Partition Magic 8.02 ile işlem sırasında sorun

SedorKing
02-08-2009, 04:22   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
182 mesaj

Cümleten Selamlar

Arkadaşlar benim 1TBlık hardiskim var bunda da toplamda 4 bölüm var(boyutları C:80GB sistem için, D:400GB diziler filmler için, E:300GBoyun kurmak ve kurulum dosyalarını depolamak için ve son olarak155GBlık önemli dosyalarımın olduğu bölüm vardı.

Gelelim sorunuma Partition Magic 8.02 versiyonu ile Windows7 kurupdenemek için 80Gb olan sistem diskimi ikiye bölmeye karar verdim zaten65GBı boştu. Neyse netten baktım bu program öneriliyor anlatımı felanvar anlatıldığı gibi yaptım yeniden filan başlattı bu işte teker tekerbişeyler yapıyor 3 işlem %20lerde felan elektrikler gitti sonrageldiğinde pcyi açtım 400GBlik 300GBlik bölümler olduğu gibi duruyorduböldüğüm diskin yarısı yani 40GB duruyor diğer yarısı ve önemli olan155GBlik bölümün tamamı yoktu bu durumda ne yapmalıyım 155GBlik bölümçok önemli gerisi önemli değil nasıl kurtarabilirim.

Yardım edenlere çok minnettar kalırım herşeyden önce bu Mübarek aylarda hayır duamı alır. Şimdiden çok teşekkürler.

Not: Görünmeyen bölümler Partition Magic programında gözüküyor ancak bilgisayarımda yok.

Son Düzenleme: SedorKing ~ 02 Ağustos 2009 04:33
serkan143
02-08-2009, 07:58   |  #2  
Üye
78 mesaj

Masaüstünde  bilgisayar simgesinin üzerine gelip sağ tuş yönet de
Daha sonra depolama sekmesinin altında bulunan disk yönetimi yazan yere tıkla
Burada seni biraz bekletebilir  disklerin göründüğü zaman eğer  155 gb lık disk bölümün duruyor ise  onun   muhtemelen sürücü harfi  silinmiştir eğer öyleyse işin kolay
Bölümün üzerinde sağ tuş yap sürücü harfi ve yolu değiştir de 
Karşına gelen ekrandan  değiştir i tıkla  harfleden birisini seç ve tamam de  bilgisayarımda  sürücün gözükecektir

Kolay gelsin

bymarks
02-08-2009, 09:19   |  #3  
bymarks avatarı
Yıllanmış Üye
655 mesaj

elektriğin gitmesi kötü olmuş serkan143 ün dediği gibi yap olmazsa yapcak birşey yok
ve acronis disk director kullan derim partition magic baya bir eskidi artık

SedorKing
02-08-2009, 20:13   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
182 mesaj

Öncelikle zaman ayırdığınız için teşekkürler serkan143 dediğni gibi yaptım 155lik sürücüm gözüküyor ancak dosya sistemide gözükmüyor o yüzden harf değiştiremiyorum erhan87'nin dediği programı araştırma yaparken gördüm onunla tek tek dosyalarımı alıyorum şu an bakalım sorun tamamen hallolursa yazarım

serkan143
02-08-2009, 21:38   |  #5  
Üye
78 mesaj

Tamam  kardeş   umarım dosyalarını kurtarırsın

SedorKing
04-08-2009, 20:46   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
182 mesaj

Tekrardan Selamlar

Dosyaları tek tek kurtarmak vs 2-3 günümü aldı dosyaların hepsini kontrol etmem mümkün değil ancak şu anda %10-20 arası bir kayıp var gibi hasar almış dosyalar. BU işi yapacak arkadaşlara bunca yıllık pc teknik bilgime rağmen bile ufak bir sorundan dolayı bu kadar saat aşağı yukarı 30 saat belki fazla belki az zamanım gitti sadece o dosyaları kurtarmaya.

Genelde bu tür programları çok zorunlu olmadıkça kullanmayı sevmem önermemde ancak bu sefer kullanmam gerekti bu işi yapacaklara zorunlu olmadıkça yapmamalarını yapacaklarsada mutlaka dosyaların yedeğini vs. almalarını öneriyorum.

Birde bu dosyaların hangilerinin bozuk hangilerinin sağlam olduğunu test eden bir yazılım mevcut mu? ben hiç denk gelmedim :)