prevents recovery even with advanced recovery tools
    * An extremely flexible package that supports a wide range of software and hardware
    * All functionality is easily accessible from one standalone package, so you don't need to purchase any other application


Son Düzenleme: viking20 ~ 28 Kasım 2008 15:27