Pardus 2011 (Adamlar Yapmış)

Banned
25-06-2011, 12:45   |  #26  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj
Alıntı: enestalha  
evet linux dağıtımları Windowstan çok daha güvenli.
pardus  tubitak destekli  üniversite tarafından geliştiriliyor.  özellikle pardus un gnome lxde, xfce gibi oturumlaru 18 mart çanakkale üniversitesinden Necdet Yücel hoca ve ekibi tarafından geliştiriliyor.
ben yine de Mandriva diyorum. Gerçi rpm de program kurmak ubuntu veya pardusa göre biraz daha zahmetli ama, şuana kadar kullandığım linux dağıtımlarından en
kısmen doğru mandriva arkasında durulsa idi ubuntuyu tarihe gömerdi ama sanırım gündemi kaçırmışın mandriva artık nanay yani destekçileri arkasından çekilde kod geliştiricileri dağıldı bir ara kendini satacak şirket  şirket bulamadığı için dağıtıma ve resmi sitesine son verileceği duyuruldu ve olan olan oldu dağ civciv doğurdu. ne demek istediğimi aşağıdan anlayabilirisin:

Kapalı Hesap (153334)
04-09-2011, 16:35   |  #27  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Beyler tartışmanız yersiz en güvenli işletim sistemi internete girmeyen işletim sistemidir.Pardus dama dama dan çok etkilendim gerçekten güzel tutarlı stabil bir sistem yapmışlar işlemciyi eski sürümlerine göre çok az sömürüyor eski sürümleri beni kudurturdu çok kitlenmeler olurdu dama damada windows gibi hemen görevi sonlandırıyor.Sağlam bir alt yapıya sahip olmasına ragmen eksikleri var.Müzik oynatıcısı berbat doğru dürüst müzik çalınmıyor.Hdd a b c yada 1 2 3 diye adlandırılmalı ama pardusda hdd lerin adı sürekli değişiyor ve çok uzun.Ayrıca şu root saçmalıgını bitirsinler artık.Arkadaş bir işletim sisteminde program kuramıcaksam ne işime yarar root vürüs girse nolur bukadar güvenligin sebebi nedir.vmware kuramdım ayar oldum yok o derlemeyi yükle yok bu derlemeyi yükle neden bunları pardus kendi bulup otmatik yüklemiyor.Neden her seferinde şifre istiyor neden masa üstü ve diğer şeyler bukadar şeffaf ekran kartımın ısısı tavan yapıyor sonra ağırlaşıyor sistem.
1:)wine geliştirsinler pardusa entegre etsinler ve windows un tüm porgramlarını ve oyunlarını çalıştırsın.
2:)masaüstü görselligi güzel ama az şeffaflık olsun ekran kartlarının ısınmasına neden oluyor.
3:)Video izleyemedim hd videolarda takılma çok yüksek neden işlemci ekran kartı daha çok çalışmıyor videoda ve kodec pack geliştirilsin pardusa özel.
4:)bilgisayarım diye bişey yok hdd lerin ismi çok uzun 123 yada abc diye ad takılsın.Bilgisayarıma önem artsın.
5:)Bilgisayarı kasan bişeyler var çözemedim belkide benim işlemcim ve ekran kartım düşüklügündendir.
6:)Kurulumu çok geç bitiriyor uzun sürüyor.
7:)Bir pogram geliştirsinler o program sayasinde tüm linux programları rahat rahat kuralım ismide hazır "kolay paket yükleyici"
8:)Ben bu işletim sistemini bilgisayara kurduysam yönetiside benimdir başka birimi yöneticek benim yerime
sahipligin tamamen kullanıcıya verilmesi gerekir ama pardusda 50 işlemden sora sahiplik alınıyor.
9:)Nvidia ve ati driverlarını yüklüyorum ama bişey çıkmıyor ne antialesing ne de başka bir ayar.Kendi sürücü paketlerini windows dan uyarlasın ve entegre etsinler yani driverlar universal olsun linux bunu yaparsa apple de yapar.
Anlamadıgım şey aynı ekran kartı aynı ram aynı monitör neden her sistemde farklı farklı daha çok para harcansın diyemi yoksa programcılar işinden olmasınlar diyemi işin üçkagıdına kaçıyorlar.Windowsda avi mkv mp3 jpg falan filan Appledede çaşıyor linuxdada bunlar standartsa neden driverlar standart değil.Oyunlar flash oyunları heryerde çalışıyor java oyunları heryerde çalışıyor pc oyunlarına gelince hepsi ayrı ayrı bu para kazanmaktan başka bişey değil.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (190701) ~ 04 Eylül 2011 17:02
dabbe1
04-09-2011, 22:01   |  #28  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
Beyler tartışmanız yersiz en güvenli işletim sistemi internete girmeyen işletim sistemidir.Pardus dama dama dan çok etkilendim gerçekten güzel tutarlı stabil bir sistem yapmışlar işlemciyi eski sürümlerine göre çok az sömürüyor eski sürümleri beni kudurturdu çok kitlenmeler olurdu dama damada windows gibi hemen görevi sonlandırıyor.Sağlam bir alt yapıya sahip olmasına ragmen eksikleri var.Müzik oynatıcısı berbat doğru dürüst müzik çalınmıyor.Hdd a b c yada 1 2 3 diye adlandırılmalı ama pardusda hdd lerin adı sürekli değişiyor ve çok uzun.Ayrıca şu root saçmalıgını bitirsinler artık.Arkadaş bir işletim sisteminde program kuramıcaksam ne işime yarar root vürüs girse nolur bukadar güvenligin sebebi nedir.vmware kuramdım ayar oldum yok o derlemeyi yükle yok bu derlemeyi yükle neden bunları pardus kendi bulup otmatik yüklemiyor.Neden her seferinde şifre istiyor neden masa üstü ve diğer şeyler bukadar şeffaf ekran kartımın ısısı tavan yapıyor sonra ağırlaşıyor sistem.
1:)wine geliştirsinler pardusa entegre etsinler ve windows un tüm porgramlarını ve oyunlarını çalıştırsın.
2:)masaüstü görselligi güzel ama az şeffaflık olsun ekran kartlarının ısınmasına neden oluyor.
3:)Video izleyemedim hd videolarda takılma çok yüksek neden işlemci ekran kartı daha çok çalışmıyor videoda ve kodec pack geliştirilsin pardusa özel.
4:)bilgisayarım diye bişey yok hdd lerin ismi çok uzun 123 yada abc diye ad takılsın.Bilgisayarıma önem artsın.
5:)Bilgisayarı kasan bişeyler var çözemedim belkide benim işlemcim ve ekran kartım düşüklügündendir.
6:)Kurulumu çok geç bitiriyor uzun sürüyor.
7:)Bir pogram geliştirsinler o program sayasinde tüm linux programları rahat rahat kuralım ismide hazır "kolay paket yükleyici"
8:)Ben bu işletim sistemini bilgisayara kurduysam yönetiside benimdir başka birimi yöneticek benim yerime
sahipligin tamamen kullanıcıya verilmesi gerekir ama pardusda 50 işlemden sora sahiplik alınıyor.
9:)Nvidia ve ati driverlarını yüklüyorum ama bişey çıkmıyor ne antialesing ne de başka bir ayar.Kendi sürücü paketlerini windows dan uyarlasın ve entegre etsinler yani driverlar universal olsun linux bunu yaparsa apple de yapar.
Anlamadıgım şey aynı ekran kartı aynı ram aynı monitör neden her sistemde farklı farklı daha çok para harcansın diyemi yoksa programcılar işinden olmasınlar diyemi işin üçkagıdına kaçıyorlar.Windowsda avi mkv mp3 jpg falan filan Appledede çaşıyor linuxdada bunlar standartsa neden driverlar standart değil.Oyunlar flash oyunları heryerde çalışıyor java oyunları heryerde çalışıyor pc oyunlarına gelince hepsi ayrı ayrı bu para kazanmaktan başka bişey değil.
kurulumda şifre sormayacak şekilde ayarlama şansı var... benim Pardus 2011.1 hiç şifre sormuyor... ısınma konusunda ise benim sistem VR601 MSI notebook ısınmıyor... işlemci davranışı otomatik olunca sorun bitiyor...

Kapalı Hesap (153334)
17-09-2011, 01:03   |  #29  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: özkan_oktay  
Pardus 2011'i ben de Virtual Box'tan kullandım baya beğendim. Başlat menüsü falan Windows'un menüsünden daha güzel hatta :) Ama fazla kasıyordu hem Windows'tan vazgeçmek olmaz. Sonra ubuntu'yu deniyim dedim tam anlamıy ile iğrençti 11.04 bir daha Ubuntu kurmıycam :) Sadece Mac OS X kullanma fırsatı bulamadım. Mağlum normal masaüstüne de kurulamıyor velet, ne yalaım Win 8'i bekliyorum :)
Normal masaüstüne kurdum ama çokda iyi değil bizim tarzımız değil.

Kapalı Hesap (153334)
23-09-2011, 11:39   |  #30  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Güncelemeler sonucunda istediklerime kısmen ulaştım artık yukarıda saydıgım bir çok hata giderildi ve artık anladım.

ayintapli
16-08-2012, 16:02   |  #31  
Taze Üye
2 mesaj

merhaba;

wmware playerden kurduktan sonra pardusu driverlere nasıl kuruyoruz.wmware tolls diye birsey buldum ama onuda kuramadım.yardımcı olursanız sevinirim.

LvvNt
17-08-2012, 08:05   |  #32  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 22
387 mesaj

Anlatmak istediğin sanal makineyi bir disk alanı olarak göstermek mi?

ayintapli
17-08-2012, 17:15   |  #33  
Taze Üye
2 mesaj

peki virtualboxdan kurulum yapınca driverlara nasıl kurup tanıtıyoruz?

redboris
17-08-2012, 21:35   |  #34  
redboris avatarı
Yeni Üye
39 mesaj

prdus güzel de ekran kartının felan sürücüsü felan olmuyo windows için yapmışlar bende kaldırdım ama en yakın zaqman da bende kuracam windows tekelinden çıksın artık bilgisayarlar :)

narkoz_39
22-08-2012, 08:12   |  #35  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
14 mesaj

teşekkurler

c_demo
19-11-2012, 23:12   |  #36  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 4
9 mesaj

ya bende kurmak istiyorum pardusu arkadaşlar ama sistem gereksinimleri avantajları dezavantajları kullanımı nasıl bana bilgi verebilir misiniz en güzel yanları falan neler kullanan arkadaşlar bana bilgi verebilir misiniz acaba?

keyser söze
14-12-2012, 00:28   |  #37  
keyser söze avatarı
Yeni Üye
37 mesaj
Alıntı: 36 boys  
kısmen doğru mandriva arkasında durulsa idi ubuntuyu tarihe gömerdi ama sanırım gündemi kaçırmışın mandriva artık nanay yani destekçileri arkasından çekilde kod geliştiricileri dağıldı bir ara kendini satacak şirket  şirket bulamadığı için dağıtıma ve resmi sitesine son verileceği duyuruldu ve olan olan oldu dağ civciv doğurdu. ne demek istediğimi aşağıdan anlayabilirisin:

http://mageia-tr.org/forum/

adamlar 2009 daki mesajı2010 diye yazmış belkide daha eski, ayrıca bu hesap kaptılmıştı nasıl olduda geri oluştu hack mi edildiniz server yedeği mi yoktu ama bayağı uğraştınız sanırım bu hesap kapatılalı seneler oldu imam olsanız ölüyü hortlatırsınız selçuk reis duy sesimizi...